Araç Tek marş almama sorunu...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Araç Tek marş almama sorunu...

İleti canfezzz » 05 Eyl 2010, 08:22

Arkadaşlar malum havalar zamanla soğuyo yavaş yavaş kış geliyor... Benim aracım bu sıcalarda ilk marşta çok nadiren alıyor ve ilk marşta bastığımdada enaz 8 saniye sürüyo alması. 2 nci marşta ise hemen alıyo...Lakin geçen baya bi hava soğuktu sabah 08:00 da bastım marşa araç almadı 3 defa uzun marş bastım almadı... Ve salladık yokuş aşağı hemen aldı...Bide unutmadan benzinde hemen tek marş alıyor gazda sıkıntı var...
değişenler : Bobin -disbrütör-bujiler-buji kabloları-akü yeni Mutlu72amp-Beyin yeni lovata bakır beyin-Gaz regülatöründeki süzek ve yay yeni değişti- ama sabahları hala aynı bu arada araç sıcakken hiç sıkıntı yok... Gaz ayarı iyi ne yapmam gerekli daha anlayamadım...Gazcıdaki usta abi bi role takalım düzelir diyor siz ne dersiniz...Role ne işe yarar usta dedim marşa bastığında marş motoru bütün elektriği emer diyo (Bu arda marş motoruda yeni) Ve bölece sistemlere elektrik akımı yeterli derecede dağılamaz bu durumdada araç çabuk çalışmaz dio...Eğerki aracı vurduruyorsan elektrik gelmiyordur bujilere yeterince dio....Sizlerin düşünceleri beni için önemli nede olsa aynı aracı kullanıyor genelimiz...Şimdiden ilgi alakanıza teşekkürler...

---BaŞKeNTLi---
Kullanıcı avatarı
canfezzz
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Muhammed yılmaz
Nereden: Ankara
Arabanız: 94 Favorit lx

İleti alpino » 05 Eyl 2010, 09:40

belli ki lpg sisteminde bir sorun var. her ne kadar değişiklikleri yapmış olsan da benzinde çalışıp lpg'de çalışmaması bunu gösteriyor.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti BURAK MYSTERİO » 05 Eyl 2010, 12:00

abim arabayı çalıştırmadan önce gaza dibine kadar bas ve yavaş yavaş ayağını çek bu favolara ait bir özellikmiş sonra tek marşta almıyosa senin arabada bir sorun var demektir ben böyle yapıyorum kar yağarken bile tek marşta alıyo ;)

SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)
Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: BURAK YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)

İleti alpino » 05 Eyl 2010, 12:41

BURAK MYSTERİO yazdı:abim arabayı çalıştırmadan önce gaza dibine kadar bas ve yavaş yavaş ayağını çek bu favolara ait bir özellikmiş sonra tek marşta almıyosa senin arabada bir sorun var demektir ben böyle yapıyorum kar yağarken bile tek marşta alıyo ;)

aslında bu karbüratörlü skodalara ait bir şeydi. motor aşırı sıcaksa veya motor çalışmıyorken gaza basılması sonucunda motor boğulduğunda gaza sonuna kadar basılı tutarak marşa basarsanız motor daha rahat çalışıyor. aynı şekilde soğuk motor çalıştırılırken de gaza sonuna kadar bir kere basıp bıraktıktan sonra marşa basarsanız otomatik jigle devreye girerek aracın kolay çalışmasını sağlıyor.

fakat burada arkadaşımızın anlattığı üzere benzinde zaten sıkıntı yok. tek marşta çalışıyor. ama lpg'de sorun yaşıyor. gene de dediğin denemeye değer
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti canfezzz » 07 Eyl 2010, 16:37

Verdiğiniz fikirler için teşekkür ederim arkadaşlar dediğiniz üzere araca tatbik edeceğim söylediklerinizi...Bide unutmadan role hakkında bilgi verebilecek bir arkadaş varmı... Onu aracına taktıran yada...
---BaŞKeNTLi---
Kullanıcı avatarı
canfezzz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ozantavsan » 07 Eyl 2010, 17:35

Bendede aynı sorun vardı.Aylarca çözdüremedim.
Sorun Lpg sisteminde , aracı otogaz servise bıraktım.

LPG beynine gaz gelmeden önce bir valften geçiyor.Anlayacağın beyinden önceki valf.Onun içindeki bobini değiştirdik dediler.O gün bugündür tek marşta alıyor.

Bıkmıştım artık aracı çalıştıramamaktan ,benzinde tek seferde alıyordu benimde.LPG de ne yapsan çalıştıramıyordum ,benzinde çalıştırıp lpg'ye geçiyordum.

Valflerini kontrol ettir , 20 TL tuttu benimki 4 ay , 20 TL için eziyet çektik.Ustalara gösterdim bu dört ayda ama çözüm bulamamışlardı.En sonunda kaput altında lpgyi takan firmanın etiketini gördüm ,iyikide götürmüşüm.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti canfezzz » 07 Eyl 2010, 17:58

bilmiyom artık abi baklım ne olacak senle konuşmuştuk ben regülatördeki süzeği falan değiştirdim yay değişti içindeki ama gine aynı bakalım roleyi düşünüyorum artık....
---BaŞKeNTLi---
Kullanıcı avatarı
canfezzz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti vtnsvr » 09 Kas 2010, 09:55

marşa hemen basmayın...
kontağı çevirin 1. rölenin tık sesini dinleyin...
1-2 saniye sonra 2. rölenin tık sesini duyunca...
marşa basın...
vtnsvr
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti felicia_3437 » 09 Kas 2010, 11:17

abim ben size sorunu söyleyım elektırık cıye gıdın 10 tl verıyorsunuz marş rolesı takıyorsunu tık dedımı alır konuları ınceleseydınız eskı konularda defalarca kes acıldı ve role takılanlar cok mem nun kaldılar kolay gelsin lpg falvi demiş arkadaşımız onda sorun olsa eyer arba ya benzıne gecmez ya lpg ye gecmez o sadece ayırıcıdır başka işe yaramaz icerdeki düğmenın devamı yanı
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti BURAK MYSTERİO » 09 Kas 2010, 13:56

doğru role de çok işe yarıyor bizim favoya taktırdık tek tıkta alıyo şimdi

SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)
Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: BURAK YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)

İleti canfezzz » 10 Kas 2010, 22:58

Roleyi taktırdım araç tek marşta çalışıyo ama ginede uzun basıyorum marşa valla diesel araç gibi basıyoz marşa ....Ama benzinde tek kelime ile harika ama COK die alıyo hemen artık kara kış gelince mecburen benzinde bırakacaz parkederken ve öle çalıştıracaz...
---BaŞKeNTLi---
Kullanıcı avatarı
canfezzz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti osti01 » 10 Kas 2010, 23:11

arkadaşlar gerekli bilgiyi vermişler zaten regülatörden önceki valfin gazı açmamasından kaynaklandığı belli oluyor o valfin değişmesi veya valfle beraber role takılması sorunu çözer. bundan sonra da marş uzun sürüyorsa gaz + hava karışımı fakir kalıyor demektir hava girişi kısılabilir veya gaz açılabilir motorun durumuna göre.

aynı sorun başından sonuna kadar ben de de mevcuttu role ile işi çözdüm regülatörü de değişmiştim önceden
şu an tek marşta alıyor.
Kullanıcı avatarı
osti01
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: osman
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 99 mondeo ghia

İleti canfezzz » 10 Kas 2010, 23:17

Valla benim beyni taktırdığım serviste gaz ayarı yaptıracam bakalım...Senin bu gaz ahava karışımınıda söleyeyim bakalım ne olacak ... Bu arada regülatörü ben değiştirmedim içindeki süzeği değiştirdir yay ve süzek değişti zaten ondada bişey yok hepsi okadarcık hayırlısı artık ben kısa marş istiyorum yani her araba gibi kısa ve öz :D
---BaŞKeNTLi---
Kullanıcı avatarı
canfezzz
AMBIENTE
AMBIENTE

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir