Favomla yolda kaldım.Ama suç onda değilmiş

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favomla yolda kaldım.Ama suç onda değilmiş

İleti ozantavsan » 17 Ağu 2010, 09:21

Dün akşam anneme iftara gittim.Sokak başından dönünce bir ses duydum.Herhalde deim ,inşaat çalışması var.Metal sesi filan.Neyse iftarı yaptım hanımı işten almak üzere arabama bindim.

O da ne o inşaat sesi benim arabamdan geliyormuş.Bir cayıltı bir cuyultu etraf inliyor.Metal sürtme sesi.
Yarı yolda stop ettim.Aldım lambayı aracın altını , teker taraflarını kontrol ettim ,görünürde birşey yok.
Aracı sallıyorum ses var ,hareket edince ses başlyor.Allahtan aracın motoruunmdan filan değil ,çalışmada sıkıntı yok .Araç gidiyor ama ses inanılmaz yüksek.Yoldan geçen araçmı bozuldu diyor.Şehre sirk gelmişte herkes ona bakıyor sanki.Ses sağ tekerin oradan geliyordu.

Neyse ben eve varamadım ,daha fazla sorun çıkartmasın diye kardeşimin evine kadar gittim.Onlarım apartman parkına bıraktım.Ustayı aradım , sabah 08:30'a sözleştik.

Sabah usta geldi , aracı boşa aldırdı.Kriko ile kaldırdı.Tekeri eliyle çevirince ses başladı.Ozan abi bunda taş var dedi ,akşam telefondada taş olabilir kontrol et demişti.Tekeri sökmek kim ben kimim o bana zor.
Neyse söktük tekeri üstten baktık mercimek tanesinden ufak belli belirsiz bir taş ,tornavida ile çıkarttı.Ses yok , sorun çözüldü.

Başınıza bu tür birşey gelirse fren balata arkasındaveya önünde taş varmı diye bakın.Nasıl girmiş anlayamadım.Sokjmaya çalışsan sokamazsın oraya.Ustaya 10 lira sabah siftahı verdim ,sorun çözüldü.

Hanım veryansın etmişti akşam , sürekli sorun çıkıyor diye.Dedim sorun yokki arabanın bakımlarını yaptırdık her araçta yapılması gerekiyor ,baskı balata değişti , fenniş muayene yapıldı ,bunlar normal.Netekim efenim yine haklı çıktım ,sorun bizim favoritte değil ,o bücür bastı bacak taş tenesindeymiş.

Allahıma bin şükür favonun keyfi yerinde istediğim gibi oldu , herşeyi tam.Favom benim ya ,
herkese tatlı sürüşler , yumuşak yumuşak sürelim ...........(sürücem yumuşak yumuşak (bizimkiler :lol: :D )

SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti BURAK MYSTERİO » 17 Ağu 2010, 09:28

geçmiş olsun abim benim annemde bıdı bıdı ötüyo sürekli sorun çıkarıyo diye ama her zamanda suç ya babamda oluyo ya başka bişeyde favom hiçbir zaman bize sıkıntı açmıyo maşaallah geçen sol arka taraftan gacır gucur ses geliyodu özellikle yavaş giderken ve tümsekli yerlerde ben dedim egzosttan geliyo diye ama babam başladı satacam bu arabayı falanda filanda gel dedim götürelim lu arabayı bi götürdük egzostçuya egzosttu tutan 3 plastikte kopmuş onları yaptırdık ses mes kalmadı bu arada o plastiklerde 5-10 yıllıkmış :D

SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)
Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: BURAK YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)

İleti ozantavsan » 17 Ağu 2010, 09:36

Hanım halen hyundai accenti arıyor.Tabi hyundai ile favorit kıyaslanamaz ama şu an ev borcu var ,imkanlar belli.Vaziyet bu oluncada en sağlam , en sorunsuz , gönül rahatlşığı ile binilecek araçta skodadan başkası değil bence.7-8000 tl'ye tofaş grubu zor alınırken ondan daha güzel favom 6.200.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kemalyazici » 17 Ağu 2010, 09:55

geçmiş olsun. birkeresinde ayni sey köyde başima gelmişti. Allahtan taş oldugunu biliyordum. karanlıkta uğraşa uğraşa çıkartmıştım.
Kemal Yazıcı
93 Forman Lx
Kullanıcı avatarı
kemalyazici
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kemal Yazıcı
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda forman lx

İleti ada » 17 Ağu 2010, 10:05

gecmıs olsun aynısı benımde basıma gelmıstı
aracı neredeyse servıse goturecektım cıldırma noktasına geldım otobanda
ama yanımda usta soforun olması her zaman bır avantaj :D :lol:
[i][b]Anlatmak isteneni anlamadan konuşmak gibi bir derdi var bu milletin,
allah kolaylık versin...[/b][/i]
Kullanıcı avatarı
ada
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ada ada
Nereden: İzmir
Arabanız: fabia elegance

İleti zurna1788 » 17 Ağu 2010, 10:07

arkadaşımın fabiasındada aynı olay olmuştu.yılarrr yıllar önce servisi çağırmışlar otobana 2 dk da lastiği sökmüş taşı çıkarmış gitmiş. o zaman 50 tl almışlar... bi taş çıkarmaya :) dedim ben çıkarırdım 10 tl ye :)
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti murat26 » 17 Ağu 2010, 13:29

gecmiş olsun.gectiğimiz cumartesi bizde az kalsın contayı yakacaktık 40 km de favorit 2.5 lt su icti inanılmazdı.neyse normaldir dedik geciştirdik.dönüş yolunda yine bi 2.5 lt su koyduk yola devam ama anormallik var dönüş yolu rampa inişi.hararet 100 ün üstünde fan acmıo neyse eskişehir girisinde kaldık araba calışmıo.hiç bole yapmazdı fan yıne acmıo.kafayı yememek elde deil.sonra can dostum akankan(hakan) yetti suyunu tamamladık.hakan fanı direkledi.birde ne gorelim yedek su deposundan radyetöre giren hortumun ucundaki kelpce kaynak yapmış hortumda iice pişmiş allaha emanet gidiomuşuz.neyse o şekilde sehre geldik fanı direkledik ya arabayı stop edioz kaputu acıp aküden artıyı sokuoz falan.............pazartesi günü ustaya gittim hersey saglam müşürler falan sağlam hortumun kelepcesini zorla soktu.hortumu ucundan azcık kestik kelpceyi sıktı.suyunu da attık tamamdır.borcumu sordum 10 tl dedi helal ı hoş olsun eline sağlık dedim.şimdi favorit canavar zaten garibimde suç yok kki neyse contayı yakmadan hallettik hakanıma sonsuz tesekkurler....allah hepimizin yardımcısı olsun kazasız belasız günler.....................
murat26
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat tıkız
Nereden: Eskişehir
Arabanız: polo 6n2 2000

İleti ozantavsan » 17 Ağu 2010, 13:56

Arçaların bakımlarını aksatmamak gerek.Arada sırada , sağını solunu ,yağını tuzunu kontrol etmek gerekiyor.
Mutlu bir kullanım için bunları yapmak gerekiyor.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi