Küçük kaza büyük uğraş.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Küçük kaza büyük uğraş.

İleti akan-kan » 02 May 2010, 11:38

Hasarsız bir kaza oldu arkadaşlar 400 promillik bir öküz kırmızı ışıkta Forman' ımın tamponuna çarptı. :x Kaçmaya çalıştı atladım arabasına elfrenini çektim durmadı, vitesi asıldım 1den çıktı 2ye girdi hala hareket halinde ayaklarım dışarda asfalta sürtüyor en sonunda kontağı kapattım anahtarı aldım:shock: . Polis çağırdım, öküzün aracı şirket aracıydı ve polis çekiciyle otoparka çektirdi. %100 suç çarpan adamda rapor tutuldu, ceza yazıldı, fotokopiler alındı. Şimdi arka tamponda bağlantılarından hafif bir esneme var :? sigorta şirketinden değiştirelim mi yoksa gerek yok mu? Birde değiştirirsek prosedür nasıl yardımcı olursanız sevinirim. :oops:

İskeletler Diyarında Bir Et Parçası
Kullanıcı avatarı
akan-kan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan TOPALOĞLU
Nereden: Eskişehir
Arabanız: Tipo Sx 1997

İleti xMEGANx » 02 May 2010, 11:41

Süperman gibiymişsiniz abim sizde ya helal olsun valla.. böyle rapo tutulup iş olduktan tampon tamir edildikten sonra hala sorun varsa yaptırılabiliyormu yav ?
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti akan-kan » 02 May 2010, 11:47

daha yeni oldu yapılan bişey yok tampon sallanıyor yaptırsammı diyorum. sallanıyor dediğimde elimle biraz yüklendiğimda sol tarafından aşağı doğru esniyor.
Kullanıcı avatarı
akan-kan
CLASSIC
CLASSIC

İleti xMEGANx » 02 May 2010, 11:50

akan-kan yazdı:daha yeni oldu yapılan bişey yok tampon sallanıyor yaptırsammı diyorum. sallanıyor dediğimde elimle biraz yüklendiğimda sol tarafından aşağı doğru esniyor.

valla banada aynısı oldu E-5 arkadan deydirdiğer bizde öndekine deydirdik tampon oynadı yerinden ki görünürde hiç bişi yoktu yinede yaptırdımm farların dişleri filan kırılmşş hepsini yaptırdımm bence yaptırınn..
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti nehuse » 02 May 2010, 15:46

Hemşerim geçmiş olsun eskişehirde trafik 3-4 senedir allak bullak oldu eğlence mekanlarından çıkanlar yollarda kasap gibi geziyor.
nehuse
CLASSIC
CLASSIC

İleti akan-kan » 02 May 2010, 18:54

evet hem nasıl ama adam sabah içmiş içmiş çalıştığı şirketin arabasıyla tatil günü geziyor 400 promil çıktı adamdan. hasar olmadığı için trafik filan çağırmayacaktım aslında ama adam sarhoş 100 m sonra bi çocuğa bir insana çarpsa vicdan azabı çekerim.
Kullanıcı avatarı
akan-kan
CLASSIC
CLASSIC

İleti tivoli » 02 May 2010, 20:00

akan-kan yazdı:evet hem nasıl ama adam sabah içmiş içmiş çalıştığı şirketin arabasıyla tatil günü geziyor 400 promil çıktı adamdan. hasar olmadığı için trafik filan çağırmayacaktım aslında ama adam sarhoş 100 m sonra bi çocuğa bir insana çarpsa vicdan azabı çekerim.

iyi yapmışsın kardeşim taktir ettim valla.. şimdi uğraşsın dursun alkollü araç kullanmanın sonu ne oluyormuş öğretir ona devlet baba :)
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti balarest » 02 May 2010, 20:09

hem degıstır yerınde olsam ayrıca avukat tutar hem sırketı hem sahsı maddı manevı tazmınat konusunda mahkemeye verıdm buyuk gecmıs olsun
balarest
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri

İleti akan-kan » 03 May 2010, 07:55

işte biraz prosedür öğretirseniz sevinirm. bugün şöförler odasından tutanağı alcam ve ne yapacağımı bilmiyorum. dava açarsam nasıl olur şirketimi yoksa sürücüyü mü cezalandırırlar?
Kullanıcı avatarı
akan-kan
CLASSIC
CLASSIC

İleti Henien » 03 May 2010, 08:07

Eğer maddi bir zararınız varsa ve sigorta tarafından karşılanmamışsa hem şirketi hem de şahısı birlikte veya ayrı ayrı dava edebilirsiniz. Ancak bu tür durumlarda manevi kayıp pek takdir edilmez mahkemelerde.

Cezai boyuta gelince; sizin bir şey yapmanıza gerek yok. Diğer sürücü için polisin tanzim edeceği evrak savcının önüne gidecek ve çok büyük ihtimalle savcı "kavuşturmaya yer olmadığı" kararı verecek. ( Öylesine yaptırdığım bir sorguda hakkımda 3 tane savcılık soruşturma dosyası olduğunu öğrenmiş ve şok olmuştum. Adliye gidip araştırdığımda üçünün da trafiği tehlikeye atma suçundan olduğunu öğrendim. Yaptığım kazalardan sonra otomatik soruşturma açılmış. Ama savcılar, üçünde de "takipsizlik" kararı vermişler.)

Alkollü araç kullanma ile ilgili para cezası, ceza puanı uygulanır. Bir de araç parkta yattığıyla ve masrafıyla kalır. Siz yapmanız gerekeni yapmışsınız zaten.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti akan-kan » 03 May 2010, 08:12

zaten bende öyle düşünüyorum, dava aç diyen arkadaşlar olunca öğrenmek istedim.
Kullanıcı avatarı
akan-kan
CLASSIC
CLASSIC

İleti zekrek » 03 May 2010, 09:00

akan-kan yazdı:zaten bende öyle düşünüyorum, dava aç diyen arkadaşlar olunca öğrenmek istedim.

İşin prosedür kısmını bende bilmem ama hasar varsa adamın trafik sigortasıda kaskosuda sana ödeme yapmaz (adam alkollu olduğundan), seninki de eski araç olduğundan kaskon yoktur zaten, trafik sigortası da karşı tarafı öder sana gene birşey yok. Bu durumda kalınca mahkeme yoluyla alacaklarını tahsil edebilirsin. (Yıllar sonra faiziyle)
Kullanıcı avatarı
zekrek
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Zeki
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 Favorit

İleti crazyboy3506 » 03 May 2010, 10:24

alkollü adamın aracının sigortası sizinkini öder diye biliyorum.sonuçta kaza ile ilgili tutanak ve suç oranları elinizde olması gerek.
Kullanıcı avatarı
crazyboy3506
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim
Nereden: Ankara

İleti zekrek » 03 May 2010, 10:30

crazyboy3506 yazdı:alkollü adamın aracının sigortası sizinkini öder diye biliyorum.sonuçta kaza ile ilgili tutanak ve suç oranları elinizde olması gerek.

Daha önceki poliçelerde yazıyordu (ehliyetsiz ve alkollü sürücü hakkında) ama şimdikine baktım hiç bir açıklama yok. :?
Kullanıcı avatarı
zekrek
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Zeki
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 Favorit

İleti akan-kan » 03 May 2010, 13:47

bugün şöförler odasına gittim tutanağı aldım %100 suç verilmiş çarpan adama. birde sigorta acentesine gittim tamircilere yaptırıyorum tamircide sigortadan parasını fatura karşılığında alıyormuş.(karşı tarafın sigortasından)
Kullanıcı avatarı
akan-kan
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir