Bosch super4 veya NGK buji kullanan varmı?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bosch super4 veya NGK buji kullanan varmı?

İleti ozantavsan » 04 Ağu 2010, 19:03

Aracımın lpg ilk çalıştırmalarda sorun yapmasına , önce benzin sonra lpg yaparak çalıştırmaya bir çözüm bulmaya çalışıyorum.
Bugün bu işe kafa yordum ve lpgnin benzine göre daha zor ateşlendiğini düşünerek ; benzinde hiç sorun olmayan
ateşlemenin belkide lpgde düşük kaldığı kanısına vardım.
LPGde ateşleme sistemine daha fazla yük biniyor sanırım , ateşleme voltaj ihtiyacıda yükseliyor olabilir.

Bu nedenle yeni görünen buji kablolarımı değiştirmeyi düşünüyorum , Bosch buji var üzerinde f8 kodlu olan olabilir hatırlamıyorum.Yeni değişti 2-3 aylık.Ama ben lpg için üretilen buji kullanmak istiyorum.

Daha önce forumdada bahsedilmiş olmasına rağmen tekrar konuyu açmak istiyorum.Kullanan varmı bu bujilerden.

94 favorit GLX için NGK BKR6ES LPG1 buji veya Bosch FR7DC

tırnak aralığı bujilerde benzinliye göre biraz daha düşük olmalı diyor forumlar.yada üzerindeki mevcut bujilerin tırnak aralığınımı ayarlatsak 0.8 ise 0,7 - 0.7 ise 0.6mm gibi.

Yada 60Amper aküyü 72Amper ile değiştirmeli.LPG çalıştımı sorunsuz ise bana ateşleme gibi geliyor.stop edip - 15 - 20 veya yarım saat sonra lpgde sorunsuz çalışıyor by,uda bir muhamma.Ama marşa bastığında benzinde marşa bastığın gibi ses olmuyor.Sanki güç düşüyor tart tart sesi olabiliyor.Benzinde bastımı hemen normal ses ve çalışma oluyor.Yada lpgnin elektirik tesisatında bir püf noktamı var.

Benim zihnim bu konuya çok yoruldu bugün ,öyleki başım çatlıyor.Lpg çalışma sistemine kadar kağıda çizdim ,düşündüm düşündüm , internetten araştırım.

Bir yiğit çıkıp öyle birşey desinki ; sorun bundan olsun.Tabi bu benim temennim.

SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi