Kilometre Sayacım Çalışmıyor?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kilometre Sayacım Çalışmıyor?

İleti xufuk » 27 Tem 2010, 19:09

Selam arkadaşlar 93 model favomun uzun zamandır Toplam kilometre ve günlük sayacı çalışmıyordu Hız göstergesi çalışıyor Forumlarda araştırdım plastik bir dişlidendir deniyordu
Bu dişliyi değiştirmek için paneli açtım Hız göstergesinin Mekanizmasını söktüm öyle bir söktümki nasıl topluycam bilemiyorum bozuk bir dişlide bulamadım 124 bin kilometre olan aracım mın kilometre sini tekrar 124000 e ayarlayamıyorum iyice dağıttım bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum şimdiden sağolun.

xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti frostbite19 » 27 Tem 2010, 19:14

Bizim felicia nn da aynı problem var, o dişlidendir kesin, hız göstergesi çalıştığına göre büyük ihtimal dişliden. Dişlileri

kontrol ederken iyi bak, arasını açmaya çalış dişlerin, değilse belli olmayabilir çatlak olduğu. Çok ince bi çizgi olduğu için

göremezsin.

Bende kendim söküp yapmak istiyordum, sen rakamları toplayamadım deyince gözüm kesmedi şimdi bak...

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia Ambiente Combi 2004

İleti xufuk » 28 Tem 2010, 13:48

sorunu anladım Dişli plastik değil Kurşundan ama Mile Geniş geliyor Parçacılarda yenisini bulamadım Kilometreciye gittim aynısının plastiği 20 Tl dedi Almadım kendiminkini sıkıştırmaya çalışıcam olmazsa alırım Sayılar biraz uğraştırıyor ama Sıralana biliyor mantığını çözdüğünüz zaman Diğer uçtaki plastik dişliyi sökünce daha rahat sıralanıyor ama sanki tam izaya gelmiyor gibi bir toplıyımda belli olur ozaman
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti xufuk » 28 Tem 2010, 18:54

Dişliyi sıkıştırdım Topladım Sayaç Çalışıyor Ama bu seferde Hız göstergem bozuldu !!!!!!! Çalışan şey bozuldu yeniden söküp bakacam artık
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir