Radyatör ve fan

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Radyatör ve fan

İleti orhun » 13 Haz 2010, 19:04

Arkadşlar merhaba:

forman aracım çok hararet yapıyor 74 c termosat var fan ve radyatör yıpranmış soğutmada yetersiz kalıyor.
felika radyatörü ve fanı takmak istiyorum uyarmı.

Kullanıcı avatarı
orhun
CLASSIC
CLASSIC

İleti Favocu » 14 Haz 2010, 04:27

Bildiğim kadarıyla felicia ve favoritin radyatörleri zaten aynı. Felicianın fan motoru favorite uyuyor. Bende felicia fan motoru takmıştım. Ancak felicianın fan motoru daha büyük takmak için fan motorunu tutan sacıda değiştirmek gerekiyor.
Kullanıcı avatarı
Favocu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit 135 L

İleti mekansiz48 » 16 Haz 2010, 12:52

arkadaşım termostat bu araçlarda orjinal 82 lik olur diye biliyorum en iyi performansı onla alırsın.. bn şahsen kendi aracımda hararet sorununu böyle çözdüm..radyatör konusuna gelincede aynı radyatörün yenisini al tak 25 30 tl civarı büyütmeye veya farklı radyatör takmaya gerek yok..fan konusunu şöyle yap çok rahatlayacaksın emin ol.. malum fan çok küçük kalıyor bu araca göre.. gidiyorsun bi yedek parçacıya tofaş fanı alıyorsun oda 45 tl civarı olması lazım.. birebir uymuyo ama oraya kendin uydurma bi şekilde bağlaya bilirsin.. hararet sorununu kökten çözmüş olursun..tofaşların fanı hem daha yüksek devirli çalışıyor hemde pervanesi büyük..orjinal fan 10 dakka uğraşırken soğutma için tofaş fanı max 2 -3 dakkada soğutur ve durar..şu an kendim böyle kullanıyorum hiç bir hararet sorunum kalmadı herkese tavsiyemdir..
mekansiz48
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mustafa
Nereden: Muğla
Arabanız: forman 135L

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir