Favom Stop ediyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favom Stop ediyor

İleti hakand » 19 Tem 2010, 23:27

Bu da yeni yeni olmaya başladı.Herzaman yapmıyor.özellikle sıkışık trafikte falan vites boştayken ayağımı gazdan çektiğimde araç motoru çalışıyormuş gibi bir ses geliyor fakat gösterge ekranında motor durdurulmus gibi lambalar falan yanıyor ve gaz yemiyor tabii.kontağı kapatıp tekrar açtığımda sistem normale dönüyor ama sonra tekrar yapıyor.sizce bu neden olabilir?

hakand
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti sainz » 20 Tem 2010, 07:45

Rölantide sorun var.
Karbüratörü baştan aşağıya titizlikle elden geçirtirseniz düzelecektir.
Ha araçta LPG varsa ve LPG kaynaklı bir arıza varsa bilemeyeceğim.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti hakand » 20 Tem 2010, 08:46

aracımda lpg yok.rölantiyi falan elden geçirmiştim gerçi ama tekrardan bi kontrol ettireyim bakalım.
hakand
CLASSIC
CLASSIC

İleti bozkurt_51 » 23 Tem 2010, 22:05

kardeş bendede 90 model favorit 136L var.senin dediğin sorunun aynısını bende yaşadım özellikle havaların istanbulda ısınması ile.benim araba LPGli.bende önce karbiratörden şüphelendim.gittim tamiriciye baktı karbüratörün tertemiz dedi.LPG ciye git dedi.LPG ciye gittim.arabanın LPG beyninden biraz rölenti yükseltti sorun çözüldü.biraz araba rölentide çalışıyor ama en azından sıkışık trafikte en olmaz yerde stop edip beni sıkıntıya sokmuyor.birde size tavsiyem var.benim araba ilk çallıştırırken geç alıyordu.ben motoru falan komple rektifiye ettirip yeni yaptrdım.akü yeni.LPG beyni yeni.ama ilk çalışmada geç alıyordu.meğerse motorun şase kablosu ark yapmış motor bazen şase almıyormuş.alsada eksik alıyormuş.şanzumanın ordan akünün eksi kablosunu araç gövdesine bağlı olduğu yeri sköp temizlediler.oraya bir kablo attılar.yani arabanın motoruna eksi uçtan direkt olarak bir kablo bağladılar.arabanın çalışması yarım marşa düştü.sizde aracınızın motor şase kablosunu söküp temizlettirin ve ekstradan bir kablo atın.faydasını görürsünüz.belki sıkışık trafikte stop etmesi bile bu enteresan arızadan olabilir.ben şahsen aracımda bu işlemşi yaptırdıktan sonra faydasını gördüm.
allaha emanet olasın.
Her lafa verilecek bir cevabım vardır.Lakin ; bir lafa bakarım ,laf mı diye? Birde adama bakarım , adam mı diye ?
Kullanıcı avatarı
bozkurt_51
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: alpaslan baba
Arabanız: favorit 136L

İleti kaantezel » 25 Tem 2010, 23:53

Karbüratörde rolanti memesi var. Onun değişmesi gerekir. Araba boştayken yani rolantideyken, memesinde sorun olduğundan içeri yakıt göndermiyordur. Stop etmesi bu yüzden.
kaantezel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakand » 26 Tem 2010, 03:06

kaantezel yazdı:Karbüratörde rolanti memesi var. Onun değişmesi gerekir. Araba boştayken yani rolantideyken, memesinde sorun olduğundan içeri yakıt göndermiyordur. Stop etmesi bu yüzden.

hmm mantıklı.tmm hocam çok teşekkür ederim.
hakand
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir