ateşleme acilll

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ateşleme acilll

İleti sainz » 29 Oca 2010, 11:32

Distribütörün en altındaki dişli yerine oturuyor ama tevzi makarasının olduğu yer çok fazla sağa sola dönüyorsa, distribütörün içindeki ana mil boşa dönerek (belki de kırıktır) senteyi kaçırmıştır. Distribütörün titizlikle kontrol edilmesi gerekiyor bana göre.

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti yarisci25 » 30 Oca 2010, 12:44

valla motor bilgim bu işleri yapacak kadar yeterli avans ayarını motor çalıştıktan sonra ustaya yaptırırız önemli olan motora hareket vermek distrübütörün kam dişi sağa sola oynuyodu  ve yerine taktıktan sonra tevzi makarasını elimle yarım tur dönderebiliodum yeni distrübütör aldım ustadan denemelik yerine taktım sağa sola oynama yapmıyor ama öotorda gene çalışmadı ben anlamadım hiç bişi beyin bobin distrübütör yeni marş motoru yeni elden geçti aküler tam benzinde gelio ama çalışmıo motor bi süre sonrada  sanki birisi marşı eliyle tutmaya çalışır ve akü bitmiş gibi olurya aynı öle oluyo dahada yapabileceğim bişe kalmadı ustaya çektircem sanayiye uzak die ve çektircek araba bulamadım die şimdiye kadar bekledim ben uğraştım şimdi ayarladım araba çektircem  bakalım nolcak ben sübab  ayarından ve yağdan şüpeleniom artık başka bişe kalmadı çünkü sinir etti beni işlerimi aksattı hep
yarisci25
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yarisci25 » 31 Oca 2010, 19:56

arkadaşlar hepnize teşekkürler yardım için ama sorun bu konuştuklarımızla uzaktan yakından alakalı değilmiş :) arabayı çektiricek birini buldum ve sanayiye götürdüm en sonunda ssyoung servisine götürdüm tanıdık çıktı sahibi sadece fan müşürünü değişti içinden şaseye kısadevre varmış aküyü çökertiyomuş ben marşa basınca  fan müşürünü değişti sorun çözüldü 2 gündür denemede arab sorun yok ama bide şöle bi başka sorun var geçen hafta ben kışlık termostat taktım yüksek olan yani  kalorifer ii ısıtsın die  ama dünkü işlemlerden sonra radyatöre su koyduğumuz depo varya araba 90 dereceye geldiğinde ordan su taşırma yapıypr belli ısıdan sonra ama hararet yapmıor kapağına baktım sağlam ısındığı zaman sanki hararet yapar kapaktan su taşırırya onun gibi su taşırıyo su önemli diil antifiri boşa gidio nedir sizce?

yarisci25
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodaizm » 31 Oca 2010, 20:23

[quote="yarisci25"]dünkü işlemlerden sonra radyatöre su koyduğumuz depo varya araba 90 dereceye geldiğinde ordan su taşırma yapıypr belli ısıdan sonra ama hararet yapmıor kapağına baktım sağlam ısındığı zaman sanki hararet yapar kapaktan su taşırırya onun gibi su taşırıyo su önemli diil antifiri boşa gidio nedir sizce?

[/QUOTE]
  Kapakta değil diyorsunuz ama siz yine de başka bir kapak ile, yapıp yapmadığını deneyin derim.
__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti yarisci25 » 31 Oca 2010, 20:29

olabilirmi ama kapağın  dişleri sağlam  ve bu kapakta yeniydi zaten bide tamirden sonra olmaya başladı önceden yapmıyordu su  90 dereceye geldii  zaman  yola biraz daha devam ediom giderken bişi yok arabayı bi yere bırakıon park falan dion depodan kaynama sesleri gelio fokur fokur ve su kaçırıyo giderken bişi yok
yarisci25
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodaizm » 31 Oca 2010, 20:33

Termostatta  da bir sorun olabilir belki açmıyordur. Bu durumu yaptığında radyatörü ve borularını kontrol edip depo kadar sıcak olup olmadığına bir bakın. Sıcak değilse termostat açmıyordur.
__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti yarisci25 » 31 Oca 2010, 20:47

yok borular sıcak radyatöre gönderio zaten öle olmasa hararet yapar neyse ben şimdi uzun yola çıkıcam daha iyi denerim termostat var yanımda bişi olursa değiştiririm hadi iyi akşamlar sana saol
yarisci25
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti empax » 05 Şub 2010, 19:09

Konuyu okudumda benim sorunumaa benziyor ateşleme yapmaması ama sizinkinde buji kablosundan ateşleme varmış bende oda yok. Bakalım bende uğraşıyorum, yeni bir konu açtım,olmadı bende uzak olan sanayime nasıl çekeceğimi bilmediğim arabamı götürcem.
empax
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakan48 » 05 Şub 2010, 19:25

[quote="yarisci25"]yav arkadaşlar ne burdaki ustalar ne de sitedeki arkadaşlar benim arabaya çözüm bulamadık yaa yokmu  usta hiç .. benim favo marş basıyo ama ateşlemio  beyini değiştirdim endüksiyon bobini değiştirdim  akü sağlam . ama marşa baınca ateşleme yok buji kablosunu şaseye yaklaştırıyom kontrol için ateşlemenin a sı yok  . ve bi müddet  marşa basınca akü biterya arabanın hani sonra öle oluyo ve hepten gidiyo.halbuki  akü sağlam başka arabaya takıon çalışıo. ve bu olaylar soğuklar geldiğinden itibaren oldu sıcak havalarda böyle yapmıyor ben anlamadım gitti işlerim hep aksadı  konuya hakim olanların cevaplarını yazmalarını rica ederim şimdiden sağolun [/QUOTE]

bu tür arızaların çaresini sanalda ararsanız daha çok şeyi değiştireceğiniz kesin arızayı tam olarak anlatamıyorsunuz zaten araba marş mı basıyo ateşlememi yok? siz nerde yaşıosunuz. hangi şehir
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti yarisci25 » 05 Şub 2010, 19:33

ben sorunumu anlattığımı düşünüyorum da   tabikide aracı görmeden birşey yapılamaz gerçi gören ustalarda bi halt anlamadılarda.  burası sadece bir fikir ortamı  madem burdaki fikirler inanmıyorsunuz siz neden burdasınız?  ben kocaelideyim 4 ustaya gösterdim 4 üde anlamadı en son ben teknik eleman olduğum için  az buçuk anlarım dedim  ben yapmaya çalıştım   ama her i,şte olduğu gibi gözden kaçan bi  arıza olduğu için en son servis çözebildi . yani buranın zararı olduğunu düşünmüyorum.!!!!
yarisci25
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakan48 » 05 Şub 2010, 19:39

sanalda sorup paylaşmak çok güzel ama anlamadığınız bir yeri sökerseniz takacak olan usta o zaman size yüklü bir fatura çıkartır.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakan48 » 05 Şub 2010, 19:42

[quote="hakan48"]sanalda sorup paylaşmak çok güzel ama anlamadığınız bir yeri sökerseniz takacak olan usta o zaman size yüklü bir fatura çıkartır. [/QUOTE]

bu arada benimki sadece bir tavsiye ama genede para sizin tabiki Big%20smile

daha çok hasar vermemek adına elektrik arızalarında iyi bir oto elektrikcisine yada işin ehli bir ustaya götürmenizi tavsiye ederim
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir