Karbüratör Jigle sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Karbüratör Jigle sorunu

İleti xufuk » 18 Haz 2010, 16:57

Selam arkadaşlar aracım 93 Model LX Karbürötörüm Jikov Marka
Sorunum ise Aracımın ilk çalışmasında jiglenin tutmaması.
Isınana kadar defalarca stop ediyor tam bir baş belası bu gün Hava filitesini açtım Kontrol için Temizledim Basınçlı hava ile gaz telini Gerginleştirdim.
Birde Motoru çalıştırım Karbürötörün ağzını kapadım Hava alamasın diye Normal şartlarda stop etmesi gerekirken çalışıyordu Demekki Takoz contalarından Hava alıyor bir yerkerden Bu durumla karşılaşan Arkadaşlardan yardım bekliyorum Çözüm nedir kaça mağlolur ?

Birde Karbüratörün Kutusunu Çok toz Pislik girmiş Sanırım Kutunun Altındaki Hava filitresinin kapağı ile ilgili vidaları daha önceki ustalar bir şekilde kırmış sanki fazla sıkılmış gibi alttan sanırım kir toz alıyor bu Plastik kutu nekadardır? ilginize şimdiden teşekkürler...

xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti felicia_3437 » 18 Haz 2010, 17:11

o pilastik kutu dıye hıtap etıhınızın ısmı hava fılıtresı kazanı ve bulması sanırım zor karburotor altakozun bıtmış ola bılır arkadaşım senın 13 tl gıbı bır fıyatı vardı en son değiştirdiğimde butun karburotorculerde var tamır takımını falanda değiştirtirsın bunun da malıyetı 70 lira gibi bir rakam olması lazım dı lira dediğime bakma tl yanı kolay gelsın
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti xufuk » 22 Haz 2010, 14:10

Bilgiler için sağolun Karbüratörcüye götürdüm Bakım Temizlik Ayar Dedi 80 Tl ortalama Fiyat verdi Bir arıza çıkarsada aliyeten ne tutarsa. Bende Arıza büyük Çıkar diye birde 50-60 lira param vardı üzerimde arabayı tamir ettirmedim ama Kanser ediyor motor ısınana kadar 10-15 kez stop ediyor jigle tutmuyorbende bağırta bağıta arabayı kullanıyorum gaz hep tabanda kalkış yapıyorum tabi yanımdakilerde Çok korkuyor okadar bağıtmama rağmen az ilerde biraz tıkanıklık olsun debriyaja basıp ayağımı frene dokundurduğum anda motor stop ediyor 10-15 dk. sürüyor ısınması bu yaz ayında vallahi sinir ediyor beni şu jigleyi bulsam elle kapatıp açıcam şahinlerdeki bibi manuel manuel jigle büyük bir nimetmiş arkadaşlar...
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 22 Haz 2010, 16:08

araba boğuluyor belliki

bildiğiniz ayarı bozuk başka bir derdi yok..

azcık aletiniz varsa kendiniz yaparsınız temizlik işlerini ben bu foruma konusunu açmıştım.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti xufuk » 23 Haz 2010, 21:24

Motor ısındıkttan sonra sorun kalmıyor bu boğulma olayını nasıl çözebilirim karbüratör temizliği bana çok karışık geliyor okadar çok hortum kablo varki acaba ayar vidası veya yeri nerdedir?
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 24 Haz 2010, 08:14

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti xufuk » 24 Haz 2010, 13:10

sainz arkadaşım sağol daha öncede bu topikteki yazıyı incelemiştim ama anladığım tek şey jigle kelebeğinin ayarsız olduğu nasıl sorunumu gidereceğini tam anlayamıyorum bir vida falan varsa karbüratörün üstünde bildiğiniz resmini göndere bilirseniz ayarına ordan bakabilirim
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 24 Haz 2010, 15:00

xufuk yazdı:sainz arkadaşım sağol daha öncede bu topikteki yazıyı incelemiştim ama anladığım tek şey jigle kelebeğinin ayarsız olduğu nasıl sorunumu gidereceğini tam anlayamıyorum bir vida falan varsa karbüratörün üstünde bildiğiniz resmini göndere bilirseniz ayarına ordan bakabilirim

Tabii ki onu oraya sabitleyen bir vida vardır ama maalesef nerededir, nasıl bir vidadır hatırlayamadım. :oops:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti xufuk » 25 Haz 2010, 10:23

Gaz Telinin Çektii Mekenizmanın önünde ve arkasında iki adet vida var saniki biri rolanti için ötekiside öyel bir ayardır ikisiylede oynadım ama yine aynı yerine getirdim daha fazla bozmıyım diye
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir