arkadan gelen ses

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

arkadan gelen ses

İleti firatdo » 24 May 2010, 11:07

termineytir yazdı:Benim felide'de benzin bitmeye yaklaşırken (yaklaşık 5 KM gidecek kadar) bagaj tarafından bir inilti geliyor. Sanırım depoda benzin pompası ötüyor. Bu ses sizlerde de mevcut mu_? Benim çok işime yarıyor valla.

Ayrıca dün yaptığım yakıt ölçümü
30 TL 95 Oktan benzin ile 122 Km 245,00 lira yakmışım...

Depodaki benzin pompası olmaz, benzin deposunda şamandıra bulunur. Her benzin bitiminde mi oluyor yoksa bir kere mi oldu bu olay? İlginç..

firatdo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fırat DOLMA
Nereden: Kocaeli
Arabanız: Skoda Favorit 135L

İleti termineytir » 24 May 2010, 11:13

Her benzin bitiminde. Bu inilti sesi gelmeye başladıktan sonra en fazla 5 Km daha yol gidebiliyorum. Sesi ilk duyduğumda bayağı düşündüm acaba nerden geliyor diye dinledim çözemedim. Biraz daha gidip yolda kalınca depodan geldiğini farkettim. O zamandan beri bu sesi duyduğumda ilk benzinliğe giriyorum.
Kullanıcı avatarı
termineytir
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ferhan KARA
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Renault Twingo 1998

İleti firatdo » 24 May 2010, 11:21

termineytir yazdı:Her benzin bitiminde. Bu inilti sesi gelmeye başladıktan sonra en fazla 5 Km daha yol gidebiliyorum. Sesi ilk duyduğumda bayağı düşündüm acaba nerden geliyor diye dinledim çözemedim. Biraz daha gidip yolda kalınca depodan geldiğini farkettim. O zamandan beri bu sesi duyduğumda ilk benzinliğe giriyorum.

Çok garip bir özellik ama bana göre iyi bir özellik. Skoda favoritte böyle özellik yok, olsaydı bilgim olurdu. Sizin felicia enjeksiyonlu muydu?
firatdo
CLASSIC
CLASSIC

İleti termineytir » 24 May 2010, 11:41

Enjeksiyonlu. 1,6 GLX COMBİ resimde görünen
Kullanıcı avatarı
termineytir
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ferhan KARA
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Renault Twingo 1998

İleti firatdo » 24 May 2010, 11:46

termineytir yazdı:Enjeksiyonlu. 1,6 GLX COMBİ resimde görünen

Demek ki benzin pompası elektrikli olabilir, çünkü genelde enjeksiyonlarda oluyor. Elektrikli benzin pompası deponun dışında olabilir. Favorit'lerin benzin pompası motor gücüyle ekzantik milli üzerinden çalişiyor.
firatdo
CLASSIC
CLASSIC

İleti timeren » 09 Tem 2010, 02:46

kank bagaj dan geliyosa genelde favoritlerden ya arka kelebek camların ordaki menteşeden yada bagaj kapısındaki döşemeden gelir elinle bak oynamışmı onlar oynamışsa hemen bi tane çift yonlu bant al yapıştır sesmes kalmaz
timeren
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Bursa

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir