Bagaj kapağına giden kablolar nerden geçiyor?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bagaj kapağına giden kablolar nerden geçiyor?

İleti arnetta » 13 Eyl 2010, 22:05

Arkadaşlar favoma arka silecek motoru taktım ancak ön kaputtan arkaya kablo geçirmem gerekiyor çalışması için. Kabloların bagaj kapağına kadar nerden gittiğini bir türlü bulamadım. Bagaj dan takip ediyorum tavana giriyor. Sanırım ordan arka koltuğun kenarından aşağıya iniyor ve şase boyunca yerden ilerliyor diye tahmin ediyorum. Burası nasıl açılır eğer böyleyse.

İkinci sorun ise bagaj kapağında boşta duran kırmızı siyah bir konnektör var. Ölçtüm 12V var. Bu kablo neyin nesidir. Nerden geliyor olabilir. Bu kablonun geldiği yeri bilsem orayı iptal edip silecek koluna bağlayacaktım sorun kalmayacaktı ama maalesef bulamadım. Sürekli 12v var.

Trafik hayattır...
arnetta
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: MUSTAFA
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: FAVORİT 135 LX

İleti AhmetH » 13 Eyl 2010, 22:47

kapakta soket mi var ?
ek bir donanım için olabilir, aracı iyi tanıyan mutlaka vardır onlar görünce cevaplar.

ancak aşşa yukarı felicia ile aynı olduğunu farzederek kabloların sürücü kapısının eşiği ve sürücü tarafı arka kapının eşiğinin altından geçerek arkaya gittiğini söyleyebilirm.
aynı şekilde aracın sağ eşiklerinden de gidiyor.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti zekrek » 13 Eyl 2010, 22:50

ben yeni bağlattım ve o zaman öğrendim; iki kablo da artı imiş. Eksi ucu şaseden (kapıdan) alacaksın, uçlardan biri sileceği çalıştırmak diğeri çalışınca geriye getirmek (sürekli 12 volt olanı) içinmiş.Ben lada motoru taktırdım şaseyi kendi alıyormuş, elektrikçi diğer uçları da deneyip buldu zaten. Sen bağlantıları denerken içerden silecek kolunu çalıştıracak biri olsun yeter, bağlantı işi 5 dk. bile sürmüyor (15tl aldı)
Kullanıcı avatarı
zekrek
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Zeki
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 Favorit

İleti arnetta » 14 Eyl 2010, 11:25

Silecek motorunu bağlayacağım uçları kaputun altında buldum ama arkaya taşımakta sıkıntı yaşıyorum. Neyse hafta sonu arkadaşın dediği gibi kapı eşiklerini sökerek taşımayı deneyeceğim. Selamlar...
Trafik hayattır...
arnetta
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: MUSTAFA
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: FAVORİT 135 LX

İleti zekrek » 14 Eyl 2010, 19:43

zekrek yazdı:ben yeni bağlattım ve o zaman öğrendim; iki kablo da artı imiş. Eksi ucu şaseden (kapıdan) alacaksın, uçlardan biri sileceği çalıştırmak diğeri çalışınca geriye getirmek (sürekli 12 volt olanı) içinmiş.Ben lada motoru taktırdım şaseyi kendi alıyormuş, elektrikçi diğer uçları da deneyip buldu zaten. Sen bağlantıları denerken içerden silecek kolunu çalıştıracak biri olsun yeter, bağlantı işi 5 dk. bile sürmüyor (15tl aldı)

Sen zaten kabloları bulmuşsun yinede yeni kablo çekeceğim diye uğraşıyorsun? Ölçü aletin de var ama bağlayamıyorsan ver15 Tl yi elektrikçi bağlasın 2 dakikada.
İkinci sorun ise bagaj kapağında boşta duran kırmızı siyah bir konnektör var. Ölçtüm 12V var. Bu kablo neyin nesidir. Nerden geliyor olabilir. Bu kablonun geldiği yeri bilsem orayı iptal edip silecek koluna bağlayacaktım sorun kalmayacaktı ama maalesef bulamadım. Sürekli 12v var.
Kullanıcı avatarı
zekrek
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Zeki
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 Favorit

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir