Favomun motorunu açmışım haberim yok

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favomun motorunu açmışım haberim yok

İleti BURAK MYSTERİO » 27 Eyl 2010, 21:55

evet evet öyle :x

SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)
Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: BURAK YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)

İleti frostbite19 » 27 Eyl 2010, 23:34

BURAK MYSTERİO yazdı:zaten yaşadığım olayı burda paylaşmakla hata etmişim bundan başka bir forumdada paylaştım ama sizin kadar dalga geçen olmadı hatta hiç dalga geçen olmamıştı bidahada burda yaşadığım birşeyi anlatırsam iki olsun :x

Dostum diğer forumlarda böyle yapmıyolar diyosun da, bence onlar açıkca söylemiyor da olabilirler.

Burada samimiyetten kaynaklanan bir muhabbetten dolayı bu tarz şeyler daha kolay ortaya çıkıyor söyliyim sana.

onurhan2006 yazdı:senın kadar iddialı değilimde kus serisinden tutta 1.3-1.6 motor hacimli birçok model arabaları çok kerelerce kapak etmişimdir, ama bu 0-70 km arası hızlanma için geçerli.Geçenlerde bir tipo kırmızı ışıklarda yanıma yaklaştı ve geçen 30 sn boyunca arabanın egzoz sesinden resmen kafamı şişirdi, baktım kaşınıyor arkadaş son 5 sn kala bende verdim coşkuyu, eleman bizi hafife almanın bedelini çok kötü rezil olarak ödedi bir sonraki ışıklarda tek egzoz sesi gelmedi :D ve aynı olayı bir transit connectlede yaşadım onu anlatmayı istemiyorum gerçekten o arkadaş için çok zor bir durum ama hondaların v-tech leriyle ugrasmam çünkü gerek yok bir kere denedim boyumun ölçüsünü aldım fakat clio,palio,corsa,tipo felan fıstıkları her turlu egale edebilecek kadar favoma güveniyorum...

Şimdi mesela Onurhan demiş ki, tipoyu geçiyorum. Sen bakımsız dökük tipolara denkgelirsen, geçersin tabi.
Arkadaşımda var tipo, hergün gezdiğim kullandığım araba, çok güzel servis bakımlı, hayatta geçemezsin, hele benzinde, yani her tipo aynı değil ki, ortalama 12 yaşında araba bunlar sonuçta.

Neyse sen alınma, ama dediğim gibi buradaki samimiyettendir o. yoksa herkesin aklından burda söylenenler geçiyodur emin ol. Ama herkes söylemiyodur. Bahsettiğin araç 2.0 motor diyosun, olacak tabi.

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia Ambiente Combi 2004

İleti BaTeRRiiSStt » 28 Eyl 2010, 12:57

onurhan2006 yazdı:senın kadar iddialı değilimde kus serisinden tutta 1.3-1.6 motor hacimli birçok model arabaları çok kerelerce kapak etmişimdir, ama bu 0-70 km arası hızlanma için geçerli.Geçenlerde bir tipo kırmızı ışıklarda yanıma yaklaştı ve geçen 30 sn boyunca arabanın egzoz sesinden resmen kafamı şişirdi, baktım kaşınıyor arkadaş son 5 sn kala bende verdim coşkuyu, eleman bizi hafife almanın bedelini çok kötü rezil olarak ödedi bir sonraki ışıklarda tek egzoz sesi gelmedi :D ve aynı olayı bir transit connectlede yaşadım onu anlatmayı istemiyorum gerçekten o arkadaş için çok zor bir durum ama hondaların v-tech leriyle ugrasmam çünkü gerek yok bir kere denedim boyumun ölçüsünü aldım fakat clio,palio,corsa,tipo felan fıstıkları her turlu egale edebilecek kadar favoma güveniyorum...

101lik skodalar honda V-tecleri tokatlıyabılırmı ? bende 101lik kayıncoda V-tec varda o yuzden soruyorum.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti hetepe » 28 Eyl 2010, 13:10

Amcan seni çok sevdiğinden üzmek istememiş, sen de yolu boş bulmuşsun...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti BURAK MYSTERİO » 28 Eyl 2010, 13:38

püfff tamam tamam beni üzmek istememiş gaza basmamıştır arbasıda yoktan yere turbosunu açmıştır zaten gaza basmadığı için

Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hetepe » 28 Eyl 2010, 15:26

Turbo derken başkanım? Bravo'da mı?
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti BURAK MYSTERİO » 28 Eyl 2010, 16:09

hetepe yazdı:Turbo derken başkanım? Bravo'da mı?

Evet turbo bravoda şimdi bunada yalan dersiniz

Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti extinct » 28 Eyl 2010, 16:09

turbo açmıştır nedemek ben onu anlamadım tuşu felanmı var turbo dediğin bellı devirlerde devreye girer yanı amcan açmıyo onu araç otomatık açıyo hervitestede açıla bilir turbo.
ayrıca sitemkar konuşmuşsun ama ehliyetım yok diyosun ama burdakı ınsanların çoğu uzun seneledir araba kullanıyor yani senden bilgili oyuzden senın dediğine katılmıyolar niyemi 2 araç arasında dünyalar kadar güç farkı var yanı amcan gaza basmış olsa senın onu geçmeyı bırak yakalaman bile imkansız olay bu oyuzden boşuna alnma laflara çünkü doğru hepsi
extinct
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: fabia 2005 1.2 hpt

İleti BURAK MYSTERİO » 28 Eyl 2010, 17:10

yahu lafı anlamıyosunuz hala konuşuyosunuz ben 50 kere bizim bravonun turbosu gaza yarımdan fazla basmadıkça devreye girmiyo dedim ama o anda turbo çalışıyodu diyorum hala bana ne diyosun ii tamam yaa ben yenemedim öfff hiç uğraşamam amaaann

Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti BURAK MYSTERİO » 28 Eyl 2010, 17:12

bu arada bravo otomatik vites

Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti frostbite19 » 28 Eyl 2010, 17:44

BURAK MYSTERİO yazdı:bu arada bravo otomatik vites

:D :D BURAK komik adamsın vesselam. Sevdim seni. :D :D

Allah iyiliğini versin

signifying nothing.?

William Shakespeare
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti BURAK MYSTERİO » 28 Eyl 2010, 17:54

frostbite19 yazdı:
BURAK MYSTERİO yazdı:bu arada bravo otomatik vites

:D :D BURAK komik adamsın vesselam. Sevdim seni. :D :D

Allah iyiliğini versin

beni sevmeyenmi var abi
:D

Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti onurhan2006 » 28 Eyl 2010, 19:56

BaTeRRiiSStt yazdı:

101lik skodalar honda V-tecleri tokatlıyabılırmı ? bende 101lik kayıncoda V-tec varda o yuzden soruyorum.

101 lik kullanmadım hiç ama zor gibi çünkü v tech ler gerçekten güzel makineler, ilk kalkışları, ve özellikle 2. viteste uzamalarına hayranım , 40 km den sonra sanki arkalarından birşeyler ittiriyormuşcasına gidiyor makineler...

dökük tipo konusuna gelince :) havasını aldığım hiç bir arabaya bakımlımıdır bakımsızmıdır diye bakmam, şansımı denerim sonuçta altımda ki "favo" ezersem favomun büyüklüğüne bakımına veririm ama ezilirsem de üzülmem çünkü altımda ki sadece bir "FAVO" :) ama ezilen fiatçıkları görünce içimdeki tebessümü dışarı vurmak çok hoşuma gidiyor, bir de uzama konusundan bahsetmiyorum çünkü benim arabamın maksımum hızı belli gücü belli çapı belli, sadece ilk kalkışlarda 0-70 0-80 km arası hızlanmalarda 2. vites uzamalarında vs... he şimdiye kadar benim havamı alan fiatçık çıkmadı mı diye sorarsan cevabım evet çıktı olur, 100 tanede 2 bilemedin 3 tanesinde boyumun ölçüsünü almışımdır... bir de bu işin şöför boyutu oldugunuda unutmamak lazım...
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti alwaysloser » 28 Eyl 2010, 20:20

bravo teknik veri

Motor
5 silindir
Motor hacmi
1998cc 20V
Eksantrik
Üstten çift eksantrikli
Besleme
Püskürtme
Maksimum Güç
147 HP / 6100 d/d
Maksimum Tork
186 Nm / 4500 d/d
Maksimum Hız
210 km/h
Hızlanma 0-100km/s
8,50 sn
Ağırlık
1190 kg
Aktarma
Önden
Frenler ( ön / arka )
Soğutmalı Disk / Disk
Şanzıman
Manuel
1. Vites
3,545
2. Vites
2,238
3. Vites
1,52
4. Vites
1,156
5. Vites
0,946
6. Vites
Lastikler
195/50/15
Gövde Tipi
Hatchback
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti frostbite19 » 28 Eyl 2010, 20:35

onurhan2006 yazdı:
BaTeRRiiSStt yazdı:

101 lik kullanmadım hiç ama zor gibi çünkü v tech ler gerçekten güzel makineler, ilk kalkışları, ve özellikle 2. viteste uzamalarına hayranım , 40 km den sonra sanki arkalarından birşeyler ittiriyormuşcasına gidiyor makineler...

dökük tipo konusuna gelince :) havasını aldığım hiç bir arabaya bakımlımıdır bakımsızmıdır diye bakmam, şansımı denerim sonuçta altımda ki "favo" ezersem favomun büyüklüğüne bakımına veririm ama ezilirsem de üzülmem çünkü altımda ki sadece bir "FAVO" :) ama ezilen fiatçıkları görünce içimdeki tebessümü dışarı vurmak çok hoşuma gidiyor, bir de uzama konusundan bahsetmiyorum çünkü benim arabamın maksımum hızı belli gücü belli çapı belli, sadece ilk kalkışlarda 0-70 0-80 km arası hızlanmalarda 2. vites uzamalarında vs... he şimdiye kadar benim havamı alan fiatçık çıkmadı mı diye sorarsan cevabım evet çıktı olur, 100 tanede 2 bilemedin 3 tanesinde boyumun ölçüsünü almışımdır... bir de bu işin şöför boyutu oldugunuda unutmamak lazım...

Doğru söze ne denir :)

signifying nothing.?

William Shakespeare
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti extinct » 28 Eyl 2010, 22:59

biz boşa konuşuyoruz burak fikrinin onaylanmasını ıstıyo oyuzden haklısın dıyelım durust ve doğru olmak yaramıyor.
extinct
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: fabia 2005 1.2 hpt

İleti BURAK MYSTERİO » 29 Eyl 2010, 07:32

extinct yazdı:biz boşa konuşuyoruz burak fikrinin onaylanmasını ıstıyo oyuzden haklısın dıyelım durust ve doğru olmak yaramıyor.

yahu ben ne diyorum siz hala anlamıyosunuz.Ben o arabayı geçtim diyorum adam bana arkadan turbo sesi açık olduğu halde yetişemedi diyorum siz bizim kendi bravomuzu benden iyimi tanıyacaksınız bu araba gaza yarımdan fazla basmadığın sürece turboyu açmıyor.bide bi düğme yardımıyla açıyor.arbayı tanımıyosun konuşuyosun yaa !!!

Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hetepe » 29 Eyl 2010, 07:39

BURAK MYSTERİO yazdı:
hetepe yazdı:Turbo derken başkanım? Bravo'da mı?

Evet turbo bravoda şimdi bunada yalan dersiniz

Yahu Burakçım, neden ''yalan'' diyeyim?...Amacımız absürt karşılaştırmalardaki farkları anlatmak.
Bravo ''öldüm'' dese favoriti 50 kere geçer, ortada motor değerleri var.HP farklı, tork farklı, şanzıman tipi farklı, nesil farklı.
Fiat Bravo diyorsun, otomatik diyorsun, turbo diyorsun, Bu tip bravo da turbo versiyonu yok...!
Ama otomatikse gazı yapıştırdığında üst vitese geçişi geciktiren ''kick down'' olayı var, böylece kalkışı hızlandırıyor.Tüm otomatiklerde olan birşey bu.
İllaki yaşadığın olay gerçek, ama nedenleri de anlattığımız gibi.
Ben fabiamla porsche yi geçerim, ama park halinde olanını yani...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

ÖncekiSonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir