Jigle Tutmuyor?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Jigle Tutmuyor?

İleti xufuk » 23 May 2010, 09:13

Selam Arkadaşlar Sorunum Kışın Pek Baş göstermiyordu ama yazın Çok Sorun Motoru çalıştırmadan önce bir kere pompalanan jigle sistemini kullanıyoruz Eğer gaza basmaz ise Motor zor çalışıyor ve hep stop ediyor.
Aracı Par yerinden çıkarırken gazı pompalıyıp Marşa basıyorum Devir yüksek çalışıyor ve hemen Düşüyor stop etti edicicek hemen gaza biraz dokunuyorum stop ettirmiyorum ama ayağımı gazdan Çeksem durucak Çıkmaya çalışırken park yerinden 5-6 kez stop ediyor marşa basmak zorunda kalıyorum sıkıntımı yaşıyan başka arkadaşlar varmı acaba Çözümleri :Ne olmuş ?

xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti onurhan2006 » 23 May 2010, 15:53

aynı sorun bende de vardı fakat benzindeyken sorun baş gösteriyordu bunun üzerine dayımla beraber karbüratör memelerini temizledik ve sorun ortadan kalktı...
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti sainz » 24 May 2010, 09:06

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti firatdo » 24 May 2010, 10:38

Jikle problemi kendin çözüm yapamayabilirsin. Kocaelideysen Gürkan Skoda Servisi tavsiye ederim. Karburator dağıtıp jikle mekanizmasi değişimi ve ayarı yapıyorlar. Sabah çaliştirmalarda 1 kere tam gaz marş ile jikle devrede oluyor bizimki. Motor ısınınca yavaş rolantiye düşüyor.
firatdo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fırat DOLMA
Nereden: Kocaeli
Arabanız: Skoda Favorit 135L

İleti xufuk » 24 May 2010, 16:19

Aracım Benzinli Acaba Yazın Genel bir sorunmu Birde başına gelen arkadaşlardan yorum ve yardım almak istedim ustaya gitmeden önce ne kadara mal olur?
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti firatdo » 24 May 2010, 16:29

Sadece kış değil 4 mevsimlilerde jikle açılması gerekir. 80-100 liraya gözden çıkartmanız gerekiyor. Ustaların çoğunda yapamayabilir. Aksi taktirde daha da bozabiliyor. Çünkü ince isteyen bir işçlilik.
firatdo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fırat DOLMA
Nereden: Kocaeli
Arabanız: Skoda Favorit 135L

İleti xufuk » 25 May 2010, 08:45

Başımı ağrıtacak bir sorun galiba arabayı park yerinden çıkartmak hele iki aracın arasından işkence oldu yolda giderken debriyaja ve ya boşa al hemen stop ediyor ısındıktan sonra sorun yok tabiki.....
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 25 May 2010, 09:38

xufuk yazdı:Başımı ağrıtacak bir sorun galiba arabayı park yerinden çıkartmak hele iki aracın arasından işkence oldu yolda giderken debriyaja ve ya boşa al hemen stop ediyor ısındıktan sonra sorun yok tabiki.....

Yukarıda linkini de vermiştim. Karmaşık olan jikle sisteminin ayarlarını her usta hatta hemen hemen hiçbir usta yapamıyor.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir