Favo mu satmaktan caydım..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favo mu satmaktan caydım..

İleti syossett » 23 May 2010, 02:34

Arkadaşlar ilanıma o kadar komik fiyatlı mesajlar geliyor ki gülersiniz. :D 2500 vereyim, 2700 e bırakırsan belki alırım .. Ya bisler tavria lar kuş serileri bile bu fiyatlardan fazla.. Ve bende sonunda düşündüm forumdaki bir arkadaşın tavsıyesine uyacağım. Yani başka araba alıp üste para vereceğime, mis gibi favo ma binerim. Bir de lpg taktırdım mı demeyin keyfime.. Şimdi dostlarım ben aklıma gelen yapılacakları yazayım.. sol ön far kırık ( yanıyor ama kırık ayar vidası da kopmus sallanıyor ıcerıde ) vitesler cok zor geçiyor sanırım baskı balata gerek... muayeneye 3 hafta kaldığından el freni fren sistemi, arka silecek yapılmalı.. Lastiklerim zaten sıfıra yakın... ama arka camurluk agızları ve sag on kapı alt kosesinde paslanma var bunlar kazınıp boyanabılırmı ? yağ bakımı, karburator temızlenıp bakımı olacak, bujı ve kabloları gerekırse değişsecek. benzin depo kapağı alınıp takılacak.. ve en önemlisi, lpg takılacak .. sizden ricam yaklasık ne kadar gıder?? Çok güvenebileceğim bir usta varmı ? bana acil olarak yazarsanız minnettar kalırım .. Tüm forum arkadaşlarıma pırıl pırıl güzel bir hafta dilerim saygılarımla...

bu arada sahibinden com da ilan numaram 16608053 ( sayfa su an acılmıyor link veremedım)

Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti Favocu » 23 May 2010, 05:22

Tavsiye edebileceğim, Şaşmaz'da 34.Sokak'ta Ermişler Skoda var. Ustanın adı Mevlüt usta, size yardımcı olacaktır.
Kullanıcı avatarı
Favocu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Favorit 135 L

İleti BURAK MYSTERİO » 23 May 2010, 07:27

ÇOK İYİ Bİ KARAR VERMİŞSİN ABİM FAVORITLERİN KIYMETİNİ BİLİRSEN O ARABA ALTINDAN KAYIP GİDİYO ZATEN AMA BAZI FAVOLARI GÖRÜYORUM ADAM RESMEN AFFEDERESİNİZ AMA EŞEK GİBİ BİNİYO ARABAYA YİNEDE GİTMEM DEMİYO BAZILARI (ÖRN BABAM) FAVORIT ARABAMI LAN DİO BİLMİYOKİ ALTINDAKİ CANAVAR :x

SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)
Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: BURAK YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)

İleti syossett » 23 May 2010, 14:59

Teşekkürler ..Walla dostlarım. ben favo mu bir yıl once aldım ve yaklasık her gun sehır ıcınde bındım kışın en ağır şartlarında bile yolda bırakmadı çalışmazlık etmedi. Ne hararet olayı yaşadım ne de stop etti maşallah...Favolar bakımlı iseler hiç nazlanmazlar . Hele bi lpg mi de taktırayım da doya doya süreceğim..Kimsenin arabasına nazar değmesin herkese kazasız cezasız sürüşler dilerim..
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti onurhan2006 » 23 May 2010, 15:47

aşağı yukarı 1100-1200 Tl'ye patlar size ama favonuz cillop gibi olur, ana masraflar LPG ve kaporta boya işine gider, gerisi ufak tefek işlemler...
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti syossett » 26 May 2010, 01:12

Evet arkadaşlar bugun Şaşmaz sanayi ye gittim ve tesadüfen yıllar oncekı ustamı buldum ..Sebahattin usta gercekten usta yani..:) mutevazı vede fırsatcı olmayan bir kişiliği var.. Oto güvenden aldığım parçalar, ( hatırladığım kadarı ile..) Sağ ve sol ön far takımı, arka stop lambası , iki, tane aks körüğü, benzin akış aparatı, baskı balata , geri vites müşürü, hava filtresi, 3 litre castrol yağ, yağ filtresi, iki adet fren hortumu, iki adet balata, sağ arka teker dış rulmanı, far butonu , arka silecek motoru ( lada ) silecek kolu vs 395 lira tuttu.. İşçilik de 250 tl alacak... Oradaki işlemlerden sonra kaportacı ile konuştum ve tüm paslı bölgeler kazınıp macunlanıp full pasta çekilip boyanacak tamponlar düzelecek 4 kapı ayarı felan 300 de oraya ... Etti 950 ... Yani lpg taktırmaya para yetmedi.. :? Sebahattin usta , fazla sürmüyorsan taktırma dedi... Zaten karburator ayarı buji kablo kontrolunden sonra biraz daha duser dedi.. Gercekten benim yaptığım yol haftada en fazla 50 km dir bence de gerek yok şimdilik.. Tüm ilgilenen dostlarıma sonsuz saygılarımı sunuyorum...
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti syossett » 26 May 2010, 21:01

Arkadaşlar rahatsız ediyorum kusura bakmayın ))) bugun mekanikten çıktı araba baskı balata far arka sılecek ve bir sürü yerini yaptırdım yay gibi oldu... Bu arada bir şey öğrendim; benzin otomatikleri yan sanayi olursa bir süre sonra gaza basıldıgında benzin akıtmaya başlıyor ve farkına varmak zor oluyor... Ben o sebeple baya fazla yakıyomusum. Neyse değişti o da ... Pazartesi günü de boyaya girecek . Hayırlısı bakalım .. Bu arada sanayide LPG montajı fiyatı araştırdım, 325 e atıker fiyat verildi.. Atikerle alakalı goruslerınızı yazarsanız ona göre taktıracağım... Tüm forumdaşlara saygı ve sevgıler...
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti BURAK MYSTERİO » 26 May 2010, 21:06

ben favoma atiker taktırdım arabamı yaktım artık gerisini sen düşün abim yapma takma bu arabaya gaz bak memnun kalmayacaksın yav tüy bittidilimde söyleye söyleye yok ama karışma bana ben takarım çıkacak masrafıda karşılarım dersen senin bileceğin iş

SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)
Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: BURAK YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)

İleti syossett » 26 May 2010, 22:08

O zaman dostlarım ekonomik ve sorunsuz bir marka önerirmisiniz ? Mesela gün otogaz da 270 e platinca diye bir marka var kullanan var mı ??Zamanım daralıyor da muayeneye 10 gun felan kaldı .. Saygılar..
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti esri » 26 May 2010, 22:20

hayret ilk defa benim markadan fikir isteyen oldu. arabam;98 felicia glxi sıralı sistem platinca taktırmıştım 2 sene oldu. memnunum LPG ile ilgili sıkıntı yaşamdım ama takan usta önemlidir. platinca; atikerle uyumlu bir markadır.
esri
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Çanakkale
Arabanız: ford focus (2008) 1.6i + still paket

İleti syossett » 26 May 2010, 22:33

Gün otogaz, ankaranın en büyük iş yapan firmalarından bir tanesi.. Bence bu tanıtım fiyatı olmalı bilemiyorum ama atıkerle alakalı ıyı olmayan bır kac yazı daha okudum. Platinca yeni girdi sanırım piyasaya .. Bakalım bır kac yorumdan onra ınsallah taktıracagım..
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir