karbüratör temizliği hakkında

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

karbüratör temizliği hakkında

İleti pojeck » 19 Şub 2010, 12:57

merhaba arkadaşlar
1994 skoda favorit silverline sahibiyim
geçen sene mayıs ayında aldım, ilk aldığımda benzinde calısmıyordu karbüratör temizliği yaptırdım.
Fakat kış geldiğinde sorunlarım hiç eksik olmadı, araba suyla calsııyordu antifiriz koydum sonra patlaklar meydana geldi, onları tamir ettirdim, daha sonra kalarüfer claısmıyordu onu değiştirttim, termostatı değiştirttim, marş dinamosunu tamir ettirdim ....

Fakat kış geldiğinde arabamı bir türlü gazda çalıştıramadım, ve rolanti ayarı kendi kendine değişmekte, yazın otomatik ciklede 2000 üzerinde ve rolantide 1000 de dururken kışın birden rolanti iyice düşmeye başladı, sübap ayarı ve rölanti ayarı yaptırdım ama şimdi gene değişkenlik gösteriyor.
Gazda çalışmama sebebi olarak beyin içerisinde biriken yağı söylediler ve yağı boşalttırdım, birde km de gazda 30kuruş yakıyor, buna sebep olarak beyin be karbüratörü gösterdiler.

Sizce
http://www.hepsiburada.com/sonax-karbur ... tson519100
aşağıdaki ürünü kullansam ve benzinde arada sırada kullansam karbüratör içerisinde herhangi birşey varsa temizlermi?

Yakıt olayını şimdi tekrar deneyeceğim
1.67 den gaz almama rağmen en son 27-28 kuruş çıktı.
Bunun sebebi sizcede beyindenmidir? LOVATO marka beyin var ve üzerindeki tarih 2003ü gösteriyor, aldığım adam beyni daha yeni değiştirdim demişti oysaki :(

Fikir ve görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar.
Selamlar

pojeck
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti TTTANERRR » 07 Mar 2010, 03:21

Bende sizin gibi şikayetçiydim.cok yakıyordu gitmiyordu karbüratörü temizlettim.şimdi adeta mermi gibi araba resmen rahatladı az yakıyor cok kaçıyor sorun karbüratörde değil bence yada karbüratörü temizleyen ustada.
TTTANERRR
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti akan-kan » 07 Mar 2010, 11:41

bütün yaşadıklarının aynını bende yaşadım ve daha yeni kurtuldum. gaz beyni değişecek. distribütör kapağını yandaki kelepçeleri sökerek aç ve makarayı oynat boşluk varsa değişecek. buji buji kablolarını kontrol ettir ateşleme iyimi değilmi. karbüratör alt takaozu ve diyaframı değişmediyse değiştir. egsoz eskimiş ve dolmuş olabilir orta ve son susturucuyu değiştir ve kurtul.

ben ağustostan beri uğraşıyorum her gün ayrı bir dert. neyse ki şimdi oldu ama bu seferde contada ufak bir boşluktan antifirizi supap lara kaçırıp yakmasına sebep oluyor yani sırada conta değişimi var.
İskeletler Diyarında Bir Et Parçası
Kullanıcı avatarı
akan-kan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan TOPALOĞLU
Nereden: Eskişehir
Arabanız: Tipo Sx 1997

İleti pojeck » 09 Mar 2010, 11:22

beyin içerisinde biriken yağı boşalttıktan sonra 1.67 den aldığım gazla km de 0.215 yakıyor. Çok iyi olmasada idare eder diye düşünüyorum.

22.30 lt gaz ile 173.3 km gitmişim.
Gaz litresi 1.67 toplam tutar 37.25

muayeneye girdim ve arka silecek mototruna takıldım
ondan sonra birde benzin depom kaçırıyormuş.

Bu karbüratör temizleyiciyi kullanmıştım yarım depoya, belkide o yapmış olabilir, tam depoya koymak lazımmımış ben yarımdan daha az depoya kullandım :(

İnşallah en kısa zamanda hallederim sorunları.
Saygılarımla

pojeck
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti brl » 09 Mar 2010, 22:19

arkadaş ben karbiretörü söküpte temizletmenizi tavsiye ederim benyaptırdım çok memnunum ankaranın neresindesiniz ostimde iyi bir ustavar isterseniz yardımcı olurum
brl
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: favorit sportline

İleti pojeck » 11 Mar 2010, 18:33

benim karbüratör temizlendi, 80 lira para verdim :(
ama yinede adres verirseniz çok sevinirim.
İyi çalışmalar
pojeck
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mdemir16 » 11 Mar 2010, 19:34

ben de 93 favoritimi aldığım zaman arabam randumanlı çalışmıyordu. inegölde adam gibi bir karbüratörcüye gittim ve 40 TL verdim karbüratörüm ve arabamın çalışması süper oldu. herkese tavsiye ederim.
mdemir16
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti brl » 11 Mar 2010, 22:06

arkadaşlar ostim sanayisitesinde vakıfbankın alt sokagında karbiretörcü hüseyin usta güzel işçiligi var tanıdıgım arkadaşların ve müşterilerin araçlarını ona götürüyorum
brl
CLASSIC
CLASSIC

İleti efsanea_06 » 11 Mar 2010, 22:43

[quote="brl"]  arkadaşlar ostim sanayisitesinde vakıfbankın alt sokagında karbiretörcü hüseyin usta güzel işçiligi var tanıdıgım arkadaşların ve müşterilerin araçlarını ona götürüyorum[/QUOTE]
ne kadara temizliyor?
efsanea_06
CLASSIC
CLASSIC

İleti brl » 14 Mar 2010, 13:28

60    liraya yapıyorlar artı balzeme gerekirse

brl
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman