beyaz duman

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

beyaz duman

İleti gokyuzu70 » 31 Arl 2009, 21:11

benım araba beyaz duman atıyor arkadaslar sumu yakıyor bu araba contada yenı sılındır kapagıda  anlamsız ?

gokyuzu70
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti quickcan » 31 Arl 2009, 21:15

yağ yakıyor... sanırım..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti gokyuzu70 » 31 Arl 2009, 21:17

mavi atarsa yag yakmazmı
gokyuzu70
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 31 Arl 2009, 21:18

Soğutma suyunu yakıyor olması lazım contadan mütevellit, su sevineyizi gözlemlerseniz teyit etmiş olursunuz. Yağıda kontrol edin aralıklarla belki ikisinide yakıyordur.

Tabi hava soğukken çıkan egzost gazının rengi değişebilirde.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ktefoto » 31 Arl 2009, 22:23

Bende de ekzostan su damlacıkları atardı ilk çalışma anında. Ama su ve yağ eksiltmezdi. Sebebi, yakıt yandığında su oluşur. HCO+0+N=CO2+H2O Yani kimyasal bir gelişme. Su haznende azalma yoksa, yağda eksilme yoksa, dert etmene gerek yok. Yağını suyunu arasıra kontrol et, yağ doldurma kapağının iç yüzeylerine bak. Eğer bir sıkıntı yoksa ve halen içinde kaldıysa, emisyon değerlerine de baktır. Kış ayında her araba beyaz duman atabilir.
ktefoto
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gokyuzu70 » 01 Oca 2010, 00:16

suyuda eksiltiyor biraz ama conta yeni degıstı sılındır kapagıda yeni. yagda eksıklık yokgıbı ?
gokyuzu70
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gandak » 02 Oca 2010, 22:07

[quote="ktefoto"]Bende de ekzostan su damlacıkları atardı ilk çalışma anında. Ama su ve yağ eksiltmezdi. Sebebi, yakıt yandığında su oluşur. HCO+0+N=CO2+H2O Yani kimyasal bir gelişme. Su haznende azalma yoksa, yağda eksilme yoksa, dert etmene gerek yok. Yağını suyunu arasıra kontrol et, yağ doldurma kapağının iç yüzeylerine bak. Eğer bir sıkıntı yoksa ve halen içinde kaldıysa, emisyon değerlerine de baktır. Kış ayında her araba beyaz duman atabilir.[/QUOTE]

AYNEN KATILIYORUM.BENİM FAVODADA İLK ÇALIŞTIGINDA VE HAVA ÇOK SOGUK OLDUGUNDA EKZOSDAN SU+BEYAZ DUMAN GELİYOR.AMA TÜPLÜ ARABALARIN HEPSİNDE AYNI SORUN VAR.KÜÇÜK Bİ GÖZLEMDEN SONRA ANLADIM.TABİİ YAG VE SU SEVİYESİ AYNI OLDUGU İÇİN PROBLEM YOK.AMA BUNLARDA DEĞİŞİM OLAGAN ÜSTÜYSE USTAYA BAKTIR...
gandak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: adil tarakcıoğlu
Nereden: Denizli
Arabanız: favorit 94 glx

İleti 13 YILLIK FAVOCU » 02 Oca 2010, 22:22

İlk çalıştırmada egsoz dan su gelmesi normal. Bu karbüratör ayarının  iyi olduğunu gösterir. Beyaz dumana gelince soğuk havada egsozdan çıkan dumandan bahsediyorsan bu tüm araçlarda olur. Soğuk havada ağzımızdan çıkan dumanın aynısı.  
13 YILLIK FAVOCU
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mdemir16 » 04 Oca 2010, 19:35

[quote="ktefoto"]Bende de ekzostan su damlacıkları atardı ilk çalışma anında. Ama su ve yağ eksiltmezdi. Sebebi, yakıt yandığında su oluşur. HCO+0+N=CO2+H2O Yani kimyasal bir gelişme. Su haznende azalma yoksa, yağda eksilme yoksa, dert etmene gerek yok. Yağını suyunu arasıra kontrol et, yağ doldurma kapağının iç yüzeylerine bak. Eğer bir sıkıntı yoksa ve halen içinde kaldıysa, emisyon değerlerine de baktır. Kış ayında her araba beyaz duman atabilir.[/QUOTE]

Ustam, benim 1993 favonun yağ doldurma kapağının iç yüzeyi hem köpük yapıyor hem de su damlacıkları yapıyor;? Bunun nedeni nedir acaba? saygılar mustafa demir
mdemir16
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ktefoto » 04 Oca 2010, 21:50

Yağ doldurma kapağının contası sıkı tutmuyorsa yapabilir. Benim geçen sene yağ doldurma kapağı contası yeterince tutmuyordu. Yolda giderken kapak kendi kendime atıp düşmüş. Bir hafta kapaksız gezmişim. Yağ atmış kaputa. Allahtan sorun çıkmadı. Yeni kapak aldım taktım. Yerine sıkı oturuyor şimdi.Azcık yağ eksilmiş, onu da tamamladım. Kapakta terleme ve köpüklenme o günden beri olmuyor. Arabamı seviyorum, ondan memnunum. Herkese Allah böyle dert çektirmeyen araba nasip etsin.
ktefoto
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti asongur » 19 Şub 2010, 03:31

[quote="gokyuzu70"]benım araba beyaz duman atıyor arkadaslar sumu yakıyor bu araba contada yenı sılındır kapagıda  anlamsız ?[/QUOTE]
YİNE İYİSİN BAK ARABAN SUYLA ÇALIŞIYOR BİZ BENZİNE PARA VERIYOZ BİDE:d:d:
asongur
CLASSIC
CLASSIC

İleti Balki, Burak » 19 Şub 2010, 03:32

[quote="asongur"][quote="gokyuzu70"]benım araba beyaz duman atıyor arkadaslar sumu yakıyor bu araba contada yenı sılındır kapagıda  anlamsız ?[/QUOTE]
YİNE İYİSİN BAK ARABAN SUYLA ÇALIŞIYOR BİZ BENZİNE PARA VERIYOZ BİDE:d:d:[/QUOTE]
Abi süper ya:D ya dikkat ettimde dedigin gibi. Favorit ile ilgili butun sorular bu arkadasa ait:D:D Allah sabır versin :)
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 306

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir