Gece vurup kaçanlar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Gece vurup kaçanlar

İleti skodaizm » 02 Şub 2010, 02:29

Aracın tamponuna sürtüp giden adamı  3 gün sonra araca bulaşan boyadan bulup (2 sene kadar önce tutanak tutmayı biz yapmıyorduk) sahibini ikna edip karakola götürmeme rağmen , polis ''olay önce olmuş bizi ilgilendirmez geçmiş olaya tutanak tutmayız aranızda halledin''  deyince adam'' işim var abi benim'' diyerek karakoldan tüymüş ve polisler umurlarına bile sallamamışlardı.
__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti maozkan64 » 02 Şub 2010, 12:20

Geçmiş olsun.
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Alaeddin ÖZKAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: Octavia Collection 2004

İleti kurunc » 02 Şub 2010, 17:03

Benim Renoyada kırmızı ışıkta dururken arkadan bir skoda pikap sürttürdü sonra kenara çekeyim falan derken adam bastı gitti ! plakasınıda aldım ama nafile ! polis jandarmaya jandarma polise pasladı falan derken jandarmada tutanak tutturdum davacı oldum falan, 3 ay sonra savcılıktan bir yazı geldi, suç teşkil eden bir durum bulunamamıştır gibisinden LOL
Yani sizin anlayacağınız, eğer yaralanma yoksa sadece maddi hasarlı bir kaza ise, kaçıp gidebilirsiniz, hiiiç bişey olmuyor bu hukuk devletinde !!!

kurunc
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Fabia Special

İleti RoadFighter » 03 Şub 2010, 01:52

Geçmiş olsun. Tamamen bir alçaklığın eseri bu.

Osmanlı zamanında şehirlerin belli bölgelerine sadaka kutuları konulurmuş da insanlar ihtiyacına göre alırmış hak hukuk gözettiği için.

Şimdi ise başkasının hakkına direkt tecavüz edenler bile kıllarını kıpırdatmıyor. Bu nasıl müslümanlık,bu nasıl insanlık?! (insanın tanımı değişeli yüz yıllar oldu gerçi)

Yıllar önce (sene 95 falan olabilir) bizim de Mazda 323 arabamıza sokakta birisi çarpıp kaçmıştı. Ön çamurluk fena halde ezilmişti.

Bizim peder bunu kafaya taktı ve araç üstündeki kırmızı boyadan suçlu aracı aramaya koyuldu mahallede. Evde misafir vardı ve onlar da yardım ettiler giderayak. (araba ile bırakılacaklardı)

Bir AS 250 Dodge imiş bizim araca vuran. Aracı sokağın sonunda bulduk.(100 metre ötededir belki) Araç sahibi de karşı binada oturuyormuş.

Sora sora araç sahibini bulduk. Kapısını çaldık. Adam salondan sesleniyor bize. Peder bey sinirlendi ve kapıya gel diye bağırdı adama. Öyle de aymaz bir tip ki hiç umrunda değil olay. Babama "ya sinirlenme hallederiz" diyor aymazlığının üstüne.

Yaptığı halttan ötürü enselenince ben boyatırım arabayı dedi. Öyle rezil bir boyacıya boyatmış ki arabayı sonra bize 2 masraf çıktı.

Arabadaki hasar ne kadar büyük olursa olsun insanlardaki bu vurdum duymazlığın oluşturduğu hasar kesinlikle daha büyük.

Üstad Mehmet Âkif Ersoy'un dediği gibi :

"Müslamanlık galiba göklerdedir" !

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti BaTeRRiiSStt » 03 Şub 2010, 10:22

2005 ylında eski aracıma kapı onunde park halındeyken bır kamyonet vurup kacdı.Komsular plakasını aldılar sahıtler var.Polıs geldı tutanak tuttu plakayı verdık sene 2010 aradan 5 sene gectı hala bır haber yok :))) nasıl bir ulkede yasıyoruz.....
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti xXx » 03 Şub 2010, 14:57

Bu dünyada kaçarlar öbür dünyada nolcak peki??

SKODA FELİCİA 01''

Kullanıcı avatarı
xXx
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir