favo benzin hortumları..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

favo benzin hortumları..

İleti BEKİR_34 » 18 Tem 2010, 22:56

selam forum halkı genelde bizim favoyu lpg de kullanırız uzun süredir hiç benzine almamıştık bugün benzinde bi çalıştırayım dedim birden içeriye benzin kokusu geldi kaputu açıp baktım benzin hortumundan hafif bir sızdırma var hemen lpg ye aldım bi sorun olmadı çok şükür arabayıda yakabilirdik sonuçta...ben bu benzin hortumlarını değiştiricemde şimdi herhangi bir benzin hortumu alsam uyarmı acaba..hepsinin iç çapı aynımı bu hortumların..

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MAKİNE BÖLÜMÜ
Kullanıcı avatarı
BEKİR_34
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: BEKİR TANYEL
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: SKODA-FAVORİT-136L

İleti orhun » 19 Tem 2010, 21:59

Bir hortumu söküp yanına alıp sanayi de üniversal benzin hortumu metre hasabı ile satan parçacılar var 2 metre hortum ve yeterince kelepçe alıp hepsini yenileyebilirsiniz hortumlar hernekadar ucuz malzemese de hayati önem taşırlar birde benzin sistemini korumak için ara sıra bir kaç dakika benzinde çalıştırmanız gerekir aksi halde benzin pompası ve kalbüretördeki diyaframlar kuruyup esnekliğini yetirip delinecek veya görev yapmayıp size masraflar açacaktır.
Kullanıcı avatarı
orhun
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 19 Tem 2010, 22:18

orijinal olan dışı iplikle örülü benzin hortumlarının ömrü çok kısa. feliciada da aynı sorun oluyordu. en son piyasadan plastik hortum aldım. bu hortumda da iplikle örülü kısmı var fakat bu kısım yine plastikle kaplanmıştı. orijinalden çok daha uzun ömürlüler.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti zekrek » 21 Tem 2010, 10:56

alpino yazdı:orijinal olan dışı iplikle örülü benzin hortumlarının ömrü çok kısa. feliciada da aynı sorun oluyordu. en son piyasadan plastik hortum aldım. bu hortumda da iplikle örülü kısmı var fakat bu kısım yine plastikle kaplanmıştı. orijinalden çok daha uzun ömürlüler.

Tamamen katılıyorum. Özellikle Lpg montajcılarının taktığı dışı ip örgülü hortumlarında en adisini taktıklarından benim hortumlarda 1 sene de lime lime olmuş ve 20 TL lik benzinim uçup gitmiş :? Tabii ben arabayı yakmadığıma dua ediyorum, sözün özü bu gün sanayideki hortumcudan metresi 5TL den 2m alıp kendim değiştirdim.
Kullanıcı avatarı
zekrek
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Zeki
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 Favorit

İleti BEKİR_34 » 21 Tem 2010, 12:50

cevaplar için çok teşekkürler dün gidip plastik hortum aldım hepsini değiştirdim sorun kalmadı..
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MAKİNE BÖLÜMÜ
Kullanıcı avatarı
BEKİR_34
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: BEKİR TANYEL
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: SKODA-FAVORİT-136L

İleti meteorra » 22 Eyl 2010, 08:22

Dün sabah araçta benzin kokusu farkettim önemsemedim eve döndüm akşam üstü ve bu manzara ile karşılastım resmen benzin olmuştu aracın ön tarafı koruma kapağının ustunde ufak bir benzin gölü vardı siyah bir hortum var sanırım ordan kaçırıyor bi bilgisi olan varmı resım burada : http://img824.imageshack.us/img824/1339/img00743.jpg
meteorra
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: atakan karagöz
Nereden: Kırklareli
Arabanız: skoda forman

İleti ihsan » 22 Eyl 2010, 09:46

arkadaslar yası itibarı ıle bütün favolar bu sorunu cıkartıyorlar uzerlerındekı parcanın bellı bır omru var aslında sabıt bı baslık acıp butun arkadasları benzın hortumlarını degıstırmesı ıcın uyarmak lazım en guzelı cunku benzınle bırlıkte 20 yıl boyunca hortumda cürümeler olabılıyo haliyle.

benımde curumustu arkdasların dedıgı gıbı ıplıklı hortumdan almıstım 1 sene gıtmeden aynısı oldu ve daha cok benzın akıtıyordu. ama gecen benım parcacıda gordum orjınal hortumundan vardı en guzelı orjınalı arkdaslar 1 kat plastık var uzerınde ıplık ve onun uzerınde sert bi plastık daha var bu cok saglıklı olacaktır
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir