94 favorit GLX benzin hortumu nasıl ??

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

94 favorit GLX benzin hortumu nasıl ??

İleti ozantavsan » 27 May 2010, 17:26

benim araç benzin filitresi değişimi sonrası epey nbenzin kaçırmaya başlamıştı.Benzin hortumunu Kendim değiştirdim.
Yalnız bu hortum tek parça değil.Şöyle depodan gelen kısma ufak plastik hortum benzin filitresine giriyor ,filitreden çıkıyor ince metal boruya giriyor 50 cm kadar.Oradan yine plastik hortuma o da benzin otomatiğimidir metal olan ona giriyor.Orjinali böylemi , aradaki metal boruyuda kaldırsak tek parça hortum yapsak filitreden sonra daha iyi olmazmı.Her ekte bir kelepçe var sakat durum.o metal dediğim nensin otomatiğimidir.Öyleyse üstü sarımtrak ,ya daha önce benzin kaçırdı , yada kaçırıyor ,koku yok.Benzin hortumları iyi geçiyor sıkılı.Başka neresinden kaçırabilir.

SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti syossett » 27 May 2010, 22:37

Dostum ben arabamı bakıma verdım muayene ıcın ve sunu tespit ettik tesadufen.. Benzin otomatiği delinmiş ve sğürekli damlatıyormuş .. Hemen değiştirdik tabi.. Ve ustanın soylediğine göre bunun cok tehlıkelı yanları da varmıs .
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti BURAK MYSTERİO » 28 May 2010, 09:32

bızmkıde damlatıyodu az kalsın arabayı bi daha yakacakmışsınız dedi adam allah korudu valllahi

SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)
Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: BURAK YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)

İleti ozantavsan » 01 Haz 2010, 12:40

komple değiştirdim.Özellikle benzin otomatiğine giriş ve çıkıştan kaçırıyordu.33 derece sıcakta üşenmedim yaya gittim benzin hortumu buldum.Hepsini değiştirdim.Allahtan benzin arttırma bölümünde kaçak yok.Benzin kokusundan ya ben boğulacaktım , ya da araba yanacaktı.Neyseki hallettik.Arabanın alt kısımlarınıda kontrol ettim şöför tarafının altından geçen yerlerde borular hep metal , görünürde kaçak veya ıslaklık yok.Başka nereleri kontrol edilebilir ? ....
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi