Lpg'yi söküp atasım geliyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Lpg'yi söküp atasım geliyor

İleti AhmetH » 27 May 2010, 16:00

Eski skodaların vw in hiçbir motoruyla uzak yakın alakası yok diye biliyorum.

o teknoloji 1960 ların teknolojisi bahsi geçen golften de daha eski..

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti C@GL@R » 27 May 2010, 16:31

BURAK MYSTERİO yazdı:
C@GL@R yazdı:şu zamanda hiçbir ülkede 1 liraya depo dolmaz arkadaşlar!!!!

avusturalyada kuzenim var hergün araçlara lpg takılıyor. benzin ordada pahalıymış misal bu..iranda benzinin en çok olduğu yerde bile bir ortalama depo 10 liraya doluyor :D

bizimkiside 10 liraya dolsa istasyonlarda benzin kalmaz vallahi türkiye boşuna pahalı yapmıyo bizim insanımız affedersiniz ama açgözlü 10 liraya i depo doldursak türkiyenin petrol şirketleri batar :D

aferin len ilk defa sana katılıyorum bizim insanımız 3,8 lira iken arabadan inmiyor 2 lira fln olsa zıçmaya ayrayla gideriz..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti syossett » 27 May 2010, 16:32

İlginç bir olay daha... venezuella da yarım litre pet şişe suya verilen para ile tam 50 litre benzin alınıyormuş.
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti C@GL@R » 27 May 2010, 16:46

kimse benzinden şikayet etmesin:D bizim ülkemizdeki güzellikler hiçbir ülkede yok araplarda benzin varda ne oluyor en basiti bir elmanın kilosu bir domatesin kilosu kat kat pahalı adamlar su bulamıyor biryerini yıkamak için :D bu güzelliklere değer deyip sesimizi çıkarmıyoruz sanırım.
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti AhmetH » 27 May 2010, 20:04

soruna binaen şöyle diyeyim ;

karbüratörün üstüne takılan mikser uydurma olabiliyor :)

hususi favorit felicia için düşünülmüş bir mikser arayın kendimden örnek vereyim Voltran kit var bizimkinde şimdi adı VO-GAS mı olmuş nedir bilmiyorum. şeytan kulağına kurşun şahane randıman alıyoruz..
mikseri tek delikli ve bu karbüratör için düşünüldüğü belli :)
araç düzen tutsun diye ne biyerinde bantlama tıkama var ne başka bişey.. orijinal hava yolu neyse o

5 yıldır kullanıyoruz rölanti sorunu yapıyor arada ayarlanıyor tekrar nezaman ayar tutmuyor diyafram değişiyor... geçen tekrar diyafram zamanı geldi diyafram çıkmıyormuş 100 tl ye "beyin" denilen buharlaştırıcı değişti şimdi tekrar şahane hizmet ediyor.

benzinde saat gibi çalışan arabanın LPG de çalışmaması kolay halledilir sorunlardan bence biraz üstüne düşmek lazım o kadar :)
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti BURAK MYSTERİO » 27 May 2010, 20:10

C@GL@R yazdı:
BURAK MYSTERİO yazdı:

avusturalyada kuzenim var hergün araçlara lpg takılıyor. benzin ordada pahalıymış misal bu..iranda benzinin en çok olduğu yerde bile bir ortalama depo 10 liraya doluyor :D

bizimkiside 10 liraya dolsa istasyonlarda benzin kalmaz vallahi türkiye boşuna pahalı yapmıyo bizim insanımız affedersiniz ama açgözlü 10 liraya i depo doldursak türkiyenin petrol şirketleri batar :D

aferin len ilk defa sana katılıyorum bizim insanımız 3,8 lira iken arabadan inmiyor 2 lira fln olsa zıçmaya ayrayla gideriz..

valla abim iyimi dedin kötümü dedin anlamadım :? :shock:

SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)
Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: BURAK YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)

İleti syossett » 27 May 2010, 21:36

SON OLARAK bir bilene soruyorum arkadaşlar 1990 model favo ya lpg takılması sakıncalı mı ??
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti felicia_3437 » 27 May 2010, 21:51

arkadaş fovo ve felisiya aynı 1.3 motora sahip araclar ben anlamıyorum bu gazın nesı vardır hep sıkıntı sızde oluyor bende de feli var ve lpg li hem benzınden ucuz hemde bensınle aynı gıdıyor ısteyen ıstedıhını desın arkaşım sen ucuz ışe kacarsan işin olmaz hanı derler ya kılavuzu garga olanın burnu (biiiii)ten cıkmazmış dıye aynı o hesap bu aracların mıkserlerınde proplem cıkıyor cohu kışı her karburotolu aracı şahın sanıyor ve aynı mıkserı uydurum dıyor yaptıkları işlemleri söliyım sıze karburtor tokazunu söküyorlar mıkserı bahılıyorlar buyuzden motora fazla hava gıtmıyor buyuzden de arac kendı deyerlerını yakıyor benım arac ş ici 180kuruş ş dışı ibre 140tan ımez yaktıhı kılometrede 150 ızteyene verıyım denesın
yanı ıyı ustalar secın skodanız kız arkadaş gıbı düşünü ne kadar ılgı okadar şefkat sen ılgı göster odasana baksın bu kadar basıt ben ustayım dıyene arabanısı eletmeyın gercek skodacı bulun her ışınızı o yapsın he gercek skodacı dedım servızlerde anlamıyor fabıyadan gerısını bılır onlar da haberınız olsun cekırdekten ustalar edının kendınıze saygılar
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Arabanız: FELİCİA LX

İleti syossett » 27 May 2010, 22:06

Sevgili Felicia dostum... Benim anlamak istediğim şu... favolara lpg oluyor deniliyor ama sadece 1992 öncesi favolar sbop problemı oldugundan takılamıyor denılıyor .. Bunun doğruluk derecesini öğrenmek istiyorum.. Doğru ise sokaklarda 1992 oncesi olan tüm lpg li favolarda sorun olması gerekmez mi? Deniliyor ki, 1992 oncesı favolarda golf motoru var ..Bunu bilemem ama ben 1975 model lpg li golfumde ıkı kez sbop eğrilmesi sorunu yaşadım..Bu yandan dusunursem dogruluk payı var ama belki favolar ıcın bır care vardır dıye soruyorum.Saygılarımla...
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti syossett » 27 May 2010, 22:27

Dünyanın en pahalı benzini Türkiye?de. Peki en ucuzu nerede?
En ucuzu da Venezüella?da. 1 depo benzin yaklaşık olarak 1 Türk Lirasına doluyor bu ülkede. Dizel ise hiç satılmıyor. Benzin istasyonuna gelen müşteriler araçlarının depolarını ağzına kadar dolduruyorlar. Benzinin sudan ucuz olduğu bir ülke Venezüella. Yarım litre su tam olarak 38 litre benzine denk geliyor

http://www.kure.tv/User/VideoWatch.aspx?ID=52932

Ben yarım litre suya 50 litre yazmışım özür dilerim.. 38 litre imiş...

elbette memleketimden güzel hiç bir yer tanımıyorum ben 7 yıl amerıkada yaşadım ama türkiye gibisi yok.. Orada da bir sedan otomobil yaklaşık 27- 28 dolara doluyor ( new jersey eyaleti) Ama orada ne içilen suyun, ne yenilen yemeğin meyve sebzenin tadı tuzu var.. Yollar mükemmel benzin onlara göre pahalı :) bize göre çok ucuz ama her zaman dediğim gibi neden kötü olgularda hep dünya listelerinde en baştayız ? Yakıt , yaşam, trafik kazaları , terör vs.. Şu an kaç kişi venezuellada benzin ucuz dıye yaşamak ister ?? Sanırım hiç kimse istemez ama eskilerden beri süregelen kayıt dışı vergi bir kenara bırakılıp , tahsilatı en kolay yollara başvurulmakta benzin, gaz, tekel ürünleri vs.. Vur abalıya misali... bakın bir arkadaşımız yollamış 8 yılda vargı 6.5 misli artmış.. Bir başka dile getirmek istediğim konu ise, oto muayene ... Hoşgörüü sıfır... kraldan çok kralcı elemanlar... Kişinin insafına kalmış olan bizler.. Uykumuz kacıyor ... Sebep ??? otomobılım muayeneye girecek... Haydaa ne alaka yahu ... elbette aku kutup basında lastık yok diye sorun cıkartırlarsa daha nelerde cıkar.. Ama işin kolay yönlerinin bulunması da zaman almadı... Ve birilerine 200 tl sorunsuz geç muayeneden.. Eee?? sonuç?? Var mı trafik kazalarında azalma ? yok!!! zaten arabalar mükemmel dahi olsa yolcu otobüsüğ şoförü uyur ve 16 kişi bu dünyadan göçer..:( Mesela bizdeki ehliyet alma sistemi çok akılcı ve sağlıklı .. görünğrde öyle ama biz kısa sure ıcınde ne yaptık?? Kursa gitmeden ehliyet almaya başladık.. Ankarada ki bayan , şemdinli de ehliyet alıyor ..gerisiniz düşünün işte , otobüs duraklarına , dükkanlara, kaldırımlara dalan araçlar... Ben 20 yasındakı arabam muayeneden gecsın dıye 1200 lıra para harcadım.. Daha muayene ucretını felan katmadım.. İsteseydim 200 liraya birilerini bulur yaptırırdım ama huzursuz olurdum elbette .. Malesef bızde hiç bir şeyin orta yolu yaok.. YA tavan... ya da taban... saygılar...
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti BURAK MYSTERİO » 28 May 2010, 07:45

keşke biz venezualeya su versek onlarda bize benzin verse yarı yarıya düşürmüş oluruz ne güzel fiyatları iyi olmazmı

Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti syossett » 28 May 2010, 14:16

Haa.. bi de sıksık dünya güzeli çıkar oradan :) ;)
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti BURAK MYSTERİO » 28 May 2010, 14:24

:D :D

Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti BURAK MYSTERİO » 28 May 2010, 15:24

C@GL@R yazdı:
BURAK MYSTERİO yazdı:

şimdi çağlar abi sen bana iyimi dedin kötümü anlamadım yav nabayım yani alınıyım mı :( sevineyimmi :D :?: :?: :?:

Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti bozkurt_51 » 29 May 2010, 01:06

bizde petrol heryerden kaynasa çıksa yine vergi üstüne vergi alınır benzin mazot aynı fiyata satılır buna eminim...
Her lafa verilecek bir cevabım vardır.Lakin ; bir lafa bakarım ,laf mı diye? Birde adama bakarım , adam mı diye ?
Kullanıcı avatarı
bozkurt_51
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: alpaslan baba
Arabanız: favorit 136L

İleti C@GL@R » 29 May 2010, 06:44

BURAK MYSTERİO yazdı::D :D

iyi birsey.
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti BURAK MYSTERİO » 29 May 2010, 07:03

C@GL@R yazdı:
BURAK MYSTERİO yazdı::D :D

iyi birsey.

öyle olsun bakalım

Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ozantavsan » 02 Haz 2010, 11:07

Az önce gazcıdan geldim.Sorunumu anlattım lpgde zor çalıştırıyorum ,çalışınca sorun yok .
Baktı , valfti sanırım onu söktü.Kontağı açtırdı fosss gaz çıktı , kapat dedi.GAz geliyor tamam dedi.
Benzinle çalıştırıp gitmiştim.Motor sıcak olduğu için sorunu göremiyoruz , görünürde sorun yok dedi.Yaptığı zaman bizi arayın yerinde bakalım dedi.Ayar yapsak dedim ,yoksa yapmayacaklardı.
Taktı cihaza , L seklinde anahtarla regülatörden biraz yükseltme yaptım.SAnırım rolanti yükseldi biraz sadece benim gözlemlediğim.Rolanti ayarı zaten yiyidi.Kandi ayarları nadıldı dedim.Epey bozukmuş dediler.
Ekrana baktım CO filan ama anlamadım birşey ,değerlerde pek oynamadı bence , 1dakika sürmedi ayar.
O....uktan teyyare selam söyle o yare hesabı gibi , lpg ile çalıştı bastım işe döndüm.

Bu işlemi yapan yerden önce 2-3 otogaz gezdim , adamlar muhatap bile olmadı ,nerdeyse neden geliyosun kardeşim diyecekler nerdeyse 30 - 45 dakika otogazcımı gezilir.Ayar yapan yerdede işlem 5 dakika , 10 TL verdik çıktık.Sedece o valfi hava ile temizledim dedi.

LPG göstergelerinin çalışmaması ile kimse ilgilenmedi.Bir otogazcı böyle sorunlara cumartesi bakıyoruz dedi.Sadece montaj önemli onlara ,arıza olunca başının çaresine bak.Sözde yetkili servisler ,burunlarından kıl aldırmıyorlar.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

ÖncekiSonraki

Favorit & Forman