Yeni LPG taktırdım ama...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeni LPG taktırdım ama...

İleti hakand » 10 Eyl 2010, 21:00

Arkadaslar aracıma gecen gün Albesa marka simit Lpg taktırdım.Takan yer lpg takımına ek olarak 20 tl lik gaz parası aldı.Lpg takıldıktan sonra hesaplama yapmadan ilk gazı bitirdim.Sonra 10 tl'lik gaz aldım ve inanamadım ama 10 tl'lik gaz ile 90 km ye yakın yol gittim.90 km yi tamamladığında göstergede kırmızı diş yandı.Ertesi gün tekrar aynı istasyondan 10 tl'lik gaz koyduğumda bu sefer sadece 34 km sonra kırmızı lamba yandı.Kabus gibi.Dehşet bir sarfiyat.Yine aynı şartlarda aynı devirde ve ortalama aynı hızlarda gitmeme rağmen dehşet bir fark var.Neden böyle olmus olabilir.Bilgisi olan varmı acaba?

hakand
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti ugur_clskn » 10 Eyl 2010, 21:46

sanıyorum sizi göstergeler yanıltmış. doğru hesaplama yapmak için aynı istasyondaki aynı pompadan deponuzu fulleyin, 100 km sonra tekrar fulleyin bu işlemi birkaç kere tekrarladıktan sonra kısmen doğru hesaplamaya ulaşırsınız. ha birde montajdan sonra 1 kaç kez daha ayar yapılacak zaten.
PEUGEOT 306 1.6 SEDAN
Kullanıcı avatarı
ugur_clskn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur çalışkan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: felicia 1.3lx idi

İleti felicia_3437 » 10 Eyl 2010, 22:43

arkadaşında dediği gibi fulemeden ne yaktıhını cözemesın sonucta lıp gaz araba salandıkca göster gedeki ışıklar ınsanı yayınılta bılıyor fule bırker sonra bıtınce gıt ayar yaptır sonra gene fule ve 100 km yol yap sonra gıt yıne fule ama gazı ilk fulemenı hangı pompada yaptıysan ıkıcısınıde aynı pompada yaptırkı daha doğru sunc al şünkü gazla bırlıkte bıldıhın üzere hava ile basılıyor er pompanın hava ayarı değişiyor şünkü
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti C@GL@R » 11 Eyl 2010, 09:36

gazı bitir tamamen 20 liralık ol depoda benzinin olsun biraz tekrar gaz bitince km ye bak ne yaktığını net görürsün.
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti syossett » 11 Eyl 2010, 16:09

Bende yeni taktırdım lpg mi sehır ıcı deneme fırsatı bulamadım ama , arefe gunu ankaradan ıstanbula gıdıp geldım . total 910 km yaptım 140 lıralık gaz ile. ankara da fulledım yaklasık 140 km sonra yıne fulledım 1.35 yakmış bu benı cok sevındırdı ama daha sonra ortalama 110-120 sürat ıle gıttım yollar boş ve musaitti.bir de ankara ilse istanbul arasındaki gaz fiyatlarında yaklaşık 30 krş fark var.( ankara-1.70 , ist - 2.00 tl.. donuste de yına aynı hız ıle gelınce, 1.54 yakmıs oldu kı bu bıle benım ıcın cok ıyı bır ortalama ve henuz 1000 km ayarına gıtmedım. Sevgili dostum bence ılk yanıt veren arkadasın dedıgı gıbı fulle, bellı sure sonra yıne fulle aradakı farkı al. O sekılde kırmızı yandı gaz aldım yıne yandı ortalama bu dıyemezsın saglıklı degıldır yani.. Bence ne olursa olsun benzıne gore ınanılmaz bır fark var lpg de..HAyırlı olsun , takma kafana bir ayarlık iş vardır yada yanlıs hesapladın..
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir