ateşleme sistemleri hakkında bilgiş

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ateşleme sistemleri hakkında bilgiş

İleti ozantavsan » 05 Ağu 2010, 17:48

Arçalarımızda kullanılan ateşleme sistemleri hakkında aşağıdaki siteden bilgi bulabilirsiniz.

http://www.obitet.gazi.edu.tr/obitet/at ... esleme.htm

Bizim favoritlerin ateşleme sistemi MANYETİK KUMANDALI ELEKTRONİK ATEŞLEME SİSTEMİ

SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti xufuk » 05 Ağu 2010, 21:40

Evet anlatılan bizim araçlarınkine çok benziyor ama çok karışık teknik bilgiler Renaul9 springlerin platin kontrollü renault9 Brodway lerin ise elektironik ateşleme olduğunu biliyorum.
Ama benim bildiğim Elektironik Ateşleme sisteminde Distirübütör olmaz Sadece bir beyin Bizim araçlar yarım elektironik olsa gerek Brodwaylerle aynı Ateşleme 1995 modele kadar olan
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozantavsan » 05 Ağu 2010, 23:22

Haklı olabilirsin ,ama tam elektronik ateşlemede de distribütör olmasa bile onun görevini yapan bir eleman muhakkak vardır.Bir yerde sipariş ettiği distiribütörün kare şeklinde geldiğinden bahsediyordu birisi.Zaten amaç ateşleme bobininden gelen yüksek voltajı bujilere sıralı olarak dağıtmak , belki uğraşılsa bizim favoların distirübütörleri iptal edilip, Onun yerine başka bir sistem adapte edilebilir.

işte o zaman ben buna Modifiye derim...........(zira tampon değiştir ,spoiler tak bu modifiye değil bence)

Bak iyi fikir ben buna kafa yorayım biraz.Daha önce normal bir araca adapte edilecek ateşleme devre şeması
bulmuştum.Hatta öyle bir şey yapmalıyımki , ateşleme süreleri vesaireler pc kontrollü olsun.Bir yazılım ile ecu gibi
picli devrede olabilir.Tanımlı değerlere göre ateşlemeyi yapsın ,herşeyi kontrol etsin.

Niye olmasın , bu akşam rüyasına yatayım bakalım; yine pic programlama günlerime geri dönmeliyim.

Yaşasın favo , yaşasın skoda kardeşliği :))
:D
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

Favorit & Forman