motor tekleme ve geç çalışma

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

motor tekleme ve geç çalışma

İleti yarisci25 » 09 Şub 2010, 20:30

arkadaşlar sabahları arabayı zor çalıştıruyorum ve çalışıncada sanki bujilerden biri çıkıkmış gibi çalışıyor 2 dakika bu süre içinde bujiler ısınıyo heralde  2 dakka sonra yani motor normal sıcaklığa gelince tekleme  düzeliyor ben bujilerden diye düşünüyorum. sizce ne olabilir. bide sabahşları neden geç çalışıo bütün parçaları yeni arabanın distrübütör endüksiyon bobini akü beyin  marş motoru  .. akşam benzinde bırakıom arabayı tüpte değil. ama sabahları belki 10 kere marş yapıom benzini pompalıom marş yaparken  kökleyip marş yapıom 10 da falan anca çalışıo araba

yarisci25
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti symsek » 13 Şub 2010, 13:51

benimde geç çalısma olayı basıma gelmisti.akü şase almıyormuş motor gövdesine yeni bi şase bağlattım ve başlamışken marş dinamosu kömürlerini değişttirttim süper oldu.

symsek
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat şimşek
Nereden: Antalya
Arabanız: favorit 135 l

İleti pojeck » 19 Şub 2010, 13:20

teklemenin sebebi kesinlikle bujilerden
15 lira verip bi takım al ve değiştirt, benimkisi ondan olmuştu
arbanın geç çalışması sebebi ise o kadar fazlaki
ama genelde karbüratör diyorlar, lpg beyni, akü... diye gidiyor.
pojeck
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 19 Şub 2010, 16:50

[quote="yarisci25"]arkadaşlar sabahları arabayı zor çalıştıruyorum ve çalışıncada sanki bujilerden biri çıkıkmış gibi çalışıyor 2 dakika bu süre içinde bujiler ısınıyo heralde  2 dakka sonra yani motor normal sıcaklığa gelince tekleme  düzeliyor ben bujilerden diye düşünüyorum. sizce ne olabilir. bide sabahşları neden geç çalışıo bütün parçaları yeni arabanın distrübütör endüksiyon bobini akü beyin  marş motoru  .. akşam benzinde bırakıom arabayı tüpte değil. ama sabahları belki 10 kere marş yapıom benzini pompalıom marş yaparken  kökleyip marş yapıom 10 da falan anca çalışıo araba [/QUOTE]

Okumanızı tavsiye ederim:

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti gokyuzu70 » 20 Şub 2010, 01:52

benımkıde stop edıyor kımse yapamadı heryerı yenı aku zayıf ıse olabılırmı
gokyuzu70
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti a1tug » 20 Şub 2010, 02:30

[quote="gokyuzu70"]benımkıde stop edıyor kımse yapamadı heryerı yenı aku zayıf ıse olabılırmı [/QUOTE]

araç çalı$tıktan sonra akünün 1 hükmü kalmıyor, görevi alternatör alıyor.. alternatör olabilir belki.

ama stop etme hangi yol $artlarında, hangi pedallar basıkken, hangi devirde, hangi aralıklarda gibi birçok konuyuda iyice 1 değerlendirmek gerekir kesin 1$eyler söylemek için.
a1tug
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gokyuzu70 » 20 Şub 2010, 20:18

genelde duracagımda veya vıtes atarken stop edıyor dururkende edıyor ılk calıstıgında da edıyor her halukarda edıyor
gokyuzu70
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir