kalorifer peteği

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kalorifer peteği

İleti mdemir16 » 25 Oca 2010, 17:23

Merhaba arkadaşlar, 93 lx in kalorifer peteğini değiştiricem. piyasada değişik değişik marka ve fiyatlara kalorifer peteği var. sizler hangisini tavsiye edersiniz? vika 45TL orjinal 75TL. saygılar mustafa demir

mdemir16
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 25 Oca 2010, 17:56

vikayı 35 verirlerse onu tercih edin.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti alibahadır26 » 25 Oca 2010, 18:10

neden vika peki orijinalinden iyimdir bende değiştirmeyi düşünüyorum şu an pek bir arızası yok ben komple değiştiricem 
alibahadır26
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Kahraman » 25 Oca 2010, 18:33

üşüdünüz galiba bende bügün parcacıları aradım 35,40dediler bide petegin onünde muslugu var onada 15lira dediler benimkide iyi ısıtmıyor camdaki buguyu alıyor fakat ısı yetersiz hararetim yükseldigi zamanda ısıtmıyor buda petegin tıkalı olma ihtimalini artırıyor ben bir maceraya girip petegi soküp temizlemeye calışacam ama şu karın kalkması lazım cünkü arabanın kapıları donmuş acılmıyor herkese kasazıs sürüşler 
Kahraman
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 26 Oca 2010, 13:25

Vika ürünler hakkında pek iyi şeyler duymadım hiç. O nedenle sıcak bakamıyorum o markaya.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti hakan48 » 26 Oca 2010, 17:33

[quote="sainz"]Vika ürünler hakkında pek iyi şeyler duymadım hiç. O nedenle sıcak bakamıyorum o markaya.[/QUOTE]

orjinalden sonra en iyi marka vikadır.

bunu kulaktan dolma bilgilerle değil hem parcacı hem tamirci olarak söylüyorum.önceleri 2 yıl önce falan vikada sorun çıkabiliyordu ama şimdi sorunsuz.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti tatarsedat » 27 Oca 2010, 02:04

merhaba arkadaşım bendede aynı sorun vardı.. ben değiştirmeden önce bi temizlemeyi deneyim diye düşünerek yaptım...
önce aküyü sökceksin rahat çalışam bakımından, daha sonra peteğe giren hortumları tornavida ile sök. uçlarını mümkün olduğu kadar yüksekte bir yere tutturki antifirizin akmasın, sonra peteği tutarak yavaş yavaş aşağı yukarı salla, plastik bölüm kurtulunca eline gelecektir... eline alınca içine şöyle bi bak tıkanık olduğunu görüceksin... içini temiz su ile iyice temizle sonra bim den aldığın por çöz içine dolana kadar doldur ve dik bi vaziyette 5-10 dakika beklet , çok bekletme kireç cözücü zarar verebilir... içini boşaltıp iyice musluk suyu ile temizle ve yerine tekrar tak görüceksin fırınr dönücek....
tatarsedat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti y.emre » 27 Oca 2010, 02:08

[quote="tatarsedat"]merhaba arkadaşım bendede aynı sorun vardı.. ben değiştirmeden önce bi temizlemeyi deneyim diye düşünerek yaptım...
önce aküyü sökceksin rahat çalışam bakımından, daha sonra peteğe giren hortumları tornavida ile sök. uçlarını mümkün olduğu kadar yüksekte bir yere tutturki antifirizin akmasın, sonra peteği tutarak yavaş yavaş aşağı yukarı salla, plastik bölüm kurtulunca eline gelecektir... eline alınca içine şöyle bi bak tıkanık olduğunu görüceksin... içini temiz su ile iyice temizle sonra bim den aldığın por çöz içine dolana kadar doldur ve dik bi vaziyette 5-10 dakika beklet , çok bekletme kireç cözücü zarar verebilir... içini boşaltıp iyice musluk suyu ile temizle ve yerine tekrar tak görüceksin fırınr dönücek....
[/QUOTE] foruma hosgeldiniz size tebrk etmek istiyotum ilk mesajınızda yardımcı olmaya çalışmıssınız ( genelde üyeler ilk mesajda kendi derdini anlatırda.. ) paylaşım için tesekkürler..
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti sonerx » 27 Oca 2010, 03:41

[quote="tatarsedat"] merhaba arkadaşım bendede aynı sorun vardı.. ben değiştirmeden önce bi temizlemeyi deneyim diye düşünerek yaptım...
[/QUOTE] teşekkürler.Bu yöntem işe yarıyor.
Bu ustalar adamı USTA eder!
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yaşar balcı(soner)
Nereden: Trabzon
Arabanız: Hyundai Getz 1.5 CRDİ 2006

İleti sainz » 27 Oca 2010, 11:05

[quote="hakan48"][quote="sainz"]Vika ürünler hakkında pek iyi şeyler duymadım hiç. O nedenle sıcak bakamıyorum o markaya.[/QUOTE]

orjinalden sonra en iyi marka vikadır.

bunu kulaktan dolma bilgilerle değil hem parcacı hem tamirci olarak söylüyorum.önceleri 2 yıl önce falan vikada sorun çıkabiliyordu ama şimdi sorunsuz.
[/QUOTE]

Olabilir. Belki de kalitelerine çekü düzn verdiler artık.Wink

[quote="tatarsedat"]merhaba arkadaşım bendede aynı sorun vardı.. ben değiştirmeden önce bi temizlemeyi deneyim diye düşünerek yaptım...

[/QUOTE]
Takarken O-ring dedikleri lastik contayı yenilemeyi unutmayın.
Eğer ki kalorifer peteği hâlâ fabrikanın taktığı ise, Por-Çöz olmadık bir yerini delebilir. Buna da dikkat edip içerisinde çok fazla bekletmeyin.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti mdemir16 » 27 Oca 2010, 16:24

arkadaşım ben porçöz ile 3 defa içini temizledim ama yinede benim kalorifer pek ısıtmıyor. ne yapmam gerekiyor bilmiyorum? saygılar mustafa
mdemir16
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir