BENZİNDE ÇALIŞMIYOR....

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

BENZİNDE ÇALIŞMIYOR....

İleti favoritglx » 27 Oca 2010, 11:24

UZUN SÜRE ARACIMI LPG DE KULLANDIKTAN SONRA MALUM HAVALARIN SOĞUMASI İLE SABAHLARI ÇALIŞTIRMAKTA ZORLANDIM BUNUN ÜZERİNE ARABAYA BENZİN ALDIM BENZİNLİKTEN EVE GİDERKEN ARABAYI LPG DEN BENZİNE ALDIM BİR ****NTI YOKTU PARK ETTİM SONRA İLK ÇALIŞTIRMADA ARABA BENZİNDE ÇALIŞMADI LPG YE ALDIM ÇALIŞTI SONRA TEKRAR BENZİNE GEÇİRDİM ****NTI YOK BENZİNDE STOP ETTİM TEKRAR DENEDİĞİNDE YİNE ÇALIŞMADI LPG DE DENEDİM ÇALIŞTI TEKRAR BENZİNE GEÇİRDİM BUNUN ÜZERİNE ARABADA BENZİN KOKMAYA BAŞLADI KAPUTU AÇTIM HER HANGİ BİR BENZİN KAÇIRMASI GÖREMEDİM BU ARADA ARBADAKİ BENZİNDE BİTTİ TOPLAM 10 KM YOL YAPTIK BENZİNDE 5 LT BENZİNİN BİTTİĞİNİ GÖRDÜM SİZCE BUNUN NEDENİ NE OLABİLİR ARKADAŞLAR....  

favoritglx
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti artisss » 27 Oca 2010, 13:24

uzun süre benzinde kullandıysan eğer... ve deponda benzin sadece 5 ytlelik varsa... yada 10 zaten çok fazla bi benzin değil... tüpde kullandığın için benzin motora gelmediği için çalışmamıştır... araba giderken benzinde geçirmeyi dene tabi biraz fazla benzinle...geçirirken gazaski benzin gelsin.... daha sonra biraz dolaş... donra arabayı benzinde bırak sonra istediğinde çalıştır... sabahda soğukda böle çalıştırıp tüpe geçersin... benzinde çalıştırıp sonra tüpe geçir tabi gaza baski gaz gelsin... gaz daha kolay gelir benzine göre... sonra devam et... daha fazla benzin bulundur... bu sorunuda bölelikle çözersin...
artisss
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mdemir16 » 27 Oca 2010, 16:18

arkadaşım sen uzun zamandır arabanı benzinde kullanmadığın için senin karbüratörünün içi kurumuştur. dolayısıyla aracın yolda giderken veya lpgde çalışan arabyı benzine direkt aldığında motorun benzin pompasına baskısı ve karbüratörün emiş kuvvetiyle aracın çalışır. ama araç durduğu yerde arızalı karbüratör ve arızalı benzin pompası ile gereken yakıtı içine çekemez. sen acilen bir karbüratörcüye git. senin karbüratörün arasına biraz para sıkışmış yaptırırsan rahat edersin.
mdemir16
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir