Yakıt Sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yakıt Sorunu

İleti JENNAS » 17 Haz 2010, 07:51

Mrb Favocular.Formlardan takip ettiğim kadarıyla yakıt konusunda birçok şikayet var.Aynı sorun bendede mevcut.benim favom km de nwerdeyse 0.50 yakıyor.1.3 motor bi araba için bayağı bayağı yüksek bi rakam bildiğim kadarıyla.şimdi Lpg taktırmayı düşünüyorum.tavsiyeleriniz nelerdir.yardımlarınızı ve tecrübelerinizi bekliyorum.

JENNAS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 17 Haz 2010, 07:57

eğer aracınız bu halde çok yakıyorsa lpg dedede çok yakabilir önce sorunu bulup sonra lpg araştırmasına gidin.
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti hakand » 18 Haz 2010, 16:00

Valla bende tavsiye üzerine çok az yakıt sarfiyatı olan bir araç diye aldım.ama sonuç tam bi hayal kırıklığı oldu.benimkisde çok yakıyor şuan.bakalım yakında bujilerini,hava filtresini değiştireceğim ve karbiratör ayarı yaptıracağım.eğer yine yüksek sarfiyat olursa aynen elden çıkaracağım mecburen.
hakand
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti gkmn » 18 Haz 2010, 19:00

Aynen bende bi 20 gün kadar önce 94 model Favorit GLX aldım ekonomik olduğu gerekçesiyle. Benimkide yaklaşık 0.50 kuruş yakıyor gibi. Neden kaynaklanır daha önce bu tarz yakıt sorunu yaşıyan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.
gkmn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gökmen
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Favorit GLX

İleti faruk_sakarya » 18 Haz 2010, 19:08

JENNAS yazdı:Mrb Favocular.Formlardan takip ettiğim kadarıyla yakıt konusunda birçok şikayet var.Aynı sorun bendede mevcut.benim favom km de nwerdeyse 0.50 yakıyor.1.3 motor bi araba için bayağı bayağı yüksek bi rakam bildiğim kadarıyla.şimdi Lpg taktırmayı düşünüyorum.tavsiyeleriniz nelerdir.yardımlarınızı ve tecrübelerinizi bekliyorum.

Evet gerçekten haklısın,oldukca fazla yakıyormuş ama 2,0 lite arabalar bile bunu yakmıyor,arkadaşımın birisi dogru söylemiş sorun var..Öncelikle aracının karbüratörüne(enjeksiyonluysa gaz kelebeginin oldugu gövdeye yani throttle body'e) baktırmanı tavsiye ediyorum.yüksek ihtimalle aracına fazla yakıt giriyordur yada yakıt hortumlarında sızıntı olma ihtimali var bence çünkü verdiğin değer gerçektende çok yüksek.Kaçak durumu yoksa dediğim gibi karbüratör yada gaz gövdesine baktır.O da değilse (sayet enjeksiyonluysa aracın) yakıt basıncını dengeleyen (enjektörlerin üzerinde oldugu) parcada sorun olabilir ona baktır derim..Sonuc olarak bu sebebi bulmadan lpg taktrımanı bende tavsiye etmem,saygılar...
CnF
faruk_sakarya
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: FARUK DELERGEÇER
Nereden: Sakarya
Arabanız: SKODA FABİA ELEGANCE 101 HP

İleti focus_6 » 26 Haz 2010, 00:31

lpg de şehir içi 200 krş. şehir dışı 130-140 krş. arası yakıyor benzinde test edemedim malüm benzin litresi fiyatlarından dolayı :D ,ama ondada bi 300 yakıyor galiba ortalama şehir içi.
focus_6
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: batu
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 94

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir