FAVORİT EN ÇOK KAÇ HIZ YAPAR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FAVORİT EN ÇOK KAÇ HIZ YAPAR

İleti silverlinemania » 30 Ekm 2007, 03:15

[quote="ilk aşk"]dediğinizden hiç birşey anlamadım. Cry[/QUOTE]

valla eğer o 93 94 model davası diyosan onu ilk yazandan bende bişey anlamadım ne anlatmak istemiş bizim burda söylediğimiz şey ne o ne demiş bizim rahatlıkla konforla bi tartışmamız yok ama ne alaka anlamadım bende bende ona göre bi cvp verdim

silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 30 Ekm 2007, 12:50

Alman yapımı Favorit yok ki yahu! Sadece VW ile hisse devri olunca Favorit' in bazı aksamlarında daha kaliteli parçalar kullandılar VW' nin desteği ile o kadar. '91 model Favorit' le '93 model Favorit' in motorları aynıdır. Yalnızca '89-'90-'91 modellerin sıkıştırma oranı yüksek (9,5:1) ve 63 HP' dir. '92 yılıyla beraber 135L' lerden itibaren, Türkiye' deki kalitesiz benzinin yarattığı garanti sorunları nedeniyle sıkıştırma oranı 8,8:1' e gücü de 58,5 HP' ye düşürüldü.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti celikse » 01 Kas 2007, 03:23

formen 93 lx 1.vites 30 2.vites60 3.vites 90 4.vites 130 5. vites165 yapıyo
celikse
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakan48 » 01 Kas 2007, 03:33

[quote="silverlinemania"][quote="34 SCU 59"]93 model favorit alman yapımı olup bazı motordaki parçalar 91  model çekoslavak olup motoru farklıdır.91 e alıstığın zaman 93 alman daha sessiz kalıyo bunu dene:)))))))))))[/QUOTE]

dostum eğer bunu bnm için yazdıysan bi açıklama getiriyim bnm arabam 94 model 93 değil ki o nerden çıktı ayrıca biz sessizliği veya sesini tartışmıyoruz ki fren mesafesi ve ii frenlemeyi tartışıyoduk bu senin yazdığınla ne alakası var bu konunun anlamadım ayrıca 93 modeller öyle olablir şimdi onlar öyle diye 94 model aracı satıp 93 model mi alıcaz denemk için anlamadım valla
[/QUOTE]

89 yılında skoda alman grubuna geçti (vw group) vede hiç alman üretimi skoda olmadı onuda nerden çıkardınız anlamadım ?yanlız şu bir gerçek malzemelerde bazı parçalar çek malı olup daha sonra orjinal malzemeyi çinde  ürettirmeye başladılar.bırakın alman yapımı favoriti fabia dahi alman teknolojisiyle üretilmektedir fakat işcilik halen çek malıdır.sadece süperb ve roomster alman malı
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir