pasta cila

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

pasta cila

İleti silverline93 » 10 Haz 2007, 23:03

arkadaşlar arabaya pasta cila atmayı düşünüyorum en iyi şekilde pata cila atmanın inceliklerini bilen varsa yazsın lütfenn.

silverline93
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AV-2006 » 10 Haz 2007, 23:48

En önemlisi aracınızın temiz olması ve uygulamayı gölgede yapmanız.Gerisi bilek gücü.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti ünsal » 10 Haz 2007, 23:49

pasta tavsiye etmem dikkatli yapmanız lazım en ufak bir hata aracınızın boyasında hatalara neden olabilir ama cila bir pamukla hafif dairesel hareketlerle cilayı sürüp biraz bekleyin kuru pamuklu bir bezle cilalı bölgeleri silin gölgede yapmanızı tavsiye ederim
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti silverline93 » 11 Haz 2007, 00:15

benim favoritte çok hafif çizikler var derin değiller pasta cila yapsam kapanır diye düşündüm normal cila bunları kapatabilirmi?
silverline93
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 11 Haz 2007, 00:44

çok derin değil ise o bölgeyi biraz daha bastırıp yaparsanız zaten belli olur en azında yüzeysel olarak kapatır belki görmeden konuşmak sizi yanlış olur Smile

AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti green_island » 14 Haz 2007, 05:23

Aracımda çizik ve zamanla güneşten matlaşmış yerler var malzeme dahil 50 YTL' ye pasta cila yapacaklarını söylediler hemde çiziklerin ve matlıkların gitme garantisi verdiler. Bence kendiniz uğraşmayın yanlış bir şey daha fazla masraf ve zaman kaybına yol açabilir.

green_island
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti root1907 » 15 Haz 2007, 12:35

öncelikle aracını güzel bir yıkaman gerekir yalnız yakıma işlemini gölgede yapmanı tavsiye ederim bölelikle aracın üzerinde güneşten oluşan lekeler kalmaz ve iyi bir kurla üzerinde su kalmıcak şekilde ve pastayı aracına pamukla kaportanın heryerine bir güzel yedir pastayı kaportaya yedirme işlerimin kolların bayağı bir ağrıcak yalnız:) çünki pastayı iyice yedirmen gerekiyor yani beyazlık hiç kalmıyacak bu işlemi tamamiyle bitirdikten sonra biraz beklemen lazım 15 dk kadar sonra aracı tekrar su ile yıka ve tekrar temiz bir bez ile kurla ve kurlama işlemi bittikten sonra aracın kaportada ıslatlık kalmıcak ve sonra cila işlemine geçebilir bir güzel kaportanın üzerini cilala ve parıl parıl gez:) pasta işleminde küçük çizikler falan hepsi ortadan kalkıcaktır çünki pasta nın içerisinde boya incelticisi bulunmaktadır ve sen çiziğin üzerine uygularığında etrafındaki boyayı alarak o çiziğin üzerini kendi boyası ile kapatır pastanın mantığı budur ve kaportayı bir nevi düzleştirir ve üzerine cila attığın zamanda pürüssüz bir yüzey olur. kolay gelsin kollarına kuvvet:)

root1907
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti scorpion 2 » 16 Haz 2007, 03:56

aslında en güseli pazarlık yapıp profosyenel biyere yaptırmak istendiği kadar kol kuvveti fazla olsun makina ile yapılan kadar güsel olmuyo bence ben de yaptırıcam inşallah bu yaz arabamda ufak çizikler var elle kapanacağını sanmıyorum........
scorpion 2
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti OctaviaAmbiente » 16 Haz 2007, 14:36

Root 1907 deki arkadaşın uygulması gayet güzel.İlaveten elle pasta-cila çekecek arkadaşlara tavsiyem; tampon, kapı çıtaları, cam kenarları  vb. tüm plastik ve kauçuk aksamları mutlaka kağıt bant ile kaplamanız.Bu aksamlara cila ve pastanın değmesi durumunda beyaz ve çirkin bir görüntü oluşuyor.Asla da çıkmıyor.

saygılar 

OctaviaAmbiente
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 16 Haz 2007, 18:49

[quote="scorpion 2"]aslında en güseli pazarlık yapıp profosyenel biyere yaptırmak istendiği kadar kol kuvveti fazla olsun makina ile yapılan kadar güsel olmuyo bence ben de yaptırıcam inşallah bu yaz arabamda ufak çizikler var elle kapanacağını sanmıyorum........[/QUOTE]

100 YTL'ye Ziebart'ta yaptırıyorum, her yıl...   Wink
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 25 misafir