Stop Leak Radyatör Çatlak Tıkayıcı Toz

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Stop Leak Radyatör Çatlak Tıkayıcı Toz

İleti koraykrkmz » 01 Ekm 2010, 21:14

arkadaşlar aracımda su eksiltme problemi vardı hepsiburada sitesini gezerken bu ürünle karşılaştım radyatöre döktüm inanamadım 3 gündür gram eksiltme kaçırma yapmıyor bu tür problemi olanlara siddetle tavsiye ederim

koraykrkmz
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: koray
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 135l

İleti kemal1135 » 01 Ekm 2010, 21:27

bende de aynı problem vardı farkedilir bir eksilme yoktu fakat baktığımda rahatsızlık veriyordu kullandığınız tarzda bir üründe ben kullandım sızdırma kesildi daha sonradan arkadaşlar petekleri tıkayabileceğini söylediler umarım böyle bir sorunla karşılaşmam
Kullanıcı avatarı
kemal1135
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2011 1.4 polo comfortline

İleti frostbite19 » 01 Ekm 2010, 21:48

Benim arabada da var radyatorun belli bir yerinden çok hafif bir sızıntı yapıyor, ayda 1 litre kadar eksiliyor, ama koymadım o sızıntı önleyiciden, zararlı olabileceğini düşünerekten.
Belki antifirize zararı olur özelliğini bozar, belki tıkanmaması gereken yerleri tıkar termostatı bozar falan gerek yok.

Biara radyator sokulup lehim yapılcak

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia Ambiente Combi 2004

İleti kemal1135 » 01 Ekm 2010, 21:50

frostbite19 yazdı:Benim arabada da var radyatorun belli bir yerinden çok hafif bir sızıntı yapıyor, ayda 1 litre kadar eksiliyor, ama koymadım o sızıntı önleyiciden, zararlı olabileceğini düşünerekten.
Belki antifirize zararı olur özelliğini bozar, belki tıkanmaması gereken yerleri tıkar termostatı bozar falan gerek yok.

Biara radyator sokulup lehim yapılcak

benim epey oldu koyduğum şuanlık bir sıkıntı yok
Kullanıcı avatarı
kemal1135
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti frostbite19 » 01 Ekm 2010, 22:07

Bizim araca da babam koymuştu 2 sene önce falan o şeyden, birazda oyuzden çekiniyorum doğrusu, çok sorun yaşadık termostatla ilgili, contayı falan yaktık, ister istemez o tozdan bile şüpheleniyor insan öyle olunca..
Bişey olmaz inşallah

signifying nothing.?

William Shakespeare
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kemal1135 » 01 Ekm 2010, 22:10

frostbite19 yazdı:Bizim araca da babam koymuştu 2 sene önce falan o şeyden, birazda oyuzden çekiniyorum doğrusu, çok sorun yaşadık termostatla ilgili, contayı falan yaktık, ister istemez o tozdan bile şüpheleniyor insan öyle olunca..
Bişey olmaz inşallah

eyvah inşallah sorun olmaz erçi olsa herhalde şimdiye kadar olurdu 10000 i geçti
Kullanıcı avatarı
kemal1135
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti frostbite19 » 01 Ekm 2010, 22:13

termostattan bikere yaktık contayı, sora conta yapıldı, öbür termostattan da yine ufaktan bi darbe yedi araç, ama mantıken conta yapışırken içinde ne var ne yok bütün soğutma sıvısı çıkmış olmalı, ozaman 2. termostatı da etkileyemez heralde o tıkayıcı . . .
Bizim bahtımızdandı sanırım, bilmediğim şeye suç atmıyım şimdi bişe olmaz korkma. . .

signifying nothing.?

William Shakespeare
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Balıkcı » 02 Ekm 2010, 00:23

Bence hiç öyle şeyler kullanmayın, frostbite19'un dediği gibi tıkanmaması gereken yerleri de tıkıyor. Benim de başıma gelmişti, ama neyseki ben daha ucuz atlatmışım. Benim aracımın kalorifer radyatörünü tıkadı, bir kış dondum arabada. Çok zor temizleyebildik.

Bence ikinci termostat tıkanması da ondan olmuş olabilir, öyle değme hale kurtulunabilen bir şey değil o meret, zaten kolay temizlense kaçak tıkaması görevini de yapamaz. Kaçak olan yeri onarmak/değiştirmek çoğu zaman daha kolay ve ucuz olabilir diye düşünüyorum:)
Kullanıcı avatarı
Balıkcı
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Serdar
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia Combi 1.3 LX

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir