Skoda Favorit Aks Konusu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda Favorit Aks Konusu

İleti firatdo » 03 Haz 2010, 19:26

Merhabalar, bizim aracın 100.450 km oldu ve orjinal fabrika çıkış aks gorevi yitirmiştir. Piyasada satılan aks'ların markası, üretim yeri ve fiyat hakkında bildikleriniz ne varsa yazarsanız sevinirim. İnternetten araştırdığm kadarıyla Nova marka aks buldum. Fiyati uygun gibime geliyor. Nova'ların kalite ve üretim yeri nedir? Orjinal aks'lar satılmakta mıdır? Satılıyorsa markası nedir? İyi günler.

firatdo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fırat DOLMA
Nereden: Kocaeli
Arabanız: Skoda Favorit 135L

İleti orhun » 03 Haz 2010, 22:18

Nova markası yan sanayi olarak üretilmekte orjinalin yerini tutmaz kullanılan çelik ve işçilik itibari ile bende aracımda önemli parçalarında dışında nova parçalarını aldım taktım marka olarak çokta kötü degil çin malı olabilir

skoparın sitesinde de orjinal aks yok nova var aksaraydaki parçacılara bakmalı veya çıkma bakabilirsiniz bulamadığınız taktirde nova takmak zorundasınız orjinali çek malıdır Skodanın Orjinal Parcaları Pal Magneton- veya almansachs
Skodanın yan sanayi markaları:
vika-nova-zki-morgan-Dıamond-Ayfar-SKD-TM.vs.
Arkadaşlar yanlışım varsa düzeltin.
Kullanıcı avatarı
orhun
CLASSIC
CLASSIC

İleti firatdo » 04 Haz 2010, 22:37

Komple aks değiştirmeye gerek kalmadı. Nova aks kafası değiştirdik, nova incelediğim kadarıyla kaliteli. Kelepçe bile metal malzemeden üretildi. Gres ile satılıyor. Değiştireli 200 km oldu orjinal gibi ses çıkarmadı.
firatdo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fırat DOLMA
Nereden: Kocaeli
Arabanız: Skoda Favorit 135L

İleti thechn » 09 Tem 2011, 21:39

slm arkadaşlar kaza yaptım aşağğıdaki parçaların hangisini yan sanayi hangisini orijinal alayım fikriniz nedir tavsiyeleriniz ortalama fiyat bilen var mı

PARÇALAR: orjinal ve yan sanayi belirtirseniz sevinirim

ÖN TAMPN KOMPLE SİS FARLI OLAN

SAĞ ÇAMURLUK VE DAVLUMBAZI KOMPLE

MOTOR KAPUTU

SAĞ ÖN FAR

PANJUR VE NİKELAJ

2 TAMPON ÇIITASI

RADYATÖR

SAĞ DIŞ AKS BAŞI ROT ROTİL

VARSA ÖN CAM

SABRİ CEYLAN 5057082058 UŞAK
thechn