HARARET VE EGİM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

HARARET VE EGİM

İleti orhun » 06 Haz 2010, 09:47

Arkadaşlar merhaba:

Aracımı kaldırımın üstüne gölgeye alayım dedim altı sürter diye sağ lastikleri kaldırıma alıp sol lastikler yolda park ettim aşağı indiğimde araçta su aktığını gördüm kaputu açtığımda yedek su deposu taşıyordu kapağını açtım taşmaya devam etti su takviyesi yapıp havasını aldım.
kafama takılan araç park halindeydi gölgeye almak istedim motor soğuktu ileri geri ile toplam beş dakika kadar ancak çalıştı aracın sağ tarafı kaldırımda olduğunda sağ tarafta bulunan suyun geri gelmesi ile su pompasının içerdeki kanatları su olmadığından dolayı hava üretip soğutma sistemini hava ile doldurup su taşmasına ve hararette sebep oldu diye düşünüyorum. Bu olay farklı günlerde iki defa oldu kaldırım tahminen 20 -30 cm. egim dereceside ancak yüksekliği kadardır benim öğrenmek istediğim benim araçta mı sorun var yoksa fevoların motoru egime gelmiyormu?

Kullanıcı avatarı
orhun
CLASSIC
CLASSIC

İleti narec » 06 Haz 2010, 10:36

20-30 cm yüksekliğinde olan kaldırıma çııkmakta ayrı bir cesaret işi.bir kere yaşamışsınız aynısını neden tekrar ediyorsunuz:S aracın sağ tarafının dik bir eğimde bulunmasından dolayı devirdayıma su gelmemiş olabilir bu da haliyle hararete sebep olur. umarım conta yakmamışsınızdır.
BU İMZA MAHKEME KARARI İLE İPTAL EDİLMİŞTİR.

Karar No: 2001 / 154 HP

Yüksek Dağın Karı Çok Olur.
Kullanıcı avatarı
narec
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Sivas
Arabanız: Skoda Forman 135L idi :)

İleti yargic » 06 Haz 2010, 11:42

yok canım okadarda değil
yargic
CLASSIC
CLASSIC

İleti alwaysloser » 06 Haz 2010, 12:07

ben yeri geldiğinde hiç çekinmeden o tür eğimlere par ederim tabi kaldırımdır ama ebton dökülmüş olur hep dükkan önüdür bende hiç bir sorun olmadı allaha şükür 3 senedir hararet yok
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir