2. el favorit alacaklar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2. el favorit alacaklar

İleti ozantavsan » 18 Mar 2010, 20:15

Merhabalar , 93 veya üstü model favorit almaya karar verdim.Hyundai accentimi satınca arabasız zor oluyor diye en uygun aracın favorit olacağına karar verdim.Favorit kullanıcılarının bu arabalarla ilgili sorunlarını , çözümlerini bu forumdan ezberledim diyebilirim.

Sizce uygun bir seçim olurmu , zira böyle bir araç alınca uzun yıllar binmek istiyorum.Ev almaya niyetliyim dolyısıyla aracımı uzun süre değiştiremeyeceğim.maximum  5000 bilemedin 5500 civarı fiyatlı , az yakan , problemleri kolay çözülebilen.Zaten sorunların çoğunu kendim hallederim.3 tane arabam oldu genelde arızada ustaya gidip sonuç alamayıp kendim yapardım sonraki günlerde.Uzun sürede aynı sorun yaşanmazdı.
   Neyse Balıkesirde oturuyorum , sitelerden satılıkları takip ediyorum.93 model hiç yoktu.2 gün önce bir sitede gördüm hem o gün satışa çıkarılmış.Hemen aradım ,malesef birisiyle anlaşmışlar pazarlığı olmuş ,kaçırdık tam anlamıyla.
   Sonraki günlerde işyerimin önüne bir favorit park edildi.Hemen çıktım şoförün yanına.Kaç model diye sordum.93 modelmiş.Nasıl araç yakıt nasıl kullanışı nasıl dedim.Senmisin soran bir sordum bin ah işittim.Ne az yakması yav dedi aynen LPGli 350 yakıyor dedi.BAkım yaptırdınızmı dedim ilgisiz geldi.Kullanım yav dedi yine direksiyon kütük gibi ne rahatı.Yeni aldım daha .Baktım olacak gibi değil usulca işe geri döndüm.Belliki bakımdan arabanın sağından solundan bi haberdi.

Beni bu araç için ikna edin..%90 tavım ama...Biede siz yardım edin Lütfen..

SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti feliciaZK » 18 Mar 2010, 20:47

93 94 95FAVORİT SİLVER LİNE SANRUFLU DİĞERLERİNDEN BİRAZ DAHA FARKLI OLAN MODELİNİ TAVSİYE EDERİM
BENZİNDE Ş.İÇİ 0,35 KRŞ YAKAR DOĞRU
LPGEDE Ş.İÇİ DURUMA GÖRE 0,20 0,25 KRŞ YAKAR

LP GEDE Ş.DIŞI 0,20 KRŞ ALTINDA YAKAR

TABİ BAKIMLAR TAM VE 1,3 KULLANIM NAZİKLİĞİ İLE KULLANILIRSA

YAKIT TASARRUF İŞİ GÖRECELİ BİR KAVRAM BAKIM, KULLANIM ŞEKLİ, ŞARTLAR GİBİ

feliciaZK
CLASSIC
CLASSIC

İleti feliciaZK » 18 Mar 2010, 20:47

5000 5500 E LİRAYA SİLVERLİNE DERİM FAVODA
feliciaZK
CLASSIC
CLASSIC

İleti onurhan2006 » 18 Mar 2010, 21:07

Öncelikle o paralara şahin,doğan vb araba alıp sanayiyle kanka olmaktansa temiz bir favorit bulup keyfinize bakabilirsiniz.

Bende 93 model lx serisi favo var; yakıtı az lpgde şehir içi son zamlardan sonra 0.20 kuruş şehirler arası ise 0.18 kuruş civarı yakıyor.Döşemeleri pırıl pırıl camları dahil orjinal elimden geldiğince temiz bir şekilde bakıyorum, yağına suyuna çok dikkat ederim bu yüzden sanayiyle pek işim olmaz fakat hiç eksiği yokmu arabamın tabiki var mesela 2000km de yaklasık olarak 1.5 litre yağ eksiltiyor.Arabamın çekişinde hiçbir sorun yok motor istemediğide aşikar bu yüzden yağı kısmen tamamlama yoluna gidiyoruz, 10000de bir ise komple filtresiyle beraber değiştiririm.Mümkün olduğunca temiz tutarım, bu yüzden şimdiye kadar çok çetin yol ve hava şartlarında sürmeme rağmen hiç yolda kalmadım.Şehirler arası çok yol gittim kullanımı uzun yolda rahat olan bir arabadır favorit, öyle  kuş serilerinde olduğu gibi kas katı kalmazsınız arabadan inince ki benim gittiğim kmler en az 700 den başlar Smile

Favocular en çok hararet sorunundan dert yanar ama Allaha şükür ben bu bakımdan hiç sorun yaşamadım antifrizsiz kullanmam arabamı termostatım yaz kış takılı olur.

Bunca şeyden sonra şunuda belirtmem gerekir skodam satılık değil ama mecbur kalırsamda en az 6000 isterim gibime geliyor LOL

Favo alacaksanız arabanın temiz olmasına lütfen dikkat edin, ucuz paspal favolar sizi kuşlardan beter eder illallah ettirir.

Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti ozantavsan » 18 Mar 2010, 21:34

teşekkürler, Temiz bulursam iyice niyetliyim zaten.
98 model hyundai accent 1.5 gls aracımı  istemeye istemeye sattım.Lpg yoktu benzinli şehir içi 22kr yakardı beni hiç üzmezdi.Favo alınca çok sorun yaşamaktan çekiniyorum.Çok titizimdir en ufak aksaklıkta önce sorunun kaynağını bulur sonra çözümünü araştırırım.Elimdende gelir elektrik , elektronik , diğer parçalar.Sorunsuz binmek isterim.Zaten bakımlarını aksatmam.Yapılması gerekenleri kendim yaparım.

Favo alabilirsem forumdada okuduğum kapı açık ikazı türü şeyleri yapmak istiyorum.Bilgisayar teknisyeniyim , elektronikte var.Piclerle bir devre hazırlayıp kapı açık , far açık , eminiyet kemeri takılı değil ikazı aklıma gelmeyen bir çok şeyi yapmak istiyorum.Forumda takip ettiğime göre bu araçlar lego gibi aklınıza gelen şeyleri uygulaya biliyorsunuz.Önce bir alalım bakalım sonrasında inşallah yaptığım değişikleri paylaşırım sizlerle..
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti asongur » 18 Mar 2010, 21:44

asongur
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozantavsan » 18 Mar 2010, 21:57

teşekkür ederim , temiz ve bakımlı bir araç görüyorum sizinkini ; ama kendi şehrimden olursa daha iyi , zahmetsiz olur.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti C@GL@R » 18 Mar 2010, 23:37

5000-6000 arası fiat uno alabilirsiniz bende vardı 96 model 120 bin km de 6 bine sattım ah para olsaydı dursaydı kenarda ahh ahh gidip geri alacam nerdeyse:)
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti alwaysloser » 19 Mar 2010, 00:20

bence site içinde anlaşın derim ben ayrı ilde olsanızda gidip alınabilir ve silverlineler çok bulunan modeller değildir
ayrıca bi sanroof açmak istesek gitti 750 tl sonra camlar otomatik olsun desek 150 de öle

bide onlarda farklı jant var ohoo :D
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir