Benim aracımın hız sorunu var ? Yardımlarınızı bekliyorum ar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Benim aracımın hız sorunu var ? Yardımlarınızı bekliyorum ar

İleti canfezzz » 04 Ağu 2010, 18:42

Valla benim 94 lx araç 1 vites en fazla 20 2nci vites 40 3ncü vites 65 4ncü vites 85 5nci vites hiç bir fark yok... 85 devam .... hadi bide bana bir reçete verin arkadaşlar ... Ustaya götürdüm Baskı balata değişecek dediler...Aracın hızlanır dediler... Bu arada benzin veya lpg farketmiyor en son hız düz yolda 85 dediğim gibi...
Araçta motor değişenler:
1- 72 amp akü inci
2- Bobin (mako)
3-Disbürtör(fransa malı)
4-Stafanelli şamandıra(2 nci el ama sıkıntı yok saat gibi)
5-Lovata tüp beyni( Sıfır aldım bakır beyin)
6-Bide benzin müşürünün yerini değiştirdik motorun üzerine koymuşlar motor hareket halindeyken sallama yapınca ona benzin geliyomuş karışık yakıyo patpat yapıyodu hallettik...
7-subab ayarı yapıldı soğukken 0,20
Yardım ve önereilerinizi bekliyorum arkadaşlar...

---BaŞKeNTLi---
Kullanıcı avatarı
canfezzz
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Muhammed yılmaz
Nereden: Ankara
Arabanız: 94 Favorit lx

İleti Musa » 04 Ağu 2010, 20:08

abi arabanın çekişten düşmesine bir çok neden var

avans bozuksa
debriyaj balatası bitikse
subap ayarından
tüp varsa ayarından

motorun durumu nasıl acaba arabanın kompresörü mü düşük acaba baktırman lazım hepsine
Kullanıcı avatarı
Musa
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda felicia

İleti canfezzz » 09 Ağu 2010, 12:02

subab ayarı tamam gaz ayarıyla alakası yok yazdıklarıma bakarsan arabada gaz benzin farketmiyor..avans ayarı yaptırmadım ama bence baskı balata gibi görünüyor alakana teşekkürler sağol...
---BaŞKeNTLi---
Kullanıcı avatarı
canfezzz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ihsan » 09 Ağu 2010, 12:49

kardes baskı balatadandır. araba ya gazı yuklenınce bagırmasına ragmen gıtmıyosa o yuzden rampada bu dedıgın hızlar bıraz daha duser ve rampada gaza yuklenınce sankı belırlı devırlerde anlık vıtesı bosa almıs gıbı bırden devır yukselıyorsa debrajdandır. bence baska bı sorun yok . benımkı formanlx 1de 40 2de 80 3de 115 gıdıyo yanı
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

İleti kemalyazici » 09 Ağu 2010, 12:53

3.de 115 gidiyor mu :S benim formanlx 4.vitesde, devir 4000de anca o hıza ulaşıyor. acaba bir sorunumu var aracımın :S
Kemal Yazıcı
93 Forman Lx
Kullanıcı avatarı
kemalyazici
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kemal Yazıcı
Arabanız: skoda forman lx

İleti ihsan » 09 Ağu 2010, 18:38

hadi ya ama senın daha devır var ya ben 4. vıtesde 5500devırde yapıyom o hızı . bıraz devırlı kullanırsan yapar aslında ya.
ben mesela duz yolda egım yok gıbı yerı gelıyo 3 vıtede 30la yerı gelıyo 4 vıtesde 40-50 ile bıle sorunsz motoru kastırmadan gıdıyom ve ekonomıkde oluyo bazen pısıkopatlıgım tutuyo dedıgım vıtes aralıklarındakı hızlarada cıkablıyom. daha gecen gun mudanya yolunda 5vıtesde 70 gıderken yanıma makaz yaparak eskı kasalardan 1.4 honda cıvıc geldı dedım bi kapısayım.
5.vıtsden dırek 3 taktım yan yanaydık ben kökledım gazı oda basıyo 110 a kadar bi arac boyu taktım farkı sonra ufaktan yetıstıgını hıssettım 125-130 olunca yanınmdan gectı ama adamı delı oldu tabı beklemıyodu benım arabadan :)
bızım araclar zaten 120den sonra cok hantal oluyo.
usta sen bı sure benzınde devırlı kullan acılır motor
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kemalyazici » 09 Ağu 2010, 18:52

evet biraz daha zorlarsam olcak gibi ama pek gerek görmüyorum malum benzin fiyatları :D geçen niğdeden gelirden çift şeritli yollarda 120den aşagı düşmedi araba aslında pek bir sorunu yok gibi zaten. nede olsa eski araçlar pek zorlamamak lazım. hele 4000 devirden sonrası için bayagı sakıncalı diyorlar . birde yağını degiştircem ondan sonra farkeder diye tahmin ediyorum .
Kemal Yazıcı
93 Forman Lx
Kullanıcı avatarı
kemalyazici
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kemal Yazıcı
Arabanız: skoda forman lx

İleti canfezzz » 27 Ağu 2010, 08:29

Arkadaşlar baskı balata da değil imiş ...Onuda yaptırdık aynı ama artık iyi bir usta buldum...Zincir değişecek sorun ortadan kalkacak allahın izniyle dediğim gibi çekiş problemi olan aracınız varsa unutmayın yüksek ihtimal zincirden kompresörü ölçtürdüm şükür motor çok iyi durumda zinciri taktırınca en aşşağı 150 dio usta bakacaz artık...
---BaŞKeNTLi---
Kullanıcı avatarı
canfezzz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ihsan » 27 Ağu 2010, 12:05

canfezzz yazdı:Arkadaşlar baskı balata da değil imiş ...Onuda yaptırdık aynı ama artık iyi bir usta buldum...Zincir değişecek sorun ortadan kalkacak allahın izniyle dediğim gibi çekiş problemi olan aracınız varsa unutmayın yüksek ihtimal zincirden kompresörü ölçtürdüm şükür motor çok iyi durumda zinciri taktırınca en aşşağı 150 dio usta bakacaz artık...

zincir mi alla alla mantıgını anlamadım ben zincir ama neyse ahadi bakalım :shock:
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti canfezzz » 29 Ağu 2010, 09:57

Mantık çok kolay...Tam anlamıyla ivme kazandırmıyormuş motora...boşluk var dedi usta onuda bujilerden anladı...2 buji altı siyahtı 2 buji ilk günki gibi...hem araç fazla yakar, hem ses yapar , hemde çekmez imiş...
---BaŞKeNTLi---
Kullanıcı avatarı
canfezzz
AMBIENTE
AMBIENTE

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir