tüp beyni bozukmudur acaba

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

tüp beyni bozukmudur acaba

İleti gandak » 30 Ağu 2010, 06:49

selamlar arkadaşlar.shell istasyonundan 1,96 tl/lt fiyatıyla gaz alıyorum.yaptıgım ölçümler sonucu km de ş.içi 300kr ş.dışı 230kr yakıyor.bu degerler çok dimi.tamircim her türlü ayarı yaptı yinede düşüremedik.tüp beyninde sorun var diyor.bilgisayarlı tüp takım istasyonunda ise beyinde bir problem yok deniyor.ne yapacam anlayamıyorum.sizce beyni değiştirmelimiyim.birde beyni değiştirince ruhsatta değişiklik gerekiyormu.maliyeti ne olur be değişikliğin...herkese teşekkürler.beyin aldesa marka...

gandak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: adil tarakcıoğlu
Nereden: Denizli
Arabanız: favorit 94 glx

İleti felicia042 » 30 Ağu 2010, 08:18

lpg beyini ni bilmem mutlak bir sorun var. çok yakıyor çünkü. ama düzeltelim 300 krş değildir de 30 krş dur. 300 kuruşu ferrari bile yakmıyordur. 300 krş dediğiniz 3 lira yapar. normal lpg takılı aracınızda heralde. koku vesaire var mı? bu kadarın hepsini lpg de yakması zor. siz yinede karbüratöre giden vanayı aracınızın performansı düşmeyek kadar sıkmayı deneyin. bir kaç ayarda düzelebilir.
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti zurna1788 » 30 Ağu 2010, 11:00

tüp beyninin bozuk olması sonucunda aracınız gazı kesik kesik alır. ayar sonucunda dahi tekleme geçmez. ve kendiliğinden gaz keser... bu tüp beyni problemi gibi görünmüyor... gaz kaçağı olma ihtimali var. birde enjektörleri pense ile kontrol etsinler. ama yinede içim rahat etsin diyorsanız beyni değiştirin. bu arada aracınızın markasını yazmamışsınız. eğer 136l felansa 50 tl felandır beyin. fabia vs ise 200 civarıdır.tüp beyninin ruhsatla veya muayene ile hiçbi alakası yoktur. arabanın ampulünü değiştirmek gibi birşey neticesinde.geçmiş olsun
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti mustklc » 30 Ağu 2010, 11:07

enjektörün büyük geliyor küçülmesi lazım
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti skodaizm » 30 Ağu 2010, 11:47

Aracın sahibi karbüratörlü veya enjeksiyonlumu belirtmemiş. Yani profilini bile doldurmayıp aracının markasını yazmamış. Ve bu şekilde hala boşuna cevap beklerken; Nasıl enjektor arızası teşhisi koyabildiniz?
Merak ettim doğrusu!

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti BÜLENT BARAN » 30 Ağu 2010, 12:01

benim beyin aldesaidi.cumartesi lpgciye götürdüm(KABİRATÖRLÜ)lavato beyin 150tl düğmesi ve elektirik tesisatı80 tl ödedim...aldesaçok verim liolmuyor ve çok arızalınıyordu.....bbence sende değiştir arkadaşım...
Kullanıcı avatarı
BÜLENT BARAN
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: feliace

İleti gandak » 01 Eyl 2010, 11:51

arkadaşlar özür dilerim.yazmayı unutmuşum.aracım 94 model favorit glx. en az 6 7 kere ayar yaptırmama ragmen kimisinde koku problemi vardı kimisinde silkeleme problemi vardı ama şu anda silkeleme ve koku yok ama sadece sabahları biraz ilk çalışştıgında araba gazı kesik kesik veriyor.devir birden 3000 binlere çıkıp iniyor.en son sibob ayarı yaptırdım.bujiler takım kablosu degişti.triger kayışı bakıldı.yani herşeyi yaptım ama anlayamıyorum.yardımlar için teşekkür ederim. tekrar özür dilerim...
gandak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: adil tarakcıoğlu
Nereden: Denizli
Arabanız: favorit 94 glx

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir