gösterge ışığı(fren hidroliği)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

gösterge ışığı(fren hidroliği)

İleti abdullahe » 25 Şub 2010, 14:16

iyi günler beyler 93 model skoda favoritimin ön gösterge ışıkları yanmıyordu söktüm lambaları patlamış lambaları değiştirdim ama bi sorun gösteriyor (!) ünlem ışığı sürekli yanıyor fren hidroliği azalmış eklersen geçer dediler baktım gerçektende eksilmiş biraz fren hidroliği ekledim ama gösterge hala yanıyor başka bir sorunumu var yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
abdullahe
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: abdullah
Nereden: Aksaray
Arabanız: 1993 favorit sportline glx

İleti mdemir16 » 25 Şub 2010, 15:12

el freniniz tam yerine oturmuyordur. lütfen kontrol ediniz.
mdemir16
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti grafiker » 25 Şub 2010, 15:41

fren hidroliğinin üzerindeki kabloları kontrol edin. aynı problemi ben de yaşamıştım. jak çıkmış veya tam oturmamış olabilir.
grafiker
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti onurhan2006 » 25 Şub 2010, 16:18

[quote="mdemir16"]el freniniz tam yerine oturmuyordur. lütfen kontrol ediniz.[/QUOTE]

Smile kesinlikle, el frenin altında bulunan switch bozulmuşda olabilir

Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti abdullahe » 25 Şub 2010, 16:41

teşekkür ederim eve gittiğimde bunları kontrol edeceğim ama elfrenin ışığı (p) şeklinde ve indiği zaman sönüyor ama kablolar aklıma gelmedi birde onları deneyim yardımlarınız için teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
abdullahe
CLASSIC
CLASSIC

İleti abdullahe » 25 Şub 2010, 20:43

el frenindeki swich i kontrol ettim soktüm bi baktım onda problem yok sağlam fren hidroliğindeki soketleri kontrol ettim sildim geritaktım olmadı şase yaptırdım bi yinede olmadı daha büyük bir sorun olabilirmi acaba

Kullanıcı avatarı
abdullahe
CLASSIC
CLASSIC

İleti alwaysloser » 26 Şub 2010, 01:47

[quote="abdullahe"]

el frenindeki swich i kontrol ettim soktüm bi baktım onda problem yok sağlam fren hidroliğindeki soketleri kontrol ettim sildim geritaktım olmadı şase yaptırdım bi yinede olmadı daha büyük bir sorun olabilirmi acaba

[/QUOTE]

şarj la ilgili değilmiydi o ışık yaw el freni p onla alakası yok
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti narec » 26 Şub 2010, 02:06

Şarjla ilgili değil. P harfi el freni için. Park kelimesinin P si olması gerek. 
BU İMZA MAHKEME KARARI İLE İPTAL EDİLMİŞTİR.

Karar No: 2001 / 154 HP

Yüksek Dağın Karı Çok Olur.
Kullanıcı avatarı
narec
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Sivas
Arabanız: Skoda Forman 135L idi :)

İleti abdullahe » 26 Şub 2010, 14:15

sorun (!) ünlem ışığı, marş a bastığıman yanıyor ve hiç sönmüyor

çözüm için yapılan işlemler:

fren hidroliği eklendi, fren hidroliğinin üzerindeki kablolar kontrol edildi temizlendi , kabloları bir birine deydirerek şase yapıldı fakat bunlar bi çözüm olmadı ışık hala yanıyor..
Kullanıcı avatarı
abdullahe
CLASSIC
CLASSIC

İleti asongur » 26 Şub 2010, 17:20

[quote="onurhan2006"] [quote="mdemir16"]el freniniz tam yerine oturmuyordur. lütfen kontrol ediniz.[/QUOTE]

Smile kesinlikle, el frenin altında bulunan switch bozulmuşda olabilir

[/QUOTE]
 fren hidroliği ikaz lambası ile el frenının alakası ne?::):):):ikiside fren mantıgımı yoksa
asongur
CLASSIC
CLASSIC

İleti xufuk » 26 Şub 2010, 22:00

Arkadaşlar ( P ) Harfi El freninin ( ! ) işareti ise Fren Hidroliği Azaldığı zaman Yanar...
( ! )işareti Motoru Çalıtırdığınız ilk anda 1 Saniyeliğine Yanar ve hemen Söner Normali Budur Müşürün Çalıştığını Gösterir.

Sürekli Yanıyorsa O Zaman Hidrolik Azalmıştır Ekliyince Sönmesi Lazım Arkadaşın Sorunu Hidrolik Sıvıyı Eklediği Halde Işığın Sönmemesi Buda Elektiriksel Bir Hata Veya Kısa Devre Olmalı Müşür Hidrolik Kapağında dır Biraz Kurcalamanızı özellikle Hidrolik Sıvısının içindeki Bölümü incelemenizi Öneririm.....
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakan48 » 26 Şub 2010, 22:50

Kontak Termiği ne zaman Değişti aracın?

hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti abdullahe » 30 Tem 2010, 12:06

iyi günler değerli skodacı abilerim uzun süredir foruma giremiyordum okul dan dolayı (dershane fln filan derken arabayı bayağı boşladım neyse ) kontak termiği nedir bilmiyorum ama bu (!) ışık beni sinir etti her çalıştırdığım da yanıyor acaba paneli tekrar söküp lambaları yeniden değiştirsem bir çözüm olurmu 1-2 kişi balatalar bittiğinde fln yanar dedi 1hafta kadar önce frensistemi yenilendi baskı balata vs. vs. ama o ışık hala yanıyor iyice sinir oldum aynen böyle yanıyor :!: :D yardımlarınız için teşekkür ederim..
Kullanıcı avatarı
abdullahe
CLASSIC
CLASSIC

İleti ihsan » 30 Tem 2010, 13:34

abdullahe yazdı:iyi günler değerli skodacı abilerim uzun süredir foruma giremiyordum okul dan dolayı (dershane fln filan derken arabayı bayağı boşladım neyse ) kontak termiği nedir bilmiyorum ama bu (!) ışık beni sinir etti her çalıştırdığım da yanıyor acaba paneli tekrar söküp lambaları yeniden değiştirsem bir çözüm olurmu 1-2 kişi balatalar bittiğinde fln yanar dedi 1hafta kadar önce frensistemi yenilendi baskı balata vs. vs. ama o ışık hala yanıyor iyice sinir oldum aynen böyle yanıyor :!: :D yardımlarınız için teşekkür ederim..

yok kardes ya bizim facolar o kadar elektronikmi ya balata azalınca ikaz etsin :) senin dediğin gibi sen göstergeyi tekrar sök bi bak belki takarken yanlıs birsey yapmıs olabilirsin dalgınlıkla sonra da sürekli yanıyo olabilir. oda olmadı bi oto elektirikciye git halletsinler aga
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

İleti Safariali » 30 Tem 2010, 14:03

bence hakan48 in dediğine kulak ver kontak taki tutukluk problemi bence o
Safariali
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali desidero
Nereden: Aydın
Arabanız: Seat cordoba vario

İleti cellat » 30 Tem 2010, 16:11

hocam aynısı benim feliştete başıma gelmişti.fren hidroliği koyduğun kapağın üstündeki kabloları sağa sola biraz oynat sönüyor.enazından bendeki öyle olmuştu.
cellat
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ferit ataman
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: felicia 1.3mpi

İleti abdullahe » 03 Ağu 2010, 16:55

cellat yazdı:hocam aynısı benim feliştete başıma gelmişti.fren hidroliği koyduğun kapağın üstündeki kabloları sağa sola biraz oynat sönüyor.enazından bendeki öyle olmuştu.

abi aynen dediğini yaptım orası biraz kararmış biraz sünger ve tiner yardımı ile temizledim geri yerine taktım ama oda bir çözüm olmadı bugün ehliyet kursunda verdikleri kitapcık dan aldım ( hayırlısı ile ehliyet alıyorum kitabı kurcalarken o ışığı gördüm:) ) el freni yazmışlar ama herhangi bir açıklama yok aksam biraz el freni ile ugraşacağım olmazsa arkadaş ın dediği gibi doğru ustaya.. hayırlı forumlar:D
Kullanıcı avatarı
abdullahe
CLASSIC
CLASSIC

İleti zekrek » 03 Ağu 2010, 17:27

Fren hidroliği ile alakalı olmalı, kapak aynı zamanda şamandıra görevi yaptığından orada sorun olabilir; açıp kapağın içindeki lastik kısmı bastırıp falan (kurcalayıp) deneseniz düzelebilir gibi geliyor.
Eklentiler
adsız.JPG
Kullanıcı avatarı
zekrek
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Zeki
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 Favorit

Sonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi