BUGÜN BİR FAVORİTE TALİP OLDUM LÜTFEN YARDIM EDİN

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

BUGÜN BİR FAVORİTE TALİP OLDUM LÜTFEN YARDIM EDİN

İleti akinerkan » 16 Oca 2010, 02:11

merhaba sayın üyeler foruma yeni üye oldum öncelikle herkese selamlar saygılar.... okulumu yeni bitirdim beni işime götürüp getirecek (her gün 25 km yaklaşık) hafta sonları da ailemle şöyle bir gezebileceğim ekonomik bir araba arıyorum. ekonomik derken hem fiyatı 5000 TL civarı, yedek parçası ucuz, LPG li ve az yakan ve yolda bırakmayıp baş ağrıtmayan bişeyler olsun istiyorum,konfor önemli değil... Fark ettim ki ben "favorit" arıyormuşum :). eniştemin de favoriti var ve herkese tavsiye eder eniştem yaşlandı araba hala süper :) neyse lafı fazla uzattım galiba son olarak bir favorit beğendim ve aracı önümüzdeki hafta servise göstereceğim inşallah. araçın özellikleri ve fiyatı şu şekilde:
-94 Model 135 LX 
-80 bin km

-vize 2011 -LPG işli  

-beyaz, temiz -lastik yeni -merk kilit -alarm -çelik jant 

FİYAT : 5.400

ilk aracım olacağı için çok heycanlı ve tecrübesizim sizce doğru tercih yapmış mıyım? fiyatın biraz yüksek olduğunun farkındayım ancak satıcı çok iddialı arabası için, gerçekten temiz masrafsız bir arabaysa bu fiyata değer diye düşündüm, YORUMLARINIZ benim için çok önemli... yardımlarınız için teşekkürler...

akinerkan
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir
Arabanız: 96 Felicia GLX

İleti alpino » 16 Oca 2010, 02:31

94 model bir araç ve gerçekten 80.000 km'de ise fiyat açıkçası çok uçuk değil. fakat iyi bir ustaya götür kaportaya motora baktır. o parayı sokakta bulmadığını unutma. direksiyon, vites topuzu, pedallar aracın gerçek kilometresi hakkında ipuçları verir. ne kadar çok aşınmışsa o kadar çok kullanılmıştır.

bizim eski forman'in buji kablolarından biri kopmuştu. araba 3 silindir ile 4kişi ve bagaj yükünü yaklaşık 1300 km taşıdı. favolar güzeldir yani :)
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti ugur_clskn » 16 Oca 2010, 02:47

favo senın için 10 numara olur. alperinde dedıgı gıbı bı baktır ıyı bı tamırcıye motor sanzıman ön düzen kaporta. görmeden arac hakkında yorum yapamıyoruz. favo ıyıdır ıyııı
PEUGEOT 306 1.6 SEDAN
Kullanıcı avatarı
ugur_clskn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur çalışkan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: felicia 1.3lx idi

İleti sonertevfik » 16 Oca 2010, 03:22

93 model LX Favorit'e 5.5 sene bindik ailecek, bizi üzmedi... parasının hakkını veren bir arabadır, tek eksisi (aslında eksi değil de eski teknoloji yani o zamanın teknolojisi diyelim, park ederken direksiyonu felaket sert bir arabadır, ona da katlanacaksın artık kardeşim... ancak yolda giderken direksiyonu tam kıvamında bir sertliğe sahiptir, sürüş zevki verir... Kısaca tavsiye ederim ama 5000 lirayı zorla, kırpabiliyorsan kırp, kırpamıyorsan (araba çok temiz ise, helalinden 6000 lira bile eder bence) sahibi ne istiyorsa ver gitsin... 
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti FERİT » 16 Oca 2010, 08:52

Hayırlı olsun.Allah Kaza bela vermesin.Trafik kurallarına Uy.Big%20smile

FERİT
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti akinerkan » 16 Oca 2010, 13:31

eyvallah saolun arkadaşlar...

akinerkan
CLASSIC
CLASSIC

İleti fıratt » 16 Oca 2010, 17:32

[quote="FERİT"]

Hayırlı olsun.Allah Kaza bela vermesin.Trafik kurallarına Uy.Big%20smile

[/QUOTE]

halla hallaa...gunden gune ilginçleşiyor bu forum allah sonumuzu hayır etsinBig%20smile
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti weehawken » 16 Oca 2010, 20:30

Bende satılık Favo var ama 90 model dusunursen ..link yollyabılırım yada forumda var
weehawken
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti akinerkan » 16 Oca 2010, 21:56

weehawken saolasın kardeş, bugün skoda yetkili servisi akrabamla konuştum çok çok istisnalar dışında temiz favo bulamayacağımı söyledi açıkçası favoyu boşver dedi. artık favoların ömrü bitti gibisinden konuştu. ben de askıya aldım şimdilik favo işini bir yandan da felicia bakmamı önerdi. bilmiyorum ya kafam çok karıştı. en iyisi az daha para bulup felicia almak galiba :S
akinerkan
CLASSIC
CLASSIC

İleti ankaralı_06 » 17 Oca 2010, 00:55

[quote="akinerkan"]weehawken saolasın kardeş, bugün skoda yetkili servisi akrabamla konuştum çok çok istisnalar dışında temiz favo bulamayacağımı söyledi açıkçası favoyu boşver dedi. artık favoların ömrü bitti gibisinden konuştu. ben de askıya aldım şimdilik favo işini bir yandan da felicia bakmamı önerdi. bilmiyorum ya kafam çok karıştı. en iyisi az daha para bulup felicia almak galiba :S[/QUOTE] akraban doğru söylemiş.Reno brodway lara falan bak o paralara bulabileceğin en sağlam araba benceWink
ankaralı_06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weehawken » 17 Oca 2010, 06:54

Kendım favo kullanıyorum dıye yazmıyorum ama ben bu tur seylere ınanmıyorum ömrü bitmiş gibilerden.. Zira ülkemizde yerlı otolardan sonra en çok dolaşan otolardır skodalar ve ıclerınde en cok olanı da favolardır. Bu benım 19. arabam.. ve ıkı kez favo surdum yemın ederım bırak yolda kalmayı çalışmaması bıle olmadı. Markası ne olursa olsun, bakımlı araba ıyı arabadır. Benım bır akadasımda aleko, diğerinde ise trabant marka arabalar var ve yıllardır kullanıyorlar. Haa ben arabamı değil de genelde skodaları övuyorum . Bir de yaklaşık 2000 lıran cebınde kalsın ıstedım ısıne yararsa dıye . Yoksa arabamdan son derece memnunum. Ben tadilat işi yaptıgım ıcın Sw almak ıstıyorum o nedenle satısa cıkardım. Bahara kadar  satılmasa da ne gam. Ama ben kuş serileriyle boradwaylerle kesınlıkle favo yu kıyaslamam. Türkiye şartlarına göre çok uyumlu .. yedek parçası bol ve ucuz.. ustası çok .. yakıtı az ( kımse yok demesın.. benzın fıyatını ve karburatorlu bır  arac oldugunu unutmayın) kısacası favolar ne kotudur, nede ömürlerini tamamlamışlardır.. Saygılar..
weehawken
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ankaralı_06 » 17 Oca 2010, 12:26

[quote="weehawken"] Ama ben kuş serileriyle boradwaylerle kesınlıkle favo yu kıyaslamam.  [/QUOTE] Brodwaylar senin favo diye tabir ettiğin favorit araçlardan çok daha üstündür.Kıyaslama yapmıyorum zaten.Objektif olun lütfen.Favorit silverline kullandım kıyas yapmıyoruz burda.Brodwayın gazına bas bide favoriitn gazına bas bakalım
ankaralı_06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti koraykrkmz » 17 Oca 2010, 15:21

arkadaşa katılıyorum broadway favodan üstün dür her bakımdan kalite konfor performans ı güzel bi araç 3 yıl taunus kullandım 1 yıl broadway 1 yıldırsa favo kullanıorm favonın yakıtı haricinde artı bi yönü hiç yok
koraykrkmz
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: koray
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 135l

İleti junior » 17 Oca 2010, 15:28

[quote="akinerkan"]weehawken saolasın kardeş, bugün skoda yetkili servisi akrabamla konuştum çok çok istisnalar dışında temiz favo bulamayacağımı söyledi açıkçası favoyu boşver dedi. artık favoların ömrü bitti gibisinden konuştu. ben de askıya aldım şimdilik favo işini bir yandan da felicia bakmamı önerdi. bilmiyorum ya kafam çok karıştı. en iyisi az daha para bulup felicia almak galiba :S[/QUOTE] favoya omrü bitti diyen servisin işi bitmiş demektir :)
junior
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: arman boyacı
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: favorit 1994 glx

İleti weehawken » 17 Oca 2010, 15:56

JUNİOR.. noktayı koymuşsun helalll :) Devir gaza basıp uçma devri değil arkadaşlar. Spring de sürdüm broadway da .. Benım için favo üstündür. Ben , beni üzmeyen arabadan yanayım.. Herkese hayırlı pazarlar...
weehawken
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti efsanea_06 » 17 Oca 2010, 16:53

favoritlerin,formanlerin temizini bulmak çok zor geçen sene bende forman almayı düşünüyordum 2 ay boyunca aradım bakmadığım araba kalmadı ve en sonunda buldum geçen ay satmayı düşünmediğim halde 2 tane taliplisi çıktı ama satmayı düşünmüyorum.temizini bulursanızda kaçırmayın yakıt yönünden parça yönünden sizi üzmez
efsanea_06
CLASSIC
CLASSIC

İleti akt145 » 17 Oca 2010, 20:31

bencede broadway favodan daha üstün bi araç hemde canın sıkılıp değiştirmek istersen hemen alıcı bulursun favo elinde patlar
akt145
CLASSIC
CLASSIC

İleti akinerkan » 17 Oca 2010, 22:23

skoda ustası 4000 liralık favoların servisten çıkmayacağını söyledi bana. 16 yaşındaki arabayı alırsan model yükseltmek için de elden çıkaramazsın dedi. ha şu olur yıllardır kendi favonu kullanırsın çok memnunsundur o zaman satmazsın kullanırsın.. ancak benim gibi ilk arabasını alcak birinin en azından bir felicia alması gelecek için de daha umut vericidir. ustamın bu fikrine ben de katıldım 97-98 model temiz felicia arıyorum artık .

akinerkan
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir