TÜV-TÜRK ARAÇ MUAYENE İZLENİMLERİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

TÜV-TÜRK ARAÇ MUAYENE İZLENİMLERİ

İleti burak mysterio » 18 Ağu 2011, 07:24

buda benim bekleme anlarım :D

Kullanıcı avatarı
burak mysterio
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Burak YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Felicia 1.6 MPİ

İleti elemsi » 18 Ağu 2011, 08:50

kaptanmagaraadami yazdı:bende trafik seti yok. gelecek ay muayene var. trafik seti olmaması hafif kusur mu oluyor? bir de gaz sızdırmazlık raporu kaça yapılıyor? bilen arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim.

trafik seti olmadan muayaneyi geçemezsiniz...hatta olması bile bazen geçirmior ...eksik olmayacak ve de tse standartlarına uygun bir şey olacak.Ayrıca polis kontrolünde polis de sorsa yoksa ceza da yersiniz...o da ayrı bir konu...
elemsi
CLASSIC
CLASSIC

İleti kaptanmagaraadami » 07 Ekm 2011, 21:55

dün muayeneye ankara gölbaşıda girdim trafik setine bakmadılar bile varmı var o kadar. arka silecek çalışmıyordu parçacıya sordum 50 tl çin malı dedi geçmezse alıp takacaktım ama geçti. çin malı bir aya kalmadan bozulacak belli bu yüzden almamıştım iyi oldu. egsoz bağlantısı kopuk ve sol rotilde boşluk var iki ağır kusurla geri döndüm yaptırıp tekrar döneceğim. far ayarını kendim yaptım kısalar 25 m. uzunlar 100 m. olacak şekilde eşit olarak göz kararı ayarlamıştım. makineyle falan ölçtüler sorun çıkmadı.
ama bu arada geri giderken motordan langır lungur ses geliyordu sordum tabla lastiği değişecek dediler firenlere de baktıracağım bu arada toplam 60 tl sadece işçilik fiyatı aldım. firen hortumları değiştireceğim gerekliyse balatalarda değişecek. firen konusunda hassas olmak lazım sizce frenlerde başka nelere baktırayım bu fren konusunda herşey tam olsun istiyorum.
Kullanıcı avatarı
kaptanmagaraadami
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Ankara
Arabanız: 93 favorit

İleti beyazkurt61 » 07 Ekm 2011, 22:55

benım aracın kı calışmıodun gecmedıı arka sılecek :=
Kullanıcı avatarı
beyazkurt61
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: çilingiroglu
Nereden: Trabzon
Arabanız: felicia

İleti hsynaslan0010 » 10 Ekm 2011, 13:04

bende aynı şekilde gittim fovoyu muayneye bi kac kusur buldularr yaptırdım aynı gün icinde geri gittim ama arac muayneden gecmedi sebebi ise şasi numarası ile ruhsat üstündeki şasi aynı deyilmiş neyse ben problem yok deyiştiririz dedim tüvden dedilerki bu emniyetin suçu bakmadan yazmışlar dediler bir sigortacıya gidip ek1 belgesi diye bi belge istediler gitim belgeyi aldım sonra tekrar tüv gittim arac muayneden gecti asıl sorun bundan sonra başladı bana dediler arac muayneden gecti ama 15 gün icinde bu ruhasatı deyiştireceksiniz yoksa aracınız ilk sorgulamada baglanır allahala sonra emniyete gittim trafik tescile dedim ruhsata şasiyi yanlış yazmışınız bunu düzeltin dedim ruhsat deyşecek 170 lira alalım 30 lırada ruhsat parası 200 lira sonra benim cinler tepeme geldi bunu yanlış yazan sensin benden neden alıyosun dedim polise poliste dedi ben yanlış yazdıysam önceki muayneden nasıl gecmiş bu arac tüv suclu ondan al paranı dedi neyse ruhasatı cıkardım 200 tl yi verdim hemen tüv.e gittim dedim böyle boyle müdürü cagırdılar anlattım olayı bana dedi eyer hata bizdeyse ben bu parayı sana veririm sonra iceri gitti bi başka müdürle döndü aracın şasisine baktılar daha önce muayneden geciren elamanın ismine baktılar elaman ordan ayrılmış eyer ayrılmasaymış benim paramı ödeyeceklermiş sonra kavga etik tartıştık ama parayı geri alamadım SİZCE HATA KİMDE ŞASİ NUMARASINA BAKMADAN YAZAN TRAFİK TESCİLDEMİ YOKSA GECEN MUANEDE ŞASİYİ DİKKATE ALMAYAN TÜV. DEMİ YORUMLARINIZI BEKLİYORUM
hsynaslan0010
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hüseyin aslan
Nereden: Balıkesir
Arabanız: favorit 135

İleti murat öner » 13 Ekm 2011, 16:00

ben de motor şase numaralarını ruhsata yarım yazmışlar..aynen gittik 130 tl bayılıp ruhsatı degiştirdik haziran ayında..
murat öner
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat0644
Nereden: Zonguldak
Arabanız: felicia lx 96

İleti phenomx3 » 13 Ekm 2011, 16:53

hata sende kardeşim çünkü sen vatandaşsın ve başkalarının hatasını çekmek zorundasın. malesf böyle. bende aracımı 2009 haziranda aldım ve bir ay sonra muayeneye gittim aynı şey başıma geldi. ruhsat işlerini yaptırdığım aracı kuruma gittim o da trafiğin karşısındaki başka kuruma yaptırmış ona git hallederler dedi
adam hallederim ama tek ruhsat için 80 tl alırım hatalı yazılanı da düzelttiririm dedi.. ben tek ruhsatı değişmiştim. muayenede diğerininde değişeceğini söylediler araç rengi bordo yazıyomuş yeni yönetmelikte kırmızı(BORDO) yazcakmış. bi kavga gürültü gittim trafiğe anlattım durumu hatalı yazılan düzeltilemez tekrar ruhsatı yeniliyeceksin dediler. komiserin yanına girdim durumu amlattım aynısını söyledi bana şunun cevabını verin dedim; aracı kurum ben düzelttiririm diyor o düzelttirebiliyorsa ben nasıl düzelttiremiyorum dedim. komiser kıvrak bi manevrayla şunun dosyayı getirin bi bakalım hatalı yazan kimmiş dedi ve dosya geldi hatalı yazan aracı kurumdaki şerefsizlermiş. komiserin emriyle hemen benim ruhsatlar tekrar çıktı ozamanki fiyatı 105 tl idi bayıldık. o şerefsizlere gitmedim çünkü gitsem gırtlağını sıkacaktım al başına bela allahınızdan bulun dedim ve bi daha da aracılara iş yaptırmamaya yemin ettim kısacası bu ülkede vatandaşa oluyo ne oluyosa. bu arada aracı kurumun üzelttirebildiği ama benim vatandaş olarak düzelttiremediğim hatalıyazılan motor numarasını nasıl düzelttiriyo o aracılar?? cevabı; olmaz öyle şey düzeltilemez tekrar çıkartacaksın . ama adam düzelttiririm diyor!!!!!. GEÇMİŞ OLSUN KARDEŞİM Bizim yapacağımız ruhsatı aldığımızda iyice kontrol edicez böyle işini yapmayanlara güvenirsek olan da bu işte.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti desemon » 15 Ekm 2011, 23:38

arkadaşlar benim arka silecekde arızalıydı komple söktüm delik yerede tıpa taktım muayenede girerken bakacak olan elemanada aldığımda üzerinde yoktu sorun olurmu beni üzme dedim eleman yok sorun olmaz dedi ve öyle geçtim artık elemanın iyiliğimi desem yoksa normali böylemi desem bilemiyorum fakat yüksek model arabaların çoğunda arka silecek yok bizim emektarlarda olmamış o kadar önemlimi sanki saygılar
desemon
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ö.Desem
Nereden: Bursa
Arabanız: 93 favorit 135L

İleti mcaylak » 16 Ekm 2011, 02:40

Ben 2 ay önce 85 model 120L ile tek seferde geçtim canavar gibi dedim adam :D aynı şekilde silecekler su atmıyor yaptır gel dedi. ben binip bastım baktım su atıyor hemen çağırdım görevliyi bakın su atıyor dedim gördü attığını Allahtan raporu daha çıkartmamışlardı hemen düzeltti eksiksiz olarak geçti :) yoksa tekrar sıra almak gerekiyor sileceklerden sınıfta bırakıyorlar aracı bilginize.. Ne yeni model araçlar geçemedi vizeden benim 120L geçince bir kez daha aşık oldum arabama :)
mcaylak
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir
Arabanız: 120L

İleti Uludag » 14 Kas 2011, 21:13

Bu gün Blackline imle tek seferde kusursuz geçtim muayeneden. Araçlar eskidikçe nerden ne çıkacağı da belli olmuyor.Büyük sorunlar çıkartacaklarını düşünürken çamurluktaki sinyal in yanmamasından geçemiyordum az daha. Başka bir araçtan söküp taktım hemen o anda yoksa geçemiyorduk. yeni muayene yaptıracaklara bol şans. 2013 e kadar yırttım diyebilirim.
Uludag
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Batuhan
Arabanız: Black Line

İleti Uludag » 14 Kas 2011, 21:34

desemon yazdı:arkadaşlar benim arka silecekde arızalıydı komple söktüm delik yerede tıpa taktım muayenede girerken bakacak olan elemanada aldığımda üzerinde yoktu sorun olurmu beni üzme dedim eleman yok sorun olmaz dedi ve öyle geçtim artık elemanın iyiliğimi desem yoksa normali böylemi desem bilemiyorum fakat yüksek model arabaların çoğunda arka silecek yok bizim emektarlarda olmamış o kadar önemlimi sanki saygılar

aynen arızalıysa sökün tıpa benzeri bir şey takın yok muş gibi davranın. hatta arka cama su atan kısmı da iptal edin geçici olarak. yanlışlıkla kolu çekip su sıkabiliyorlar. o zaman farkedebilir vatandaş. ben de bu şekilde geçtim.
Uludag
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Batuhan
Arabanız: Black Line

İleti fatih usta » 17 Kas 2011, 23:18

bugun favoritimi muayneye götürdüm . oradaki uzman görünümlü beceriksiz adam . baktı etti . akşam en son araç benim olması dolayısı ile arabayı sert kaldırıp patinaj yaptırdı güya hızlı iş yapacak. bir fırça çektim tam adama kafa göz dalacakken servis müdürü ve güvenlik geldi . tabii müşteri her zaman haklıdır düşüncesiyle muayne uzmanına iyi bir fırça attırdım . ve arabam muayneden geçemedi . yarın ne olacak merak ediyorum . arka fren ayarını ayarlayıp gideceğim...
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 135 l

İleti dursunsahin » 18 Kas 2011, 09:25

tivoli yazdı:benim aracında sileceklerinden su attıramamıştı akılsız herifler.. dedimki "kaputu kapat bide öyle dene" dediğimi yapınca çalıştı.. ondan sonrada yanındaki arkadaşına dönüp "vay be bu skodalar tam vw olmuş ha" demezmi :) benim merak ettiğim ferrari filan gelince bunlar ne yapıyorlar acaba :))

Güler misin, ağlar mısın olmuş.
Bu arada genelleme yapmayalım da TÜVTURK Giresun Tesisleri ve Araç Muayene İstasyonu'nda iki araç muayene ettirmiş biri olarak; gösterdikleri ilgi, anlayış ve bekleyen araç kullanıcılarına ikramlardan dolayı teşekkür eder; istasyonu kayayı oyup, uçurumun dibine yerleştiren ve yukarıdan düşen kayalar etrafa zarar vermesin diye çelik tellerle tutmaya çalışan zihniyete sevgilerimi yollar; tesisin bir tabii afete maruz kalmaması için de dua ederim.
..::Fabia'mı seviyorum::..
..::Fabia'mı seviyorum::..
Kullanıcı avatarı
dursunsahin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Dursun ŞAHİN
Nereden: Giresun
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Ambiente 2006

İleti zezula » 19 Kas 2011, 19:11

vay be mazlum yalan oldu şimdi yeni araba aldım dertlerden kurtuldum dicem kızacak skoda fanatikleri neyse parasına göre araba yani gelir düzeyi belli kesim için biçilmiş kaftan ye3rli araçlardan bin kat iydir kendinizde tamir edersiniz tamiri çok basit ve parçaları bol ve uçuzdur
zezula
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: önder kaplan
Arabanız: GLXİ

İleti aspiranko » 29 Arl 2011, 13:03

Bende dün akşam muayeneye götürdüm arabayı çıktı muayaneden dediler ön cam emniyet numaraları yok ağır kusur ön cam değişecek şaşırdım sabahtan camcıya gittim dedim durum böyle octavia da cam kenarlarında olan güneşliklerin sağ silecek tarafında yazıyomuş adam gösterdi bana yerini şaşırdım gittim TÜV e muayene yapan elemanı buldum kardeşim al dedim burada bana dediki abi kusura bakma akşam olduğu için göremedim yeniden işlemler falan 1 saat daha gitti birde gereksiz sıkıntı hadi onu geçtim 2 hafif kusur buldular biri yangın söndürme tüpü uzakmış (bagajda) diğeri de far ayarı düşükmüş dedim kardeşim içerden ayarlanıyo o dedi abi 0 da iken ölçüm yaparız biz :D dedim allah sizi nasıl biliyosa öyle yapsın
Nobody is perfect...
aspiranko
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Rize
Arabanız: skoda octavia ambiante 2006

İleti BatuhanK » 29 Arl 2011, 13:33

far ayarı problemi olmadan muayeneden çıkan araç görmedim daha
BatuhanK
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Batuhan Kılıç
Arabanız: 2006 Ford Fiesta TDCI

İleti kayayasak » 29 Arl 2011, 16:50

Motor seri numarası okunamamıştır, hafif kusur yazarlar. :shock: Bu artık çok klişe oldu, burada her arabaya bunu yazıyorlar. :shock: Aslında bilmiyorki motor no nerede yazıyor? :shock: veya bakmak bile istemiyorlar.:x Sonra hafif kusur. Yaw kardeşim 2006 model cillop gibi tertemiz skodanın neresine baksan arkasını görürsün, araba öyle temiz ama okunmuyormuş, tutcan kulağından "aha burada okudun mu?" diye sorcan :x
T.T.K
Kullanıcı avatarı
kayayasak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kaya
Nereden: Eskişehir
Arabanız: 1.4TDI Fabia Sedan

İleti phenomx3 » 31 Arl 2011, 09:23

BatuhanK yazdı:far ayarı problemi olmadan muayeneden çıkan araç görmedim daha

Ben bu seneki muayeneye far ayarını kendim yaparak gittim ve ayardan geçtim ama farların aydınlatması yeterli değil yazmışlar. önceki muayenede bu ibare yoktu far ayarı bozuk demişlerdi. Hatta önceki muayenede markası belli olmayan far ampullerim vardı bu muayenede osram takılıydı ve aydınlatmadaki fark bariz şekilde hissediliyordu.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir