Ustalar size kıyak bir sorum var.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ustalar size kıyak bir sorum var.

İleti akan-kan » 29 Mar 2010, 16:39

tahmin doğru çıktı 3. buji ye su geliyor ve tekleme yapıyor gelen su egsozdan çıkıp gidiyor allahtan motor iyi yoksa yağa da karışabilirdi. bu hafta contayı yeniliycem fakat bazı ustalar bu modellerin kapağı taşlanmıyor alüminyum yenisini alman gerekiyor zart zurt dediler doğrumudur??

İskeletler Diyarında Bir Et Parçası
Kullanıcı avatarı
akan-kan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan TOPALOĞLU
Nereden: Eskişehir
Arabanız: Tipo Sx 1997

İleti onurhan2006 » 29 Mar 2010, 16:49

kısmen doğru, taşlayanlar var ama taşlatıp randıman alamayan çok insanda var çünkü hararet sorunu ortaya çıkıyor, bunun yerine yeni bir üst kapak en doğrusu ama sonuçta bütçe meselesi
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti EXOR » 31 Mar 2010, 19:06

akan-kan yazdı:tahmin doğru çıktı 3. buji ye su geliyor ve tekleme yapıyor gelen su egsozdan çıkıp gidiyor allahtan motor iyi yoksa yağa da karışabilirdi. bu hafta contayı yeniliycem fakat bazı ustalar bu modellerin kapağı taşlanmıyor alüminyum yenisini alman gerekiyor zart zurt dediler doğrumudur??

Güzel bi rektefiyeci bulursan sorun olmaz bide kapağın kenarında aşınma çentikleri var eğer o çentikler kalmadıysa kapak değişecek demektir, ama çentikler yeterliyse rektefiye yaptır derim.

Sonuçta kapak komple 400-500 civarı ama sübablarında sorun yoksa kapak kompleye gerek yok iyi bi usta bul derim.
Kullanıcı avatarı
EXOR
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: İsmail Hakkı AY
Nereden: Aydın
Arabanız: Favorit 135 LX

İleti alwaysloser » 31 Mar 2010, 21:10

yaw yağ yakan motor beyaz duman atmaz ki beyaz duman sorun yok demek gibi bişe benim favo 175 binde yeni değiştim baskı balatayı hala benzinde ne çok yakar ne duman atar saat gibi elimden geldiğincede arabayı adam ettim görenler hayran kalıyo 6+ ay da bir kez karbüratör temizletirim subab ayarlatırım yılda bir kez buji kablo takımca değişirim 4 binde yağımı değişirim bakarım açıkcası sorunun kaynağını iyi araştırın derim ben yoksa fuzuli paranız gider arabadan da bıkarsınız
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti akan-kan » 01 Nis 2010, 18:14

alwaysloser arkadaşım, zaten yağa su karışmıştı.

315 tl ye contayı yaptırdım segman piston ve gömlekler çok güzeldi sadece contayı değiştirdik, yalnız kapak delik deşik olmuş dikiş attırdık, yeni brisk bujileride taktık motor saat gibi oldu. önceden 2000 devirde 3. viteste gazı kökleyince yavaş yavaş hızlanıyordu şimdi bastım mı koltuğa yapıştırıyor süper oldu çekiş filan harika. sabah marşa bastım yarım tur bile yapmadan çalıştı. kısacası sorun çözüldü.

masraf 150 kapak taşlama, 40 conta, 100 işçilik, 25 de buji.
Kullanıcı avatarı
akan-kan
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 01 Nis 2010, 18:20

Yağ yakan motor evet beyaz duman atmaz, su yakan motor beyaz duman atar ve conta kaçırıyor demektir kezada öyleymiş zaten arkadaşın sorunu, halletmiş, geçmiş olsun.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti akan-kan » 01 Nis 2010, 20:59

Sağol adaşım çok şükür normale döndü. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
akan-kan
CLASSIC
CLASSIC

İleti quickcan » 01 Nis 2010, 22:24

geçmiş olsun.

OCTAVIA
V