kalorifer musluğu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kalorifer musluğu

İleti mdemir16 » 10 Ağu 2010, 09:00

merhaba arkdaşlar, benim 93 favo Lx in kalorifer petek musluğu tam kapatmıyor galiba. çünkü içerisi çok sıcak oluyor ve havalandırmadan çok sıcak hava geliyor. bütün favolar bu şekilde mi? bu petek musluğu ile ilgili çözüm önerileri olanların fikirlerini ve yönlendirmelerini acil bekliyorum. saygılar mustafa demir inegöl

mdemir16
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodaizm » 10 Ağu 2010, 09:09

Kalorlfer musluğu en kolay değişebilen parçalardan biridir. Fiyatını hatırlamıyorum, ama pahalı bir ürün değil. Ancak değişmeden önce musluk açıp kapama telinin görevini yapıp yapmadığına bir bakın. Bazen teli, musluğa bağlayan somun gevşemiş olabiliyor. El ile musluk kolunu oynatarak çalışıp çalışmadığını da kontrol edin.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti skodaizm » 10 Ağu 2010, 09:14

Bu arada dediğim işlemleri kaputu açıp akü ile havalandırma arasında bulunan petek musluğundan yapacaksınız. Aracın iç konsolundan değil.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti xufuk » 10 Ağu 2010, 11:26

Motor ısısı yükseldiğinde Benimkide sıcak yapıyor Bence tüm Favolarda böyle Kalarüför ızgaralarını kapalı tutmanızı önere bilirim Musluğuda kapatın Motorla Ayağımız Arasındaki Isı Kalkanı dediğimiz Sac İnce olduğundan Her halükalde içersi ısınacaktır.
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti mdemir16 » 10 Ağu 2010, 14:55

skodaizm yazdı:Kalorlfer musluğu en kolay değişebilen parçalardan biridir. Fiyatını hatırlamıyorum, ama pahalı bir ürün değil. Ancak değişmeden önce musluk açıp kapama telinin görevini yapıp yapmadığına bir bakın. Bazen teli, musluğa bağlayan somun gevşemiş olabiliyor. El ile musluk kolunu oynatarak çalışıp çalışmadığını da kontrol edin.

__Hakan Ün__

tel görev yapıyor kontrol ettim ama musluk ne kdar kapalı olsa da kalorifere sıcak su girip çıkyor böylece aracın içi çok ısınıyor. bu tür problemi olan arkadaşlar sorunu nasıl çözdünüz? yeni farklı tip musluk mu aldınız yoksa yazın kalorifer sistemini boruları çıkarıp iptal mi ediyorsunuz? acil cevap bekliyorum. saygılar mustafa demir
mdemir16
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodaizm » 10 Ağu 2010, 17:03

Aküyü çıkatırsanız radyatörüde aynı yönde çekerek yerinden almanız mümkün. Geriye kalan eski musluğun dört vidasını söküp ve teli gevşetip yerine yenisini takmak. Ama eskiyi isterseniz söktükten sonra bir kontrol edin belki onarabilirsiniz. Onarabilirseniz yeniye gerek kalmaz

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir