Arka Kapı Merkezi Kilit Motoru Montajjı ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Arka Kapı Merkezi Kilit Motoru Montajjı ?

İleti xufuk » 12 Tem 2010, 13:37

Herkeze selam Arkadaşlar Geçen gün 20 Liraya merkezi Kilit kiti aldım Beyni elektirik tesisatını döşedim sonra ön kapı motorlarını taktımki Zor olan aradan çıksın Arka Motorlar kolaydır diye Ön kapılarla işim bitti Gayet Güzel Çalışıyorlar ama Arka motorlara bir yer uyduramadım ertesi gün Tüm gün uğraşmama rağmen uydurduğum yerde Düzgün çalışmadı.
Bu konuda yardımlarınızı Bekliyorum Daha önce bu montajı yapan arkadaşlar motoru nasıl ve nere monte etti acaba arka kapı sacı Çok kapalı Elinizde bir foto varsa çok iyi olur Şimdiden teşekkürler.

xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozantavsan » 12 Tem 2010, 14:35

Merkezi kilit montajı yapmadım.Ama sorun çıktığında hep kendim hallederim.Motorlarını kendim değiştiririm.

İşin püf noktası kapı kilitleme çubuğuna merkezi kilit motorundaki bağlantıyı uygun yapmak.
Motor çubuğu aşağıya doğru dik olarak çekerse sorun olmaz sanırım.Motoru monte etmede sorun yaşıyorsan
motoru başka bir şeyin üzerine monre edip , onuda kapı içine monte etmeyi deneyebilirsin.Olması aliminyum levhaya monte edip ,aliminyum levhayada istediğin şekli vererek monte edebilirsin.

Umarım biraz faydası olur , sanırım ben bu şekilde denerdim.Ama kitin yanında bağlantı için gerekli çeşit aparat gelmiyormu? Yoksa sanayiye bu işi yapanlara sor bence , sorunun çözülür belki.. Kolay Gelsin...
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti xufuk » 12 Tem 2010, 15:24

Cevap için çok sağolun Ön kapıları tarif ettğiniz şekilde monte ettim sorunsuz çalışıyor Ama arka kapıların Çekme cubuğu daha değişik gelen bağlantı çubuklarını eğdim büktüm yaptım ama sağlıklı çalışmadı Ya kitledi ama açmadı yada Açtı ama Kitlemedi Ben Motoru Kapı Açma tutacağının Arkasındaki deliğe mote etmiştim Ön kapılar gibi dik değil Acaba ön kapılardaki gibi Dikmi Monte etmeliyim Direkte Kapı kilitleme mandalına ön kapılardaki gibi elimi bir ulaştıra bilseydim öyle yapıcaktım ama bir daha öyle deneyeyim bakalım..
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozantavsan » 13 Tem 2010, 08:55

bu pazar bende arka kapıların döşemesini sökecektim , elim ermedi.Bu pazar niyetim var , daha hiç açmadım ,sürüş esnasında içerisinden ses geliyor.benimkiler nasıl monte edilmiş bakarım.Belki faydası dokunur , resimde çekerim
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti xufuk » 16 Tem 2010, 13:18

Süper olur resimleri çeke bilirseniz sağolun
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozantavsan » 18 Tem 2010, 18:15

Merhaba Az önce arka kapı döşemelerini söktüm.Bir şıkırtı sesi geliyordu aylardır.Merkezi kilit motoruna giden kabloların ek yeri dolgun plastikmiş .O sallanıp vuruyormuş.

Neyse senin sorununa gelince ,resim çektim.Ama site resmi küçült diyor.Resmi maillede gönderebilirim.

Döşemeyi sökünce arka koltuğa otur.Şöförün arkasındaki kapı için söylüyorum.Kapı saçının sağ tarafında bir boşluk var.Merkezi kilit motoru buraya monteli , başı sola doğru.

Kilidin başına uzun metal çubuk bağlı.
Metalin öbür ucu kapının soluna doğru gidiyor yatay olarak ve kapı kilitleme açma çubuğuna bağlı.
Bu bağlantı yerinde üçgenimsi birbağlantı aparatı var.

Benim daha önce bahsettiğim gibi dik bağlı değil..
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ozantavsan » 18 Tem 2010, 18:30

resmi küçülttüm , işte

o bağlantı aparatını kolay bulursun.Üç vidalı olan ve metal çubuk kısa , L şekli verilecek.
Eklentiler
sahibinden_170710-1728.jpg
sahibinden_170710-1729.jpg
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti xufuk » 19 Tem 2010, 21:33

Sana Resimler için nasıl teşekkür edicem bilemedim Sağol arkadaşım Resimleri görünce hazine bulmuş gibi sevindim tekrar sağol
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozantavsan » 20 Tem 2010, 08:24

önemli değil , umarım sorunun böylelikle çözülür.Bağlantı aparatların yoksa , merkezi kilit montajı yapan yerlere sor , ellerinde muhakkak vardır...

İleride motorladan biri arızalanırsa , git yenişsini al , kendin monte et.

Neden dersen tek motor dahi olsa montaj ile 20 TL.. Sadece motor alırsan 8 TL.Tecrübe ile test edilmiştir.
12 TL cepte kalır ,başka bir işini görürsün.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti xufuk » 20 Tem 2010, 13:34

Şu montajjı bir yapayım bir daha arızalanırsa Değiştirmesi kolay motoru Boş vakit bulamıyorum artık hafta sonu falan uğraşıcam matkap falanda lazım tabiki Delik açmamak için ben bir öndeki zaten var olan deliğe motelemiştim ama Düzgün çalıştırtamadım ya kitledi Açmadı yada açtı kitlemedi en azından doğru yerle uğraştığımı anladım artık delik açacaz....
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti xufuk » 20 Tem 2010, 13:36

Zahmetin için Çok Teşekkürler...
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti xufuk » 22 Tem 2010, 14:22

Arka kapıları Da yaptım Aynen resimlerdeki gibi Çalışıyor Sorunsuz Sadece Sağ arka kapı Elle kitleyip açarken çok zor oldu Ama merkezi kilitde sorun yok. Herkezin ilgisine ve yardımına Teşekkürler.
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti chtzcn » 24 Arl 2011, 16:47

merhaba ben merkezi kilidi aldım henüz takmak için girişimde bulunmadım elektrik sistemine nasıl monte ediliyor o konuda resimli yardım alabilirmiyim?
chtzcn
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: cahit özcan
Nereden: Konya
Arabanız: favorit LX

İleti sbalci » 24 Arl 2011, 19:20

teybin beslemesinden alabilirsin ben öyle yaptım kolaygelsin.
sbalci
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Bursa
Arabanız: 95 favorit

İleti chtzcn » 25 Arl 2011, 12:19

elektrik sistemine bağlamak umdugumdan kolay cıktı o tamam ama hiç hesap etmemiştim bu kabloları nasıl gizliycez ben göğsü sökmeden hallolur diyordum ama sanırım sökecem şuan mola verdim . düşünüyorum ve ısınıyorum umarım bugun bıter...
chtzcn
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: cahit özcan
Nereden: Konya
Arabanız: favorit LX

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir