Piston Kolu Yatak Sesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Piston Kolu Yatak Sesi

İleti xufuk » 16 Şub 2010, 15:39

Arkadaşlar Geçen servise Gittimde ön takım yenilendi Bu arada Motoruda bir Dinletiyim dedim Usta Triger Zinciri Çok ses yapıyor Değişmesi lazım dedi Bu doğru bide Piston Kol yatak Burç varmış galiba Bunlarda Değişe bilir dedi. Değişmese Ne gibi sorun yaratır Daha önce tecrübesi olan arkadaşlardan yardı Rica ediyorum Ne kadara yaptırdılar acaba bide?

xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakan48 » 16 Şub 2010, 16:07

[quote="xufuk"]Arkadaşlar Geçen servise Gittimde ön takım yenilendi Bu arada Motoruda bir Dinletiyim dedim Usta Triger Zinciri Çok ses yapıyor Değişmesi lazım dedi Bu doğru bide Piston Kol yatak Burç varmış galiba Bunlarda Değişe bilir dedi. Değişmese Ne gibi sorun yaratır Daha önce tecrübesi olan arkadaşlardan yardı Rica ediyorum Ne kadara yaptırdılar acaba bide?[/QUOTE]

piston Kol Burcu Bozarsa subaplarada arar verir Ve Çok sert bir ses yapar burc bozulmaz skodada hangi model bu arac

piston kol burcu ses yapmış olsa siz onu mutlaka farkederdiniz. çünkü çok ses yapar ustanızın söyledikleri pek inandırıcı değil
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti sainz » 16 Şub 2010, 16:27

[quote="hakan48"]piston Kol Burcu Bozarsa subaplarada arar verir Ve Çok sert bir ses yapar burc bozulmaz skodada hangi model bu arac
piston kol burcu ses yapmış olsa siz onu mutlaka farkederdiniz. çünkü çok ses yapar ustanızın söyledikleri pek inandırıcı değil
[/QUOTE]
Katılıyorum.
Bana da vakt-i zamanında böyle demişlerdi, sadece iyi bir supap ayarıyla sorun çözülmüştü.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti mdemir16 » 16 Şub 2010, 16:43

benim eksantrik zinciri de şıkırtı ypıyor ama usta değiştirmeye gerek yok dedi ben de değiştirmiyorum.
mdemir16
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakan48 » 16 Şub 2010, 19:48

[quote="mdemir16"]benim eksantrik zinciri de şıkırtı ypıyor ama usta değiştirmeye gerek yok dedi ben de değiştirmiyorum. [/QUOTE]

Değiştirmenize Gerek Yok Dediğinde Eksantirik Zincirinin Ne İşe Yaradığını Sorsaydınız Keşke:Big%20smile

Eksantirik zinciri Ateşleme Zamanlasıyla Alakalı Olduğu İçin Boşluk Yaptığı Zaman Aracın Avansını ve Çalışmasını Bozar,Düzgün Yanma Olmamasından Dolayı Bu da Sizin Cebinize Fazla Yakıt Fazla Para Olarak Döner Smile

Sesli Çalışma Rampalarda Avans Sesi Sorunlu Bir Motor İzlenimi Yaratır.Bu da Zamanla

Skodanın Zincir sorunu Var Denmeye Başlar. Halbuki Her Araçta Zincir Aşınır Ve Belirli Km lerde Zincir Degişimi Gerekir.

Sonuç Olarak İse Bu Tür Ustalar Belki Çok Fazla İyi Niyetli Olduğundan.Belkide İş Yapmaktan Korktugundan,Birşey Olmaz  Diyerek Geçiştirirler.Cry

Olan Tabiki Gene Arac Sahiplerine Olur Bozuk Avans Motorun Kendini Zorlaması Aşırı Isınması Hararet Demektir.Birşey Olmaz Denilen Parca Aslında Motorun Ömrünün Kısalmasına Varan Sonuçlar Doğurur.

Tabiki Benim Bu sözlerimin Tamamı Bir Tavsiyedir.Daha Önce de Söylemiştim

Skodanın Sorunu Yoktur. Skodada Usta Sorunu Vardır.Tıpkı Yanlış Tedaviyle Bir Hastanın Felç Olması Gibi
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti xufuk » 16 Şub 2010, 22:18

Değerli bilgiler için sağolun arkadaşlar Belkide ben yanlış anladım subap yatağı falanmı dedi acaba o anda pek dikket edememiştim Ama kesin zincir istiyo Çok fena sesli çalışıyor ama maddi Durumdan Dolayı biraz idare edecek artık Bu arada aracım Favorit 135 Lx 1993 Model
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir