Favorit İçin Yan Ayna Önerisi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favorit İçin Yan Ayna Önerisi

İleti ozantavsan » 12 Tem 2010, 12:16

Favoritimin yan ayna görüntü yansıtması beni tatmin etmiyor.Huzursuz oluyorum , hyundai aracımda çok güzeldi , tabiri caizse ayna gibi arka yol gözlerimin önündeydi.Favoda bu hissi alamıyorum.

Aynaları değiştirmek istesem öneriniz nedir ?

Ayna plastik aksamı aynen kalıp , içi görüşü değişik ayna ile değişirmi ?

Benimkiler orjinal ama katlanmıyor.Sanırım eski sahibi japonla sabitlemiş iki aynayıda.Hatta japon yapıştırıcı sağ ön kapının tam ortasından aşağıya doğru biraz yatay süzülmüş.Çıkmıyorda.Fazlada göze batmıyor.

SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti Aykan DURAN » 12 Tem 2010, 16:53

Favorit'in Aynası Kamyon Aynası Gibidir. Nesini Beğenmedin? ;)
Aykan DURAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RAZOR10 » 12 Tem 2010, 16:58

fawonun aynalarını bende çok sewerim,büyüktür we görüş açısı iyidir
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti symsek » 12 Tem 2010, 20:23

favonun aynaları gerçektende bir çok araçta bulamayacağın genişlikte ve açıdadır,nesini beğenmedin bende anlamadım.
symsek
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat şimşek
Nereden: Antalya
Arabanız: favorit 135 l

İleti sainz » 14 Tem 2010, 09:37

Favorit' in aynaları büyüktür ve sol ayna güncel otomobillerdeki gibi dış bükey olmadığından (orijinali böyledir) sola çıkarken sizi yanıltmaz da.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti ozantavsan » 14 Tem 2010, 12:40

bana rahat görüş sağlamıyor gibi.Aynanın plastiğinde skoda amblemi var.Orjinal olduğunu düşünüyorum.Ama iç aynasının değişip değişmediğini bilmiyorum.En kısa süre yolda park halinde skoda görürsem ilk işim aynasını kontrol etmek olacak.Ayna içi değişmişse bana o yüzden huzur vermiyor olabilir.Bende genişlik konusuna katılıyorum.Aynaların büyüklüğü ve şekli olarak hiçbir rahatsızlığım yok ,bende seviyorum.Her zaman orjinallikten yanayım.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti sainz » 14 Tem 2010, 13:56

ozantavsan yazdı:bana rahat görüş sağlamıyor gibi.Aynanın plastiğinde skoda amblemi var.Orjinal olduğunu düşünüyorum.Ama iç aynasının değişip değişmediğini bilmiyorum.En kısa süre yolda park halinde skoda görürsem ilk işim aynasını kontrol etmek olacak.Ayna içi değişmişse bana o yüzden huzur vermiyor olabilir.Bende genişlik konusuna katılıyorum.Aynaların büyüklüğü ve şekli olarak hiçbir rahatsızlığım yok ,bende seviyorum.Her zaman orjinallikten yanayım.

Ayna camı değişim yan sanayi takılmışsa, görüşte sıkıntı olabiliyor. Ben de yan sanayi taktım, soldan gelen araçlar olması gerekenden daha yüksek görünüyorlar aynada.:D Alıştım artık idare ediyorum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti Schukru » 24 Tem 2010, 20:19

arkadaşın problemi aynaya bakılddığında bir miktar kör noktanın kalıyor olmasından kaynaklanıyor olmalı. Çünkü hyundailerde tümsek ayna kullanılıyor, ayna tümsek olunca daha az kör nokta kalıyor.Ayna camının orjinal olmaması durumu değiştirmez sanıyorum.
KANIMIZDA ALPLİK VAR; GÖNLÜMÜZDE DERVİŞLİK...
Schukru
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Şükrü Karaçam
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit 136L

İleti kemalyazici » 25 Tem 2010, 10:19

bencede favo ve formanlerin aynaları cok geniş ve çok sağlam. 2 kere aynalarımız çarpıştı 2sindede galip gelen benım aynam oldu:)
Kemal Yazıcı
93 Forman Lx
Kullanıcı avatarı
kemalyazici
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kemal Yazıcı
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda forman lx

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir