Hepsi bi muayene için ..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Hepsi bi muayene için ..

İleti syossett » 11 Tem 2010, 14:04

selam arkadaşlar epeydir foruma gıremedım bu arada benım favo nun muayenesı yaklaştığı için , sürekli sanayiye gidip geldim. Önce şaşmazda A dan Z ye ne warsa ne gerekiyorsa yaptırdım. Arka ssilecek den amortisöre, benzin otomatiğinden ön farlara yani motor haric ne varsa yapıldı saolssun Sebahattin usta nın ellerine sağlık. Sonra gönül oto da lokal boyaları yapıldı , lastikler iyi durumda imiş far ayarı derken son anda LPG taktırmaya karar verdim. Burak arkadaş şaşıracak bana ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, 25 lıralık yere lpg ıle 10-12 lıraya gıdebıldıgımı gorunce vede gerek ustalarla gerekse lpg cılerle yaptıgım uzun gorusmelerden sonra 1992 oncesı favolara lpg takılmaz tezi curutuldugu ıcın hıc dusunmeden taktırdım. LPG yı 300 lıraya taktırdım ve ustaların itinası ve tecrübeleri benı fazlasıyla sevındırdı. Gelecekte de 6 ayda bır sbop ayarı na gıdıldıgınde ve bu aksatılmadıgında hıc bır sorun kalmıyor . İnanın ben benzine verdiğim paraya cok uzuldum yaklasık 14 aydır benzınle kullanuyordum bu kadar fark oldugunu bılmıyordum . Neyse kı halloldu ... bu arada onumuzdekı hafta muayeneye gırecegım muayene, ağır bakım, boya ve lpg derken yaklaşık 1.600 cepten cıktı ama arabam uzun yıllar problemsız bır sekılde surulecek duruma geldı . Insallah muayeneden de sorunsuz gecerım .. Herkese guzel bır pazar gunu dılıyorum ...

Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti kemalyazici » 11 Tem 2010, 16:08

hayırlı olsun lpgniz umarım sorunsuzca binersiniz . muayenedende sorunsuz gecersiniz bu kadar bakım yaptırdıkdan sonra:)
Kemal Yazıcı
93 Forman Lx
Kullanıcı avatarı
kemalyazici
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kemal Yazıcı
Arabanız: skoda forman lx

İleti koraykrkmz » 11 Tem 2010, 18:39

hayırlı olsun bende bugün şaşmaza bıraktım favomu ön takım benzin hortumları fren hortumları yağ ve filtresi v kayışı körükleri değişecek 200 tl malzeme 100 tl işçilik 300 e mal oldu yarın akşam teslim alacam arabamı cumarteside muayneye gidecem randevu aldım muayneden sonrada bodruma gidiyorum inş.
koraykrkmz
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: koray
Arabanız: favorit 135l

İleti felicia_3437 » 11 Tem 2010, 22:01

ya abı lpg gıbı guzel bırşeymı var ya 3 sene dır kızım feliş bende 2 sene takdırmadım ve yaklaşık olarak fışlerden hesapladıhım kadarıyla 4,600 tl para vermışım benzıne işyerınden koyulup parası aylıkta kesıldıhı ıcın net bılıyorum yaklaşık 100 bın km de olmuş bu olay sonra lpg taktım ve lpg den sonra 96bın km oldu fıyatı tahmınım yarızı değildir aaraba bırak sıstemı neredeyse kendını amortı edecek gaz sayasınde gezen arabalar icin gaz buyuk bır nımet yaw ama bakımını yaparsan tabıkı bak adam senı uyarmış 6 ayda bır sıbob ayarı demış sen onu ben ce 10 tl den kacma 3 da bır baktır ayarlarına arban cekış ten düşmmez hıc bır zaman ve gaz tertıbatını sureklı konturol halınde bulun olur ya suratlı cukara gırersın fıren lımıtorunun ustunden gecıyor gaz boruları hafıf keser ordana gaz salar varkında olmasın sonra bırı sıgara ıcer yolda altına atar onun kıvılcımın dan burak arkadaşın kı gıbı araba yanar ve gazdan nefret edersin bakarsan bağ olur bakmasan at arabası bıle olmaz:roll:
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti syossett » 12 Tem 2010, 23:32

Ankarayı bilenler için söylüyorum,ilkerden şaşmaza gıdıs donus 20 lıralık benzın gidiyordu ama ben 20 lıralık lpg koydum hala yarım depo gorunuyor ustune de sehır ıcı o kadar kılometre yaptım .Sıra sızdırmazlık raporu, temmuz 2010 taşıt pulu egsoz pulu ve muayene ..Ne kadar zormuş ya evet inşallah muayeneden gecerım .. Yanıtlar ıcın tesekkurler.. Bu arada uyarıların için teşekkürler felicia3437 arkadaşım ..
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Arabanız: Favorit

İleti felicia_3437 » 13 Tem 2010, 17:08

syossett yazdı:Ankarayı bilenler için söylüyorum,ilkerden şaşmaza gıdıs donus 20 lıralık benzın gidiyordu ama ben 20 lıralık lpg koydum hala yarım depo gorunuyor ustune de sehır ıcı o kadar kılometre yaptım .Sıra sızdırmazlık raporu, temmuz 2010 taşıt pulu egsoz pulu ve muayene ..Ne kadar zormuş ya evet inşallah muayeneden gecerım .. Yanıtlar ıcın tesekkurler.. Bu arada uyarıların için teşekkürler felicia3437 arkadaşım ..

ben teşekür ederım abım
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 28 misafir