Muayenede mutlu son.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Muayenede mutlu son.

İleti syossett » 29 Tem 2010, 14:48

Sevgili arkadaşlar bugun sabah randevu aldığım tuvturk golbası muayene ıstasyonuna gıttım. Gayet kıbar gorevlıler karsıladılar ve sıra numaramı alıp paramı yatırdım saat tam 09.00 da adımı cağırdılar favomu teslim ettim. Bizlerin ıceri girmemizin yasak oldugunu soyleyeyım . Kulvarda ılerleryen favomun ardından heyecanla bakakaldım arka ve on sıleceklere cok onem verıyorlar. bir de frenler ve el freni cok muhım . Ben bu yeni sistemden gayet memnunum eski katılık yok artık tolerans daha fazla en azından arabanızın durumu ortaya cıkıyor. Özetle, bır hafif kusur hariç, ( kısa farların cok ışık vermesi) başarıyla gecti favom sınavdan . Artık 2 yıl rahatım :) Ama bu muayene ıcın 1.5 ay ıcerısınde lpg montajı ve bakım ıcın 1500 lıra harcadığımı da belırteyım. Neye , dostlarım, favom yuzumu kara cıkartmadı , darısı tum muayenesi yaklaşan dostlarıma.. saygılarımla..

Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti turnalarkenan » 29 Tem 2010, 14:54

MERHABALAR,

SEVİNDİM MUAYENEDEN GEÇMENİZE ANCAK O KADAR PARAYI BANADA HARCASAN DİYE BİR SÖZ VARDIR BAYA PARA HARCAMIŞSINIZ. HOŞ BENDE 2.500 TL HARCADIM FELİCİA YA AMA TATLI OLDU.

RABBİM KAZA BELA VERMEZ İNŞ.
HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR, NAMUSA HÖRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR......
Kullanıcı avatarı
turnalarkenan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yusuf Kenan TURNALAR
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 1998 FELICIA 1.3 GLX İ

İleti syossett » 29 Tem 2010, 15:00

AMİNNNN dostum .. evet bu parayı harcadım mecburen zira araba son yıllarda hıc ağır bakımdan gecmemişti. Ama, bakım, işcilik, yedek parca, lpg montajı, lokal boya , sızdırmazlık raporundan ılk yardım cantasına kadar bu kadar gitti ..Favoma feda olsun .. Kazasız, belasız sürüşler dilerim sevgili kenan..
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti turnalarkenan » 29 Tem 2010, 16:04

TEŞEKKÜRLER
HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR, NAMUSA HÖRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR......
Kullanıcı avatarı
turnalarkenan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yusuf Kenan TURNALAR
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 1998 FELICIA 1.3 GLX İ

İleti golgetolga » 31 Tem 2010, 01:07

bende bugün aldım favo silver line muayeneye 1 ay var bakalım neler olacak güveniyorum araba çok temiz bakımlı ama öneriniz varsa harici olarak paylaşırsanız çok sevinirim teşekkürler şimdiden :)
Kullanıcı avatarı
golgetolga
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: tolgahan baş
Nereden: Sakarya
Arabanız: Favorit silver line glx

İleti lazza » 31 Tem 2010, 10:26

syossett yazdı:AMİNNNN dostum .. evet bu parayı harcadım mecburen zira araba son yıllarda hıc ağır bakımdan gecmemişti. Ama, bakım, işcilik, yedek parca, lpg montajı, lokal boya , sızdırmazlık raporundan ılk yardım cantasına kadar bu kadar gitti ..Favoma feda olsun .. Kazasız, belasız sürüşler dilerim sevgili kenan..

abim okadar hazırlan mışsınki geçmese hayret derdim neyse geçmiş olmuş:lol:
Kullanıcı avatarı
lazza
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: mustafa
Nereden: Antalya
Arabanız: 1990 favorit 136 l

İleti y.emre » 31 Tem 2010, 10:55

bu tuvturk olmasa insanlar arabasına bakım yapmıcak valla :D
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti syossett » 31 Tem 2010, 13:23

Haklısın y EMRE . eğer muayene sistemi eskisi gibi olsa idi 25 lırayı veren muayenesını yapacaktı .. Neyse kı yenı sıstemde uçuk katı kontrol kalktı da ınsanlar da rahatladı hafır orta ve ağır kusur olarak rapor veriliyor ve bu sayede sanayideki kucuk esnafın da işleri acıldı bence guzel bir sistem ama sağda solda elek gibi kaportalı yampiri giden otolar nasıl trafikteler anlamadım. Ya muayene kaçağı yada bu sisteme de türk usulu bir şeyler karışmış ;) bilemem tabi.. Kazasız, cezasız gunler diliyorum ..
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti orhun » 31 Tem 2010, 20:59

öncelikle geçmiş olsun tuvturk araç sahibini içeri almıyor eger aracı teslim ederken elemanı lift konusunda önceden uyarmak lazım fevolarda şaşe yok monokok gövde diye diger araçlar gibi kaldırırsa ayak yerlerinde çökme olur telafisi olmayan hasar oluşur benim araca sanayi de yaptılar aracın başından beş dakika ayrılmıştım döndüğümde aracı lifte kaldırmışlardı ayak yerleri içeri çömüştü fevoların bakım kitapçığında kriko ve lifte kaldırma resimli olarak anlatılmış maşbel denen yerlerden çamurluk ile kapı çizgisinin kesiştiği yerden kaldırılır.tuvturk'e yakında gidecek arkadaşların bilgisine.
Kullanıcı avatarı
orhun
CLASSIC
CLASSIC

İleti syossett » 31 Tem 2010, 21:33

Evet haklısın dostum bir de şasi no eksik yazılıyomus favolarda genelde vede motor no cok zor okunuyo el feneri ile zor okudular..
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ozantavsan » 03 Ağu 2010, 17:43

tuvturke giren arkadaşlar ,benim ağustos 15 te muayene.Lifte kaldırmadaki bahsedilen çökmeyi tuvturkte yaşayan varmı , yok yere canımız yanmasın.Bu konuya bir aydınlık getirelim detaylı anlatılsın.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti zekrek » 03 Ağu 2010, 17:54

ozantavsan yazdı:tuvturke giren arkadaşlar ,benim ağustos 15 te muayene.Lifte kaldırmadaki bahsedilen çökmeyi tuvturkte yaşayan varmı , yok yere canımız yanmasın.Bu konuya bir aydınlık getirelim detaylı anlatılsın.

Harbiden bende de aynı sorun var, İnşallah birşey çıkmaz.
Kullanıcı avatarı
zekrek
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Zeki
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 Favorit

İleti skodaizm » 03 Ağu 2010, 17:57

Tüvtürk te araçlar gezici istasyonlar harici lifte kaldırılmaz. İşlemler icin kanal kullanılır. Gezici istasyonlarda da lift kullanıldığında (İnebolu ziyaretimde gördüm. Liman bölgesinde gezici muayene vardı) marpiyelden kaldırılıyordu.

Skoda araçlara ve diğerlerine özellikle lastik tamircileri daha çok zarar veriyor. Travers bağlantılarında gözüken delikli tasıma profiline krikoyu vurunca orası aslında taşıma değil bağlantı olduğundan alt taban eğilir. Bu da lastikçinin umurunda değildir ve ''senin araban çürümüş abi'' diye işin içinden sıyrılır

İlla marşpiyel hariçi bir yerden kriko vurulması gerekiyorsa, ön için en uygun yer; salıncak bağlantı takozunun üzerinden kaldırma yapmaktır. Tamircilere bu yeri tarif ederseniz anlarlar.

Arka taraftan da tekerlek dengeleme barının üzerindeki amortisor bağlantısı olabilir.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti y.emre » 03 Ağu 2010, 17:57

araba life kaldırılmıyor muaynede
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti ozantavsan » 03 Ağu 2010, 18:07

yeri gelmişken kriko ile aracı kendimiz kaldıracaksak ( tekerlek değişim vs. için) nereden kaldırmalıyız.
Tam olarak yeri belitirseniz yanlış iş yapmayalım.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti skodaizm » 03 Ağu 2010, 18:59

Arka ve ön kapının tekerlekllere yakın çizgi hizasından marşpiyelin en alt noktasına, orijinal krikoysa aralığına sokarak orijinal değilse altına yumuşaklaştırmak için ince bir lastik takoz koyarak kaldırabilirsiniz.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti zekrek » 03 Ağu 2010, 23:19

Sanırım yanlış anlaşıldık, muayeneden ve eğilmeden bahsederken benim araçta ayak gelen kısımlar alttan içeri doğru benden önceki sahipleri zamanında eğilmiş. Şasemiz eğri falan zannedip muayenede sorun çıkarırlarmı, sorumuz o idi.
Kullanıcı avatarı
zekrek
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Zeki
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 Favorit

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir