Kaportacıya yolum düştü.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kaportacıya yolum düştü.

İleti arnetta » 07 Ağu 2010, 22:49

Aracımı benzincide pompanın yanındaki 30 cm lik demir boruya sürttüm. Sağ arka kapının altı ezilerek çizildi. Baktıkça canım sıkılıyordu. Bugün götürdüm sanayiye.
Önce ezik yerin boyasını iyice taşladı. Sonra çektirme makinasıyla kaportayı çektirdi. Çekiçledi. Macunladı. zımparalı. Tekrar macunladı zımparaladı. Astar boya attı. Zımparaladı. Sonra gittik boyacıdan aracın rengine uygun boya istedik. Normalde araç boyalarının numaraları varmış ama skoda favoritin boya numarası olmuyormuş. Kendi kafasına göre boyayı tutturmaya çalıştı. Tam rengi tutmadı ama napalım olsun artık. 60 TL ye bu işlemleri yaptırdım. Aracın bir kaç yerinde kabarma var. Komple boya için yoğun pazarlık sonucu 600 TL ye fiyat aldım. Durumu düzeltebilirsem belki komple boya yaptırırım. Paylaşmak istedim.Selamlar...

Trafik hayattır...
arnetta
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: MUSTAFA
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: FAVORİT 135 LX

İleti efboacestc » 07 Ağu 2010, 22:59

600 liraya komple arabayı soyuptamı boya yapıcaklar yoksa sağına soluna kağıt bant çekerekmi.
abimde renault flash var sağına soluna bant çekip 700 liraya sadece dıştan boyamışlardı 1 sene olması gene arka çamurluklar çürüdü :)
efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

İleti felicia_3437 » 08 Ağu 2010, 00:00

arka camurluklarda davlumbaz olmadığı icin curume normaldır helede ıstanbulda nem cok oyuzden cabuk curuyor
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti arnetta » 08 Ağu 2010, 08:36

Koltukları falan sökücez dedi usta. Akrilik astar atıcaz, çürüyen yerlere kaynak yapıcaz ondan sonra boyıycaz dedi. Araç zaten temiz o yüzden fazla uğraştırmaz dedi. Önü arkası olmayan arabaları 1 000 TL ye çıkarıyorlarmış. Bitane kartal vardı araç takla atmış. Arabanın kaput kısmı yoktu. Komple toplayıp boyancakmış 1 300 TL ye....
Trafik hayattır...
arnetta
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: MUSTAFA
Arabanız: FAVORİT 135 LX

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir