karter contası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

karter contası

İleti dupnisa » 30 May 2007, 23:36

evet arkadaşlar yine bir favorit arızası ile birlikteyiz
pazar günü arabanın yağını değiştirdim ve bu gün yağ götergesi yanmaya başladı çubuğu çektim yağ yok tamirciye götürdüm karter contaları patlamış dedi sizce bu nedendir ayrıca egsozun içine yağ dolması nedendir bilen varsaConfused

dupnisa
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti favoritrally » 31 May 2007, 02:03

Şimdi karter contası patlar miyadı dolmuştur mantardan yapılyorlar genelde ama egzozun içine yağ girmesi pek hayra alamet değil motorunuz yüksek oranda yağ yakıyor olabilir servisinize danışnız.
favoritrally
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skoda1 » 31 May 2007, 12:22

her şey olabilir kartel tapası ii sıkılmamiş yada arabanızın artık segmanları gitmiş rektefe zamanı gelmiş olabilir kartel contaları klingirk olanlar var belkide size mantar olan takılmıştır
skoda1
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 31 May 2007, 12:39

[quote="dupnisa"]evet arkadaşlar yine bir favorit arızası ile birlikteyiz
pazar günü arabanın yağını değiştirdim ve bu gün yağ götergesi yanmaya başladı çubuğu çektim yağ yok...
[/QUOTE]

Bir günde bu kadar eksilmesi hata bitmesi karter tapasının düzgün takılamamış olmasını çağrıştırıyor.

[quote="dupnisa"]...tamirciye götürdüm karter contaları patlamış dedi...[/QUOTE]

Karter contaları yağı yavaş yavaş kaçırır. Öyle patlayıp da birden bire yağı boşaltmaz.

[quote="dupnisa"]...ayrıca egsozun içine yağ dolması nedendir bilen varsa...
[/QUOTE]

Yağ sekmanlarında problem olabilir veya motor artık yenilenmek istiyordur.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti alwaysloser » 31 May 2007, 15:32

zannetmiyorumki araba yağ yaksın egzoza kadar yağ gelmişse motorun sorunu yoktur derim ben yağ olarak ne kullandınız
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir