Favorit Distribütör Hakkında Bilgi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favorit Distribütör Hakkında Bilgi

İleti xufuk » 26 Şub 2010, 23:12

Arkadaşlar Bizim Favoritlerin Distribütör leri Paltinsiz Bildiğiniz Gibi Ve Ateşleme Sistemleri 4 Çeşit
1- Platin Kumandalı Tip

2-Manyetik Kumandalı (Plantinsiz) Tip

3-Hall- effect Kumandalı Tip

4-Foto elektirik Kumandalı Tip

Bizimkisi Manyetik Kumandalı Tip Bir adet Kontrol ünütesi Mevcut sistemde 1990 yıllarındaki otomobillerde sıklıkla raslanan bir tip..

Platin Kumandalı Tip ise Renault 9 springlerde Mevcut Bunlar benim Bildiklerim Bir Hatam Eksiğim Varsa Artık Hep Beraber Düzeltelim Güzel bir Paylaşım oluşturalım.

Bizim Araçlar Platinsiz olması iyi bir avantaj Paltin aşınması ve bundan Dolayı avansın bozulması gibi şeyler olmaz Ve Yüksek Devirlerde Platinliler gibi Kesinti Olmaz Ateşlemede Ve Avans Tertibatı vakumludur.

xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti 34SCU59 » 26 Şub 2010, 23:41

Konu için teşekkür ediyorum.Bilgiler kanımca doğrudur.Bende birşey sormak istiyorum.
Benim aracın avansı kendı kendıne bozuluyor arkadaslar avans ayarı yaptırıyorum aradan 1-2 hafta geçiyor nasıl derler fincanlar vururmus gibi tık tık tık sesi seklınde çaısıyor.Ama sunuda unutmayalım benim distiributor bozukmus yenisini alacaktım orjınalı yoktu yan sanayısınıde almadım yan sanayı 50 tl orjınal 150 tl arkadaslar bilginiz olsun
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti xufuk » 27 Şub 2010, 01:41

Arkadaşlar elektironik ateşleme sistemlerinde 3 çeşitde Avans sistemmi vardır

Günümüzdeki kullanılan taşıtlardaki distribütör sistemlerinde üç çeşit avans kontrol sistemi bulunmaktadır.

1. Mekanik avans tertibatı,

2. Vakum avans tertibatı ve

3. Elektronik avans tertibatı.

Favoritlerdeki VAkumlu Kontrol sistemi Mevcutdur...

Tam emin olamadığım şey Distirübütörlerimiz Manyetik Kumandalı Tip (platinsiz) demiştim ama Hall-effect tip de ola bilir Bu iki sistem Bir birine çok yakındır Hall-effect 

Hall etkisi kumandalı tetikleme sistemi, manyetik kumandalı olandan sonra en yaygın olarak kullanılan tetikleme sistemidir. Almanya’da üretilen BMW, OPEL marka taşıtların bir kısmında ve bazı Japon üretimi otolarda kullanılır.

xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti 34SCU59 » 28 Şub 2010, 03:41

güncel
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti xufuk » 28 Şub 2010, 12:24

[quote="34 SCU 59"]Konu için teşekkür ediyorum.Bilgiler kanımca doğrudur.Bende birşey sormak istiyorum.
Benim aracın avansı kendı kendıne bozuluyor arkadaslar avans ayarı yaptırıyorum aradan 1-2 hafta geçiyor nasıl derler fincanlar vururmus gibi tık tık tık sesi seklınde çaısıyor.Ama sunuda unutmayalım benim distiributor bozukmus yenisini alacaktım orjınalı yoktu yan sanayısınıde almadım yan sanayı 50 tl orjınal 150 tl arkadaslar bilginiz olsun
[/QUOTE]

Distirübütör'ün Parçaları Değiştirerek Onarılabilir Özellikle Manyetik Bobin denilen Distirübötörün içindeki Parça Arızalana biliyor.Distirübötöründe Bakımı olmalı Bakım Kılavuzunda distirübütörün İçindeki parçaların Yağlanması Gerektiği Yazıyor. Yoksa Zaman içersinde Aşınmadan dolayı arıza Veriyor.
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti suysal76 » 01 Mar 2010, 00:10

arkadaşım benim arcın distüribütörü talaş yapmıştı dediğin gibi orj 150 tl bende alternatif aradım parçacı iki çeşit daha olduğunu söyledi 65 ve 45.65 tl lik olanı taktım şimdilik iii eniştem aynısını felicia da 1 yıldır kullanıyo sorun yok zaten aynı sadece kapak değişiyomuş bilginize saygılar
Kullanıcı avatarı
suysal76
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 01 Mar 2010, 00:23

valla  eğer  felicia  nın  magneton  distribütörü  ile   aynı  ise  favoritinki

arabanız  10  yıldan  yaşlıysa  dağıtıp  temizleyip  yağlayıp tekrar kapatmanızı  tavsiye  ederim.

başkada  derdi  yok  ingilizcesi  "coil"  diye bahsedilen parça  sıkıntı  yaratır  yaratırsa 

onun dışında ben söktüğümde çok sağlam bulmuştum

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti akan-kan » 01 Mar 2010, 01:15

bu zımbırtıların bakımı temizliği nasıl oluyor? benimkinde çıt çıt ses geliyor arada neden yapar? birde kaportaya bağlı gümüş renkte bişey var o nedir bobine bir kablo gidiyor. düz üstünde anfi soğutucusu gibi kanalları var.
İskeletler Diyarında Bir Et Parçası
Kullanıcı avatarı
akan-kan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan TOPALOĞLU
Nereden: Eskişehir
Arabanız: Tipo Sx 1997

İleti hakan48 » 01 Mar 2010, 01:22

[quote="akan-kan"]bu zımbırtıların bakımı temizliği nasıl oluyor? benimkinde çıt çıt ses geliyor arada neden yapar? birde kaportaya bağlı gümüş renkte bişey var o nedir bobine bir kablo gidiyor. düz üstünde anfi soğutucusu gibi kanalları var.[/QUOTE]

elektronik ateşleme
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti akan-kan » 01 Mar 2010, 01:26

evet işte bu ne işe yarar, arıza yaparmı?
İskeletler Diyarında Bir Et Parçası
Kullanıcı avatarı
akan-kan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan TOPALOĞLU
Nereden: Eskişehir
Arabanız: Tipo Sx 1997

İleti hakan48 » 01 Mar 2010, 01:27

[quote="akan-kan"]evet işte bu ne işe yarar, arıza yaparmı?
[/QUOTE]

Tabiki Yapar Elektriği Keser Arac Çalışmaz.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti xufuk » 01 Mar 2010, 17:14

Kontrol Ünütesi (Beyin- Elektironik ateşleme- Ecu Vs..) Arıza Yaparsa Marş Motoru Döner Ama Ateşleme Yapmaz Araç Kendi içinde izalasyonludur Suya neme Karşı Ama Direk Su özellikle Basınçlı Arıza Yaptıra bilir Elektironik Bir Parça Olduğundan Kısa devre Yüklenmeden Dolayı Arıza yapa bilir Arıza Yaparsa Otomobil Çalışmaz...
Distirübütörün içinde Bazı Bölümlere 2 veya 3 Damla Yağla Yağlanır Bu Böllümler Kullanma Kılavuzunda ve Servis Kitabında Belirtilmiştir....
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir