Sinyal kolu ve silecek kollarını yağladım sorunlar başladı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Sinyal kolu ve silecek kollarını yağladım sorunlar başladı

İleti ozantavsan » 19 May 2010, 09:41

Geçen gün Sinyal kolu ve silecek kolunun iç kısmına Philips Contact Sprey (390CC/00) kırmızı kutudan sıktım.Rahat hareket etsin diye.Bir kaç saat sonra bir yere gitmem gerekti.Kontak açtım , daha marşa basmadım , bir ses bir ses bir motor çalışıyor , anlayamadım.1-2 dakika sonra aynadan arka cama baktım.Araka silecek çalışmış su atmış ben kola dokunmadan.Anladımki arka cam su motoru devreye giriyor.Kolla oynadım kesti sesi , marşa bastım gideceğim artık yine başladı.Bende kaputu açıp su motoruna giden kablonun - ucunu çıkardım.Gece karşımadkine sellektör yapıyorum sellektör yok.Onuda geç farkettim.Kolu bir kaç kez bırakıp çektip sellektör yapmaya başladı.

Ben bu sprey işini diğer araçlarımda kullandım yıllarca hiçbir sorun olmuyordu.Bunda dertsiz başımıza dert aldık.Yağı gidermek için yine philips mavi kutu yağ temizleyici sıktım , işe yaramadı.
SAnırım kol içleri temizlenmeli ,temizlik işini nasıl yaparım.Forumda kolları açmak için bir vida sökmek yeterli diyordu.Yardımcı olabilecek varmı , ona göre söküp halledeyim.

Birde göstergeleri koruyan o konsol deforme olmuş , orjinali bulunabilirmi veya derimi kaplatsak.Ses de yapıyor.sağ ve soldaki vidaları sökmek yeterli olumu o bölümü sükmek için.

SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti firatdo » 20 May 2010, 15:03

Silecek kolu söküp içini temizlemeyi denerseniz? Bu arada silecek kolu içindekileri dağıtmadan sadece kapaği sökün, içindekileri temizleyebilirsin.
firatdo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fırat DOLMA
Nereden: Kocaeli
Arabanız: Skoda Favorit 135L

İleti firatdo » 20 May 2010, 15:16

Bu arada sprey sıkılmaz bu kollara. Kolu içini açıp, yaylara kırmızı gres ile sürülmeli.
firatdo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fırat DOLMA
Nereden: Kocaeli
Arabanız: Skoda Favorit 135L

İleti ozantavsan » 20 May 2010, 16:14

teşekkür ederim.Kulağıma küpe oldu bu ,bir daha sıkmam....
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi