Gece vurup kaçanlar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Gece vurup kaçanlar

İleti skodaizm » 01 Şub 2010, 17:08

Arabayı geçenlerde bir çarşamba akşamı bizim binanın giriş kapısının yanına( sol tarafında park edilmesini önlemek için beton babalar var) parkedip eve girdim. Sabah geldiğimde ise bu manzara ile karşılaştım.

Yüksek ve  kasalı bir araç olduğu kesin ya arka tampon demiri ile yada ön tampon demiri ile yapılmış bir eylem. sonuçta trafik sigortasının ödeyeceği bir iş  İnsan bir kart veya telefon bırakıp bari özür diler.  trafik sigortası  yoksa da  en azından durumunu anlatıp hayır duası alır beddua yerine.  İnsanlıkları, yapıp edip kaçmaktan ibaret. O da insanlıksa eğer.

Ve faili mechule kurban gidişimizin resmidir.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti hakanerdogan » 01 Şub 2010, 17:14

Geçmiş olsun.

Muhtemelen apartmanınıza gelen bir kamyonet çizmiş kasa kenarı ile dediğiniz gibi.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti C@GL@R » 01 Şub 2010, 17:25

bu tür göçüklerde ne yapılması gerekiyor g.olsun.. yani dıştan basit bir işlemle düzeltilebilirmi acaba..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti quickcan » 01 Şub 2010, 17:28

[quote="hakanerdogan"]Geçmiş olsun.

Muhtemelen apartmanınıza gelen bir kamyonet çizmiş kasa kenarı ile dediğiniz gibi.

[/QUOTE]

Geçmiş olsun...banada öyle gedi ama aracın yanıda beton var denilmiş ama göremedim bir de araçta boya kalıntısı yok...

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti skodaizm » 01 Şub 2010, 17:34

Sağolun. Oldu bir kere.  Faili ortaya çıkmadığından iş bize kaldı.  Arka tarafının yarısı açık yarısı kapalı , yani el ulaşmayan bir yer. O yüzden çektirme ile düzelttirdim ve macun çektiler. Kar yüzünden oluşan kazalardan dolayı  yoğun olduklarından boya işlemini daha sonra  yaptıracağım  Eski halinden farkı kalmaz.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti skodaizm » 01 Şub 2010, 17:42

[quote="can"]
aracın yanıda beton var denilmiş ama göremedim bir de araçta boya kalıntısı yok...
[/QUOTE]
  Beton babalar, yerden bir karış yükseklikte, kaldırımlara park edilmemesi için konulanlardan. Yani alçak bir arabanın giremeyeceği ama yüksek ve büyük tekerlekli bir aracın girebileceği gibi.
__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti quickcan » 01 Şub 2010, 17:50

eski halinden farkı kalmaz ama işte insanın canını sıkıyorlar, zamanını alıyorlar, aracın orjinalliğini bozuyorlar..Angry

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti aekaragoz » 01 Şub 2010, 18:07

Geçmiş olsun.
aekaragoz
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Skoda Superb

İleti asdfghjk » 01 Şub 2010, 19:02

Geçmiş olsun.

Geçen hafta da benim kapalı haldeki sol aynama abanarak kırmışlar hemde bayağı abanmışlar aynanın içi saçmış. Aynayı içindeki kablolar tutuyordu bende bantladım gene çalışıyor. Bu ara yapıp kaçma moda herhalde. Tekrar geçmiş olsun...
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir

İleti cetin17 » 01 Şub 2010, 19:57

Ben kaçanlardanım.

Olay Fatih'in dar yollarında oldu. Çok az da olsa park halindeki doblonun arka çamurluğunu çizdim. indim arabadan, sağa sola baktım kimse yok, trafik durdu, herkes korna çalıyor yolu aç diye, ileriye park edeyim de geri geleyim bari dedim. baya gittim park edecek yer bulamadım. Plakayı almayı da unutmuşum.
Sonra şeytana uydum ve geri dönmedim.
Sonra pişman oldum. Ama o tarafa yolum düşmedi bir daha . Aslını sorarsanız hangi sokak olduğunu da hatırlamıyorum. Bunu burada neden paylaşıyorsun diyenlere de diyecek lafım yok.
Sahibinin kulaklarımı cınlattığını hissettim hep.
Bir öyle şaşılası dünya ki burası, balıklar kahve içerken çocuklar süt bulamıyor. İnsanları sözle besliyorlar, domuzları patatesle... Nazım Hikmet RAN ...
Kullanıcı avatarı
cetin17
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: çetin
Arabanız: fabia elegance 101 / landirenzo lpg

İleti WXW » 01 Şub 2010, 20:14

izmirliler bilir eski izmir caddesinde giderken ödemiş fırını ve pidecisi vardır.önünde durdum pide yaptırıyorum ablam sen gel benim sol aynaya çarp, sonra ilk bir aracımın yanında durdu. ben de izliyorum. yalnız ayna ööle bir esnedi ki kadın ayneya baktığında kendini görüyordur.sonra yola devam etti.hemen plakayı aldım.bizim polis arkadaşa bir telefon, durdurmuşlar yolda, sonra kadın beni aradı, uygun bir dille hayatı boyunca unutamayacağı iki çift laf ettim, her aynaya baktığında benim söylediklerimi hatırlayacağından eminim:))
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti skodaizm » 01 Şub 2010, 21:35

Ablaların bu tarz  eylemleri çok fazla olur. Özellikle parktan geri geri çıkarken yandaki araca sürtme,  yine parkederken kapıyı  sonuna kadar açıp yandaki arabaya vurma ve hiçbirşey olmamış gibi devam etme vs. vs. ... galiba  DNA larında var( kromozon desem daha doğru).
   Ama bizim arabayı halleden besbelli bir kamyon yada  servis kullanan  bizle aynı kromozonlara sahip bir sözüm ona erkek. Tabiki erkekliğin % 99 kaçma, savına sonuna kadar uyan bir erkek.
__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti e_r_c_i_006 » 01 Şub 2010, 21:49

geçmiş olsun.. abi formanınız  komple boyalı sanırım
e_r_c_i_006
CLASSIC
CLASSIC

İleti akinerkan » 01 Şub 2010, 22:27

KARDEŞ DERHAL BULUNDĞUN YER CUMHURİYET SAVCILIĞINA SUÇ DUYURUSUNDA VE ŞİKAYETTE BULUN. GÖREN DUYAN BİRİLERİ VARSA ANINDA ARACI YAKALARLAR. SUÇ UZLAŞMA KAPSAMINDA OLDUĞUNDAN HASARI ÖDERLER SAVCILIK MÜHÜRLER DOSYA KAPANIR..
akinerkan
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir
Arabanız: 96 Felicia GLX

İleti skodaizm » 01 Şub 2010, 22:29

[quote="e_r_c_i_006"] geçmiş olsun.. abi formanınız  komple boyalı sanırım
[/QUOTE]
   Evet. Geçen ağustos boyatmıştım.  Neyseki boya solmadan aynı rengi tutturmak kolay olacaK.  Kolay bulabilmek için Tofaş serisinin ateş kırmızısını seçmiştik. 
__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti zekrek » 01 Şub 2010, 22:31

Geçmiş olsun, Allah daha büyük kazalardan korusun.
Kullanıcı avatarı
zekrek
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Zeki
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 Favorit

İleti skodaizm » 01 Şub 2010, 22:32

[quote="akinerkan"]KARDEŞ DERHAL BULUNDĞUN YER CUMHURİYET SAVCILIĞINA SUÇ DUYURUSUNDA VE ŞİKAYETTE BULUN. GÖREN DUYAN BİRİLERİ VARSA ANINDA ARACI YAKALARLAR. SUÇ UZLAŞMA KAPSAMINDA OLDUĞUNDAN HASARI ÖDERLER SAVCILIK MÜHÜRLER DOSYA KAPANIR..[/QUOTE]
  Gece olduğu için çok zor. Bizim parkı gören mobese kamerası bile var ama onun kayıtlarına bakmıyorlar bile.
__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakan48 » 01 Şub 2010, 23:47

[quote="skodaizm"][quote="akinerkan"]KARDEŞ DERHAL BULUNDĞUN YER CUMHURİYET SAVCILIĞINA SUÇ DUYURUSUNDA VE ŞİKAYETTE BULUN. GÖREN DUYAN BİRİLERİ VARSA ANINDA ARACI YAKALARLAR. SUÇ UZLAŞMA KAPSAMINDA OLDUĞUNDAN HASARI ÖDERLER SAVCILIK MÜHÜRLER DOSYA KAPANIR..[/QUOTE]
  Gece olduğu için çok zor. Bizim parkı gören mobese kamerası bile var ama onun kayıtlarına bakmıyorlar bile.
__Hakan Ün__
[/QUOTE]

iki yıl önce duran  pickup aracıma  vurdular  ayna kırıldı kapı göctü 2 yıldır emniyetten haber gelecek hemde görenler varken Big%20smile
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

Sonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir