KALORİFERDEN GELEN SES YARDIM?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

KALORİFERDEN GELEN SES YARDIM?

İleti artisss » 06 Oca 2010, 16:48

ARKADAŞLAR BENİM KALORİFERİ 3. KONUMA GETİRDİĞİMDE TIRRRRRRRRRR DİE Bİ SES GELİYO.... 1. VE 2. KONUMDA SES YOK ACABA NEDENİ NEDİR... BENİMKİNDE YAZLIK TERMOSTAT TAKILI USTAYA SORDUM DEĞİŞTİRELİM DEDİMMM KALORİFER ISITMAZSA TAKALIMMM... KALORİFER FENA ISITMIYO AMA TABİİİ YİNDE FARK VAR... ACABA TAKTIRMAM GEREKİR Mİ... YOKSA BU TERMOSTATLA KIŞ GEÇERMİ.... DEVAP İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM...

artisss
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 06 Oca 2010, 17:28

Favorit' in orijinal termostat değeri 88°C' liktir. Kışın daha düşük değerli termostatla motor randımanlı çalışacağı ısıya kavuşamayacağı için performans düşüklüğü ve yakit tüketimi fazlalığı başgösterbilir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti sainz » 06 Oca 2010, 19:06

[quote="artisss"]ARKADAŞLAR BENİM KALORİFERİ 3. KONUMA GETİRDİĞİMDE TIRRRRRRRRRR DİE Bİ SES GELİYO.... 1. VE 2. KONUMDA SES YOK ACABA NEDENİ NEDİR... BENİMKİNDE YAZLIK TERMOSTAT TAKILI USTAYA SORDUM DEĞİŞTİRELİM DEDİMMM KALORİFER ISITMAZSA TAKALIMMM... KALORİFER FENA ISITMIYO AMA TABİİİ YİNDE FARK VAR... ACABA TAKTIRMAM GEREKİR Mİ... YOKSA BU TERMOSTATLA KIŞ GEÇERMİ.... DEVAP İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM...[/QUOTE]

[quote="sainz"]Favorit' in orijinal termostat değeri 88°C' liktir. Kışın daha düşük değerli termostatla motor randımanlı çalışacağı ısıya kavuşamayacağı için performans düşüklüğü ve yakit tüketimi fazlalığı başgösterbilir.[/QUOTE]

[quote="artisss"]?[/QUOTE]
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti artisss » 06 Oca 2010, 19:21

kalorifer ile ilgili durum nedir acaba... o ses neden geliyordur...
artisss
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zeybek » 06 Oca 2010, 21:07

tozlanmdan ve kirlenmeden kaynaklanmıştır
zeybek
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Karabük
Arabanız: Felicia 1.3 GLX

İleti ktefoto » 06 Oca 2010, 22:19

kaloriferinin motorunu çıkar temizle yağla, genel bi çevre temizliğini yap. Sorun kalmaz..
ktefoto
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti artisss » 07 Oca 2010, 02:40

ben pek anlmaıyorum arabadan nasıl çıkartacammm acaba motorunu.... ve temizleyecem....
artisss
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir